poster

Přenašeči

 • USA

  Carriers

 • Slovensko

  Smrtiaca nákaza

Drama / Thriller / Horor

USA, 2009, 81 min

Kamera:

Benoît Debie

Hudba:

Peter Nashel

Producenti:

Anthony Bregman

Střih:

Craig McKay

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  ****

  Nie je to dokonalé.Film končí tam, kde väčšina jemu podobných iba začína; niektoré scénky sú možno až trochu násilné za cieľom vyvolať v divákovi emócie (záverečné home video); herci ako Pucci alebo Emily Van Camp to svojou prítomnosťou degradujú o úroveň nižšie a občas tá logika.Ako vždy. Oproti klasickým nákazovým hororom majú ale Carriers navrch v dvoch veciach: Nie sú hororom ale drámou a väčšinu pozornosti sústredia na postavy.Nejednoznačné postavy, o ktorých moc nevieme.To im dáva možnosť narábať s diváckymi očakávaniami, pretože keď o postavách a ich minulosti neviete nič alebo len málo a ich charakter odhaľujete postupne skrz ich jednanie, vytvoríte si k ním intenzívnejší vzťah, ako keby tvorcovia hneď v úvode povedali kto je dobrý a kto zlý.A straty sú potom o to bolestivejšie. Navyše si Pastorovci vystačili úplne bez zombíkov a vlastne bez záporáka, s tým že väčšina ľudí sa tu iba snaží prežiť.Takto nejak by sa to naozaj mohlo stať. 70% PS:Chcelo by to upraviť oficiálny text distribútora.Josh Berry??To je sranda?(27.4.2013)

 • Aluska88
  ***

  Docela vydařená ukázka toho, jak přežít na planetě, jejíž obyvatelé byli již téměř všichni vyhlazeni zákeřným smrtícím virem. Takže, za prvé: Nakažených se zbavujte za jízdy, v úvahu připadá je nechat odejít či vystoupit a poté odjet. Nesmíte brát ohledy na žádné příbuzenské či emoční vazby. Za druhé: Zahrajte si golf. Uvolňuje napětí a zbavuje strachu z nákazy:) Carriers mohli být rozhodně více propracováni, mohli jsme se dozvědět více o samotném viru. Jak, kde a proč vznikl. Jelikož je však film zaměřen na skupinku mladistvých cestujících pustou krajinou, a ne na nějaké vědce či vládní organizace, o jeho původu se tak vlastně nedozvíme nic. Celkově se tak jedná o slušně kvalitní podívanou, s nenásilným klišé a snesitelnou hlavní partou. Především Piper Perabo je kočka:)(19.6.2012)

 • Niles
  ****

  Vôbec to nebolo zlé, niektoré akčné a dramatické scény boli veľmi vydarené. Od hororu to má ďaleko, ale ako post-apokalyptický thriller pôsobia Carriers veľmi dobre. Potešil ma aj napínavý záver a dĺžka filmu. Myslím si, že 80 minút je tak akurát. Postavy boli taktiež dobré a čo je najdôležitejšie nenudil som sa.(16.9.2011)

 • Gilmour93
  **

  Nasadit stavbařský "virus friendly" respirátor, posypat se chloraminem a hurá k moři! Prázdná města, prázdné ulice, prázdné nádrže, prázdná, stokrát viděná pandemická story. Přívlastky jako tlumené, minimalistické, či komorní mohou být při bližším pohledu jen mimikry nudy k uzoufání - až takové, že bych raději sledoval film o přenašečích syfilisu ve francouzském bordelu. Nehledě na to, že herecký projev C.Pinea je mi sympatický jako noční procházka konžským územím moskytů - podotýkám v období rozsáhlé malarické epidemie a obmotán blikajícími světly z vánočního stromečku..(4.9.2012)

 • Davies182
  ****

  Krásný příklad svižně odsýpajícího filmu. Od první do poslední minuty je snímek tak fikaně zrežírovaný, že je v něm téměř každý okamžik velmi napínavý, a nuda z hluchých míst v tomto případě zdaleka nehrozí. Další, čím jsem byl mile překvapen, bylo inteligentí chování většiny postav. V hororu prosím pěkně! I když, v hororu... on to je spíše takový hodně povedený postapokalyptický snímek. Je sice pravda, že slabší povahy se občas slušně leknou, ale na to se tady nehraje. V téhle kruté grotesce vyhrávají jen ti nejsilnější - po Star Treku další cool namachrovaná role Chrise Pinea. Je to frajer!(11.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace