poster

Přenašeči

 • USA

  Carriers

 • Slovensko

  Smrtiaca nákaza

Drama / Thriller / Horor

USA, 2009, 81 min

Kamera:

Benoît Debie

Hudba:

Peter Nashel

Producenti:

Anthony Bregman

Střih:

Craig McKay

Kostýmy:

Jill Newell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  ***

  Docela vydařená ukázka toho, jak přežít na planetě, jejíž obyvatelé byli již téměř všichni vyhlazeni zákeřným smrtícím virem. Takže, za prvé: Nakažených se zbavujte za jízdy, v úvahu připadá je nechat odejít či vystoupit a poté odjet. Nesmíte brát ohledy na žádné příbuzenské či emoční vazby. Za druhé: Zahrajte si golf. Uvolňuje napětí a zbavuje strachu z nákazy:) Carriers mohli být rozhodně více propracováni, mohli jsme se dozvědět více o samotném viru. Jak, kde a proč vznikl. Jelikož je však film zaměřen na skupinku mladistvých cestujících pustou krajinou, a ne na nějaké vědce či vládní organizace, o jeho původu se tak vlastně nedozvíme nic. Celkově se tak jedná o slušně kvalitní podívanou, s nenásilným klišé a snesitelnou hlavní partou. Především Piper Perabo je kočka:)(19.6.2012)

 • Shit
  ***

  Je fakt, že tenhle postapokalyptickej film je jinej než ostatní, sice základ o nějaký putující partičce za lepším místem bez nákazy je tu pořád, ale Carriers se nezaměřuje na akci a mrtvoly jako tomu je obvykle, ale spíš se tu snaží nadhodit nějakou otázku na morální hodnoty při záchraně svýho vlastního života a to se tomu daří myslim docela zdařile, ale bohužel je to celý takový uspávající a nic moc se vlastně neděje, že bych snad radši místo toho uvítal obyčejnou béčkovou akci bez kloudnýho scénáře(3.12.2009)

 • Djkoma
  ***

  Rozhodně slušný film. Naneštěstí pro autory, tohle je o něčem jiném, než si diváci většinu času myslí a horor to poznalo jen z hodně velké dálky. Příběh i postavy v něm má svou logiku a směr, kterým se ubírá, ale ten je na hony vzdálený tomu, co jsem podle obsahu nebo traileru očekával. Z krvavého/temného hororu se tak stala až roadmovie za pochopením člověka jako takového a uvědomění si kdo je vlastně ten vir, který lidstvo zabíjí (vždyť kdo zabíjí lidi nakažené i nenakažené v celém filmu?). Nedošlo ani na žádná moderní pozlátka a je poznat, že pánové mají vše pevně v rukou a tvoří podle svého nejlepší vědomí a svědomí bez příkras a "výmluv". Carriers je tak dobře odvedenou prací, která mi trochu připomněla Vesnici od NN Shyamalana... Na první pohled atmosférický horor z post-apok světa, ale na stranu druhou slušně promyšlený a i chytrý film o lidech. Jak španělští režiséři sehnali tak pěkné obsazení je mi záhadou...(10.1.2010)

 • Xmilden
  ***

  Bráno čistě jako psychologický film Carriers fungují, přestože v poslední době mi již tohle téma, kdy lidé vymřeli na nějaký vir, začíná znít proklatě povědomě. Čert ví kolik se podobných filmů ještě natočí. Ale na druhou stranu si dovolím podotknout, že tady se v žádném případě nejedná o hororový počin. Spíše je to jakási sonda jak si divák stojí při vědomí že musí zabít nevinného člověka, nemocného člena rodiny, dokonce i svého bratra, jen aby se sám zachránil. Takže nakonec zůstavá úplně osamocen. PROČ TEDY VŮBEC BOJOVAT O PŘEŽITÍ ? Opravdu dost nelehké dilema. Nejsou nakonec většími šťastlivci mrtví? PS: Za pozornost určitě stojí frajer Chris Pine.(13.1.2010)

 • Hrabka
  **

  Průměrný thriller s poměrně zajímavým nápadem, který není tak využívaný jako např. zombie tématika. Nijak zvlášť mě ale nezaujal. Příběh mě nedokázal oslovit a já se občas i nudil. Autoři to mohli udělat zajímavěji, čekal jsem nějaké vysvětlení nákazy, ale nedočkal jsem se. Napětí chvílemi solidní, jindy zase nudný "roadtrip". Pár zbytečných scén a pár nejasností se taky našlo. A konec mě měl jako nějak rozbrečet nebo tak něco? Tak to se bohužel nepovedlo... 40%(21.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace