Růžový panter znovu zasahuje

• slovenský

Ružový panter opäť zasahuje

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1976, 103 min

Tohle je recept na správnou komedii. Ingrediencemi jsou Peter Sellers, Herbert Lom a režisér Blake Edwards a vyvážený scénář, který až na několik drobných zaváhání, se opravdu vydatně vyblbnul, a místy až zešílel. Na zlepšení dobré nálady se doporučuje zhlédnout film s geniálním dabingem Stanislava Fišera a spol. Působí to jako balzám a tyhle komedie se mně nikdy neohrají. Vždy si v nich najdu něco nového a předtím nepovšimnutého. 90%(27.2.2012)

• Webb

Tak tohle mě opravdu moc nebralo, vtipy mi přišly trapné a děj nudný. Přeceněný snímek.(8.11.2009)

„Hryzie váš pes?“ – „Nie.“ – „Nazdar havo.“ – VŔŔ HAV HAV!!! – „Vraveli ste, že váš pes nehryzie.“ – „Toto nie je môj pes.“ Všetko začalo v roku 1963, kedy mal premiéru prvý Ružový panter - slabá kriminálka s Davidom Nivenom. Maniakálny Peter Sellers ako komisár Jacques Clouseau bol podpornou roličkou, ktorá pre príbeh nebola dôležitá, no len čo sa objavila, strhla pozornosť tak mocne, že si podobne „sám pre seba“ ukradol film až o X desaťročí neskôr Depp v PIRÁTOCH KARIBIKU. Ako on, i popletený francúzsky inšpektor si v nasledujúcich rokoch/dieloch privlastnil celú sériu. Dnes vieme, že bez neho by Ružový panter nebol ružovým panterom (ako dokazuje americký remake/2006 a jeho pokračovanie/2009). V roku 1961 nasledoval (ak nerátame "falošné" pokračovanie Inšpektor Clouseau s Alanom Arkinom) Komisár Clouseau na stope, 1975 to bol Návrat Ružového pantera a 1976 dnešný diel, RUŽOVÝ PANTER OPÄŤ ZASAHUJE. Séria sa v ňom definitívne stáva Sellersovou komiksovo nadsadenou one man šou, od šialených dialógov („Viete, čo to bolo za bombu?“ –„Nejaká výbušnina.“) a monológov („Toto je byť šéf-inšpektora Clouseaua. Pri telefóne šéf-inšpektor Clouseau.“) až po hlášky („Pozrite, horšie to už nebude.“) a povestné (podľa mňa skôr otravné a nezmyselné) prezliekacie scény (Quasimodo, zubár). P.S. Omar Sharif ako nájomný vrah „Egypťan“.(3.9.2010)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $33,833,201Tržby Celosvetovo $34,700,000Peter Sellers opäť mierne rozpačitý scenár svojimi niekoľkými vydarenými gagmi povytiahne, slušný priemer. /70%/(6.8.2005)

Pohodená stará obálka, ktorá prežila strastiplnú cestu k adresátovi, tvorí ostrú hranicu medzi manželkou, ktorá v nej vidí neporiadok a manželom-filatelistom, pre ktorého je pokladom ťažko vyčísliteľnej ceny. Nazýva sa to cena záľuby. Séria filmov s inšpektorom Clousseauom, bondovky a vinnetuovky sú ako tá obálka a tiež tak nejako rozdeľujú ich divákov. Ja nie som fanúšik pinkpanteroviek, aj keď pripúšťam, že som sa na nich pred mnohými rokmi veľmi dobre zabával. I keď vtedy nebolo ťažké víťaziť nad sovietskymi vojnovými filmami, ani nad drámami zo života družstevníkov. Je zrejmé, že 99 % z hodnotených filmov už viackrát neuvidím, takže by nebolo korektné zahŕňať do hodnotenia nostalgické spomienky. Preto iba tri hviezdičky. Z toho najmenej jednu za záverečný boj s oblečením pri vyzliekacej scéne.(13.7.2010)

• Peter Sellers

• - Omar Sharif nebyl uveden v titulcích filmu. (reich)

• - První film, který má Růžového pantera v názvu, ale ve filmu se neobjeví. (Kulmon)

• - Filmový debut Deep Roye. (Kulmon)