Přenašeči

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Jill Newell

Hodně zajímavý film. Dejme si vedle sebe nejnovější postapokalyptické kousky Carriers, The Road a Book of Eli. Překvapivě tím nejmíň akčním jsou Carriers. Snímek, který je a není o zombíkách. Který je romerovštější než všechny Romerovy filmy. Dostanete tu dokonalepromyšlené a fungující drama plné bezvýchodnosti. 90%.(23.4.2010)

Vůbec ne špatný horor a už vůbec ne špatný film! Snímek Carriers láká především na tvář Piper Perabo a Chrise Pinea, který oba nejednou šlápli vedle... ale tady se zase trochu vytáhli. Scénář sice není až na pár situací nijak výrazně přelomový, ale hl. je, že nenudí a diváka vtáhne. Řemeslně je skvělý, lokacemi nesmírně zajímavý. Určitě svému žánru ostudu nedělá a co víc, v mnohém i víc než dost překvapí...(10.1.2010)

Krásný příklad svižně odsýpajícího filmu. Od první do poslední minuty je snímek tak fikaně zrežírovaný, že je v něm téměř každý okamžik velmi napínavý, a nuda z hluchých míst v tomto případě zdaleka nehrozí. Další, čím jsem byl mile překvapen, bylo inteligentí chování většiny postav. V hororu prosím pěkně! I když, v hororu... on to je spíše takový hodně povedený postapokalyptický snímek. Je sice pravda, že slabší povahy se občas slušně leknou, ale na to se tady nehraje. V téhle kruté grotesce vyhrávají jen ti nejsilnější - po Star Treku další cool namachrovaná role Chrise Pinea. Je to frajer!(11.1.2010)

Z určitého pohľadu obyčajnosť filmu funguje, pretože divák má pocitu niečoho viac. Na stranu druhú, absentuje zápletka, resp. aspoň lepšia gradácia. Smrtiaca nákaza je vo svojom realistickom poňatí nákazy podstatne lepšie než väčšina televíznych katastrofických filmov, ktoré nám ponúkajú naše televízie, ale nie je dosť výrazná, aby konkurovala klasikám žánru...(22.2.2014)

• LihO

Trochu otrepaný nápad so smrtiacim vírusom. Celé mi to pripadalo dosť nedomyslené, chýbalo mi tam viac akcie... od podobných filmov čakám rozhodne viac. A ten koniec filmu, to bolo dosť lacné.(14.2.2010)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 3. (ShortyIC)

• - Kiernan Shipka, která ztvárnila nakaženou malou holčičku, byla v roce 2010 za roli v tomto filmu nominována na Young Artist Awards. Tuto cenu každoročně udílí nezisková organizace Young Artist Foundation, která se finančně i jinými způsoby snaží podporovat mladé herce a herečky. (JardaBauer)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických štátoch Texas a Nové Mexiko. (MikaelSVK)