Poldové

Cop Out

Komedie / Krimi / Akční

USA, 2010, 103 min

• Segrestor

Takovou přehlídku trapností jsem už dlouho neviděl. Smith zde naprosto ztrácí soudnost a předkládá neakční a nevtipný film, který není ani parodií, ani satirou a ani nějakou filmařsky zmáknutou podívanou. Na tomhle se nemohl nikdo udělat. Obstarožní Brus Vyhrys už svého vysmátého Butche z Pulp Fiction asi nezopakuje. Zde je jen jako do očí bijící reklamní panák, prostě ten kluk z plakátu a ten takzvaný hláškující černoch Tracy Morgan? No tak to je debil, přátelé. Film o tom, jak Willis se svou opičkou pobíhají po městě a tak nějak křečovitě se snaží zaujmout coolovostí, není pro každého. Ostatně jako všechny Smithovy filmy. Tenhle je ale vhodný snad pro náruživé opilce, kteří se smějí i vlastnímu odrazu v louži chcanek. Nakonec ale mi to nedalo a zkusil jsem to ještě jednou. Trochu jinýma očima, jak se říká. Asi jde o náladu nebo situaci, ale nyní mi ten film přišel trochu lepší a doknce jsem tam i pár vtipných scén našel. Možná, kdyby dvě hlavní role sehrál někdo jiný, nebylo by to tak trapné a mohl by z toho být další nemainstreamový khůl zážitek. 1,4(16.3.2012)

Nerada porovnávam, ale tentokrát si jednoducho nemôžem pomôcť. Cop Out mi celú dobu pripomínalo Smrtonostnú zbraň po 23 rokoch. A je jasné, že tieto dva filmy sú neporovnávateľné, no inšpirácia tam istotne bola. Najmä ak si mal Rigsa pôvodne zahrať Bruce Willis. Cop out je komediálny, miestami silený, americký a priemerne fungujúci.(12.7.2010)

Paráda. Oddychová a vtipná buddy komedie. Bruce Willis má zase rodinný problémy a nemá na zaplacení svatby svojí dcery, čehož s chutí využívá slizkej Jason "Earl" Lee. Kvůli tomu se Willis vydá prodat drahocenou baseballovou kartičku, kterou mu ukradne Stifler atd. atd... Prostě je to prdel a parťáka tam Willisovi dělá srandovní černoch. Moc nechápu, kdo s tím filmem může mít problém.(6.5.2010)

Doby posledních skautů jsou opravdu nenávratně pryč, bohužel :( Poldové mají rozhodně skvělé momenty, škoda že člověk ví, kdo sedí na režisérské židli. Toho humoru se pak totiž zdá být zatraceně málo. Nejlepší gagy ve filmu má na svědomí samozřejmě S.W. Scott, ale to musel čekat snad každý. Tracy Morgan je pro mě prakticky nové jméno a ve filmu udeří hláškou "že svůj mozek musí krmit." Bruce Willis, již nemá bohužel v posledních letech moc co říct. Přecejen mu patřily léta 90. Nebýt hluché 15 minutovky která se odehrává ke konci v domě Poh Boye, dal bych určitě hvězdy 4. PS: Druhá projekce a já zjišťuje že vše je v naprostém pořádku a přihazuju hvězdu. Podobný problém jsem zažil kdy mě zklamalo Burn After Reading. Abych později zjistil že se jedná o luxusní záležitost.(10.5.2010)

• Botič

Velmi smutný příklad vyfabulovaného nic, které nefunguje ani coby pocta ani jako vykrádačka nebo snad dokonce parodie na sérii Lethal Weapon, kde se motají dva rádoby über-cool poldové, kterým scénář nestačí šlapat ani na paty. Silně ujíždějící vlak – tolik wannabe vtipů by potopilo i Titanic, není divu že se Smithovi tahle polízanice vymkla z rukou. Kevin Smith se občas přihlásí ke slovu se svými starými osvědčenými vtipy aka ass to mouth, Tracy Morgan zas tahá fórky ze 30Rock a s každým by chtěl mít dítě a mezi tím vším proplouvá Bruce Willis s kamenným výrazem na tváři a bez jediné zapamatovatelné hlášky na rtech. Usmál jsem se všehovšudy dvakrát a zbytek si v tichosti protrpěl. Bez debaty nejhorší Smith.(19.4.2010)

• - Sean William Scott v jednom z rozhovorů prohlásil, že řada dialogů byla čistou improvizací, například scéna ve vězení nebo otravné opakování všech Paulových vět. (Karlos80)

• - Scénář byl v roce 2008 na takzvané Černé listině (listina nejlepších nezprodukovaných scénářů). (CrypzzXD)

• - Pre dvojicu hercov Bruce Willis a Kevin Pollak sa jedná o tretiu spoluprácu. Zahrali si spolu už vo filmoch Môj sused zabijak (2000) a Rukojemník (2005). (AdamesWWE)