Neopouštěj mě

Neopúšťaj ma

(festivalový název)

Drama / Romantický / Psychologický / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 2010, 100 min

Rozpočet $15miliónovTržby USA $2,434,652Tržby Celosvetovo $9,455,232║ ??? a o čom tom ako bolo, hodinu som vydržal ale kde nič tu nič /25%/(17.1.2011)

90%.(4.1.2011)

Pomaly plynúci film, podfarbovaný krásnou, jemnou hudbou, ukazujúc tých, ktorí slúžia iným. Na to, aby zachraňovali druhých svojimi vlastnými orgánmi. Ukazujúc, že oni však nie sú len bezduchí "skladníci" orgánov, ale citom a láskou presiaknuté, normálne ľudské bytosti.(20.9.2012)

• Roman.Ticka

Neplakala jsem, zuřila jsem a čuměla v šoku, i když bez emocí, bez drásání nervů. Přesně ve stylu podání filmu, tzn. bez zájmu, lhostejně, jak když řeka plyne, pomalu, nudně, bez začátku, konce... Odmítám se podepsat pod snůšku pesimismu, deprese, antihumanity, slova dárcovství, mrzačení čistoty dětství, nadějí mládí, těla i ducha, sebevražda. Je mi jedno, jaký rozsah má "velká myšlenka" autora, já to vidím svým nitrem, svým pohledem, který říká všechno špatně. Čus bus.(24.10.2012)

"Žádné odklady nejsou a nikdy nebyly. Neměli jsme galerii, abychom nahlíželi do Vašich duší.Měli jsme galerii, abychom zjistili, jestli vůbec nějakou duši máte." Nenávidím Hailsham ! Ale mám ráda hlavní trojku Carrey, Keiru, Andrewa a v neposlední řadě Charlotte i když tahle její role byla hodně nevděčná. Ještě teď mám svíravý pocit smutku a beznaděje. Že by to bylo vážně sci-fi? Kniha je kniha, jinak by je možná nechal Alex utéct, ale to by byl závěr možná ještě zoufalejší, těžko říct. Ale vidět malou Kathy s dárkem od Tommyho v podobě kazetového pásku s romantickou písničkou a s polštářkem, který při poslechu objímala, byl alespoň jeden z těch příjemně kouzelných momentů.(16.1.2015)

• - Některé scény byly natočeny na pláži v Holkham, kde Keira Knightley natáčela film Vévodkyně (2008). (rafix)

• - Natáčanie začalo v apríli 2009. (Greenpeacak)

• - Francouzský název filmu Auprès de moi toujours lze přeložit jako „Navždy v mé blízkosti“, německý Alles, was wir geben mussten zase jako „Všechno, co jsme museli dát“. (R´Hell)