Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2011, 128 min

Sportovní drama s Bradem Pittem ( Billy Beane ) v hlavní roli. Statistiky se zdají být matoucí, ale Jonah Hill ( Peter Brand ) v nich vidí budoucnost. Vyhrát pouze s týmem, který je založený jen na statistikách, tvrdý oříšek. Baseball neobdivuji, ale to na ničem nemění kvalitu filmu, jenž své hodnoty stoprocentně má. ( Hodnocení: 8/10 )(18.5.2012)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,018 // Otvárací Víkend USA: $19,501,302 // Po excelentnom Warriorovi ročník 2011 ponúkol ďalšiu výbornú športovú drámu a to Moneyball. Brad Pitt čoraz častejšie potvrdzuje, že patrí k svetovej hereckej špičke a potvrdil to aj v tomto filme. Trochu ma však mrzí, že vo filme niesu takmer žiadne baseballové zápasy, ktoré by určite film posunuli na vyššiu úroveň.(29.1.2013)

Zcela seriózní aspirant na nejepičtější filmový homerun v dějinách sportovního Hollywoodu?? Jo, asi jo. Teď ještě abych nakoukal co nejvíc zbylých baseballových fláků, abych si tuhle svoji domněnku mohl něčím pojistit...(13.3.2016)

Ani ne tak sportovní jako spíš manažerské drama o tom, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci a někdy udeří hřebíček na hlavičku. Ale nechytlo mě to tolik, jak jsem čekal, coolovost podobného SOCIAL NETWORK holt chybí.(22.12.2011)

Je to tady. Výborný herec Brad Pitt si zaslouží zlatou sošku, ale pokud ji dostane George Clooney (Děti moje) rozhodně mě to nepřekvapí ani neurazí. Moneyball je výborně a dokonale napsaný s vynikající režií Bennetta Millera, který vykročil správnou nohou k cestě k vrcholovým sportovním filmům, co může stříbrné plátno nabídnout. Scénář Stevena Zailliana a Aarona Sorkina byl dokonalý a rukopisné provazy k podlehnutí. Emoce prolínají mezi linkami dramatu, sportovního žánru, kde se klaním při mrazicím pohledu na závěrečné titulky s baseballovou rukavicí a pálkou na klíně. Na 84. udělování výročních cen Americké filmové akademie (Oscar) můžeme čekat pro Moneyball velká ocenění a silného adepta pro Nejlepší film roku, kde se bude trhat na kusy s The Artist.(29.1.2012)