Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

Brilantní!!! Bratři Pastorovi představují velké naděje pro světový film a jejich debut je toho fascinujícím důkazem. Všudypřítomná totální deprese a beznaděj vytváří atmosféru hustou jako už dlouho nikde a příběh, opírající se o VELMI DOBŘE BUDOVANOU psychologii postav se sune dopředu uvěřitelným způsobem, aniž by se opíral o oslí můstky, nepravděpodobné náhody, žánrová klišé a scénáristickou zvůli. Herci jsou skvělí, příběh není patetický, je logický a neokázalý a v mnoha momentech se daří gradovat napětí a sázet relativně nečekané zvraty... Každým coulem precizní řemeslo, na které je radost pohledět, ačkoliv není jednoduché se na něj dívat.(28.5.2010)

Post apokalyptický KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR prináša osvedčené klišé sveta zamoreného vírusom len v jemných dávkach. V tomto subžánri sa nájdu projekty ktoré dávkujú beznádej, atmosféru zamorenia, psychológiu postáv, zlých vojakov, pokusné firmy, výskyt mŕtvol v pôsobivejšom podaní. Nič to však nemení na tom, že táto vyvážená road movie je pre fanúšikov príjemným spestrením a taký predskokan Romerovho remaku THE CRAZIES.(28.11.2009)

Hodně zajímavý film. Dejme si vedle sebe nejnovější postapokalyptické kousky Carriers, The Road a Book of Eli. Překvapivě tím nejmíň akčním jsou Carriers. Snímek, který je a není o zombíkách. Který je romerovštější než všechny Romerovy filmy. Dostanete tu dokonalepromyšlené a fungující drama plné bezvýchodnosti. 90%.(23.4.2010)

Smrtící virus nás vzal zase jednou útokem... Počítal jsem s nálety zombíků, ale o tom tenhle film není. Sledujeme čtyři přeživší na smutné cestě americkou planinou, jejich snahu vyvarovat se nemoci. Akce je minimum, atmosféra to celý úplně neutáhne, přesto to není špatný film (stopáž tak akorát). Netlačí se na pilu, ze všeho je cítit marnost a beznaděj.(28.1.2010)

Příběhy po apokalypse mám nejradši. Krajiny bez lidí, ticho, klid, návrat ke kořenům a rozostřené lidské vlastnosti, které jsou za jiných okolností pohodlím zásadně potlačeny. Přenašeči vše nádherně nabízí, ale snaží se širokou látku natáhnout do 81 minut. Respektive si snaží usnadnit práci a látku, která by se mohla vyprávět dlouho, si zjednoduší jenom na základní příběh, který v sobě nic zajímavého nemá, ale ta pustá krajina nemá chybu.(5.10.2011)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)