poster

Cesta do středu Země

 • USA

  Journey to the Center of the Earth

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1959, 132 min

Režie:

Henry Levin

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Kamera:

Leo Tover

Producenti:

Charles Brackett

Střih:

Stuart Gilmore
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MissJ
  *****

  Krásné zpracování mé oblíbené verneovky. Film byl natáčen mj. v Carlsbadských jeskyních v Novém Mexiku, které z hlediska jeho působivosti sehrály stejně důležitou roli jako bez výjimky výborní herci (a samozřejmě i Gertrude :).(19.1.2011)

 • Webb
  ****

  Povedený, chytlavý dobrodružný film, který je velice zajímavý. Remake z 2008 už nedosahuje takové kvality jako tento předchůdce. Velice dlouho čekám až ho zase budou vysílat, dočkám se někdy?(6.3.2008)

 • cheyene
  ***

  Bohužel neznám knižní předlohu, ale jistě je skvělá jako většina Verneových knih. Nemohu tedy soudit, jak se filmová adaptace drží či nedrží románu, avšak jako film je Cesta do středu Země sympatická. Je samozřejmé, že se na snímku výrazně podepsal zub času, nejvíce v oblasti triků a prostředí, ovšem stále jde o příjemnou dobrodružnou sci-fi podívanou, ve které není nouze o sympatické herce, úsměvné scény, mírné napětí a romantiku.(27.8.2014)

 • Houdini

  Oscar 3 nominace: Výprava, Speciální efekty, Zvuk(12.5.2004)

 • darkrobyk
  ****

  Má nejoblíbenější verze Verneova velkolepého dobrodružství. Věděli jste, že i Hitler byl přesvědčen o světě uprostřed Země a financoval výpravu, která měla objevit vchod? Okultní společnost Thule, jejíž členem Hitler byl, hledala též Atlantidu, Archu úmluvy či Grál, jak se mohl ostatně přesvědčit i Indiana Jones ve svých neuvěřitelných dobrodružstvích. Fascinující výtvarná stránka filmu ukazuje poctivé řemeslo 50.let. Pravda, hrozí-li, že při koupání zahlédneme celé nahé tělo, kamera najde důmyslný cenzurní záběr. To je tak směšné, až z dnešního pohledu roztomile kouzelné. Využití skutečných, ale domaskovaných ještěrů by dnes rovněž pobavilo. K tomuhle filmu však patří stejně dobře, jako celý fantastický svět.(20.2.2011)

 • - Natáčelo se ve Skotsku a v amerických státech Kalifornie a v Novém Mexiku v jeskynním systému Carlsbad Caverns. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace