Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2011, 128 min

Scenáristicky precizně vykomponované drama, které je schopno stavět na baseballu právě tolik, aby diváka zcela ponořilo do světa prvoligového sportu, ale přitom ho nezmátlo a neumořilo, jemu neznámými (americkými), reaáliemi. V konečném důsledku není baseball na filmu zdaleka to nejdůležitější, je to jen prostředek pro přednesení spousty "obyčejných", ale přitom intenzivních a záživných dialogů, baseball je zde základ, na kterém se budují myšlenky... Myšlenky, které vydělávají peníze, nebo naopak hýbou světem i s přísunem peněz, značně sníženým. Speciálně jako bonbónek oceňuji citelný emocionální opar, s nimž je zde tak decentně a inteligentně pracováno, aby film nesklouzl k žádnému "velkolepému" patosu... 8/10(29.12.2011)

Králova řeč letoška. Film, jehož kvality nejde neuznat, ale bohužel mě naprosto nezajímá. 40% času Pitt sedí v prázdné tělocvičně a kouká do země a 40% času se něčím cpe. Zbylých 20% je samozřejmě rezervováno pro baseball. Se Social Network to každopádně má společného pramálo. Je to podobně ukecané, ale mnohem doslovnější a neustále se opakující. 70%(15.11.2011)

Je to tady. Výborný herec Brad Pitt si zaslouží zlatou sošku, ale pokud ji dostane George Clooney (Děti moje) rozhodně mě to nepřekvapí ani neurazí. Moneyball je výborně a dokonale napsaný s vynikající režií Bennetta Millera, který vykročil správnou nohou k cestě k vrcholovým sportovním filmům, co může stříbrné plátno nabídnout. Scénář Stevena Zailliana a Aarona Sorkina byl dokonalý a rukopisné provazy k podlehnutí. Emoce prolínají mezi linkami dramatu, sportovního žánru, kde se klaním při mrazicím pohledu na závěrečné titulky s baseballovou rukavicí a pálkou na klíně. Na 84. udělování výročních cen Americké filmové akademie (Oscar) můžeme čekat pro Moneyball velká ocenění a silného adepta pro Nejlepší film roku, kde se bude trhat na kusy s The Artist.(29.1.2012)

Čtyři hvězdičky z úcty k filmařině, která mi zprostředkovala lásku ke sportu, kterému nerozumím.(9.3.2012)

Sportovní drama s Bradem Pittem ( Billy Beane ) v hlavní roli. Statistiky se zdají být matoucí, ale Jonah Hill ( Peter Brand ) v nich vidí budoucnost. Vyhrát pouze s týmem, který je založený jen na statistikách, tvrdý oříšek. Baseball neobdivuji, ale to na ničem nemění kvalitu filmu, jenž své hodnoty stoprocentně má. ( Hodnocení: 8/10 )(18.5.2012)

• - Jde o první film s baseballovou tématikou nominovaný na Oscara za nejlepší film od snímku Hřiště snů (1989). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film měl původně režírovat Steven Soderbergh, ale od projektu odstoupil. (Raro)

• - Brad Pitt toužil zjistit, jaký Billy Bean doopravdy je, a na novou roli se připravoval tím, že trávil hodně času v jeho kanceláři a Billyho tiše sledoval při práci a během jeho konverzací s kolegy. (Michelle75)