Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

Vynikajuca socialna drama, ktora sice nic nove ani prevratne neponuka, ale aj tak vas dostane a prinuti vas si polozit otazku: Co keby? Musim povedat, ze v troch momentoch mi nebolo vsetko jedno a oci zvhli. Desperate times call for desperate measures...(24.11.2009)

Solidní potenciál, který je těžce nevyužit. Zápletka se omezí pouze na hlavní čtyřku, ostatní postavy jsou buď krátkodobý, nebo o trochu delší komparz, který do děje zasáhne minimálně. Akce téměř neexistuje a tempo rozhodně není vražedné. Čtyřka je sympatická a chová se přirozeně, přesně tak, jak bych se pravděpodobně choval já. Problémem celé show je to finále, které vyzní do ztracena a film končí bez té správné ejakulace. Postapokalyptické filmy jsou mým koněm, ale tento nenabídl nic, co by poukazovalo na to, že svět je v hajzlu. Pouze jedno městečko plné ničeho. Film tím sice výrazně ušetřil, ale divák utratil. Tento snímek rozhodně nepatří mezi TOP špičku postapokalypťáků. S Mlhou, kterou mnozí odsunovali až za tento film, se nemůže absolutně rovnat. Slušných 60% 5.12. 2009(5.12.2009)

Krásný příklad svižně odsýpajícího filmu. Od první do poslední minuty je snímek tak fikaně zrežírovaný, že je v něm téměř každý okamžik velmi napínavý, a nuda z hluchých míst v tomto případě zdaleka nehrozí. Další, čím jsem byl mile překvapen, bylo inteligentí chování většiny postav. V hororu prosím pěkně! I když, v hororu... on to je spíše takový hodně povedený postapokalyptický snímek. Je sice pravda, že slabší povahy se občas slušně leknou, ale na to se tady nehraje. V téhle kruté grotesce vyhrávají jen ti nejsilnější - po Star Treku další cool namachrovaná role Chrise Pinea. Je to frajer!(11.1.2010)

Hodně zajímavý film. Dejme si vedle sebe nejnovější postapokalyptické kousky Carriers, The Road a Book of Eli. Překvapivě tím nejmíň akčním jsou Carriers. Snímek, který je a není o zombíkách. Který je romerovštější než všechny Romerovy filmy. Dostanete tu dokonalepromyšlené a fungující drama plné bezvýchodnosti. 90%.(23.4.2010)

Docela vydařená ukázka toho, jak přežít na planetě, jejíž obyvatelé byli již téměř všichni vyhlazeni zákeřným smrtícím virem. Takže, za prvé: Nakažených se zbavujte za jízdy, v úvahu připadá je nechat odejít či vystoupit a poté odjet. Nesmíte brát ohledy na žádné příbuzenské či emoční vazby. Za druhé: Zahrajte si golf. Uvolňuje napětí a zbavuje strachu z nákazy:) Carriers mohli být rozhodně více propracováni, mohli jsme se dozvědět více o samotném viru. Jak, kde a proč vznikl. Jelikož je však film zaměřen na skupinku mladistvých cestujících pustou krajinou, a ne na nějaké vědce či vládní organizace, o jeho původu se tak vlastně nedozvíme nic. Celkově se tak jedná o slušně kvalitní podívanou, s nenásilným klišé a snesitelnou hlavní partou. Především Piper Perabo je kočka:)(19.6.2012)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)