Růžový panter znovu zasahuje

Ružový panter opäť zasahuje

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1976, 103 min

• Webb

Tak tohle mě opravdu moc nebralo, vtipy mi přišly trapné a děj nudný. Přeceněný snímek.(8.11.2009)

I kdyby měl tenhle film mnohem více hluchých míst, než má, a i kdyby měl mnohem horší a naivnější scénář, scény trhání zubu pod vlivem rajského plynu či Sellersovo groteskní dobývání hradu přes vodní příkop á la němá groteska samy o sobě stačí na nadstandardní hodnocení... Je to jen komedie, ale skvělá!(29.1.2007)

Patrně nejlepší z celé série. Geniální nešika Jacques Clouseau opět na scéně a zase šikovný jak hrom do police. Je zde patrná inspirace němými groteskami (dobývání hradu), neskutečné gagy. Navíc je ze asi nejlepší souboj s Katem a úvodní titulky s narážkami na významné filmy doby minulé potěší každého kdo se trochu ve filmu vyzná.(5.8.2009)

Přestože se děj posunul na bitvu mezi Dreyfusem a Clouseauem, je to velmi slušné, a "může" za to hlavně skvělý původní dabing (Filmové studio Barrandov Dabing pro ČST 1986) a především impozantní Rudolf Hrušínský.(31.12.2011)

Nejlepší Clouseovka, skvělé gagy.(5.2.2004)

• Peter Sellers