poster

The Runaways

 • USA

  Runaways, The

 • Slovensko

  The Runaways

  (festivalový název)

Hudební / Drama / Životopisný

USA, 2010, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ***

  Království za herák aneb Když budeme kouřit a přirážet, budeme dospělé! Z těch dutých a blonďatých hlaviček jen jediná vyčnívala. Byla to Joan Jett, která se nebála postavit na vlastní nohy a rovnováha jejího uvažování byla v rámci možností "normální". Z CherryBomb (výtečná!) vytřískala maximum, načež zazpívala skladbu, která zapříčinila její nesmrtelnost. I love rock n roll se stala flákem té doby. The Runaways mám rád, protože chtěly vytvořit novej svět, ale ten jim zatraceně nevyšel. Tenhle film je jejich upřímnou zpovědí, která byla zahrána bravurně. Režisérka nehnala o překot k cíli, jen měla smůlu, že Runaways byla složitá skupina, a ta potřebuje větší prostor pro uchopení jejich pubertálních madel. I tak ale stojí za shlédnutí. 7O%(2.7.2010)

 • TeeAge
  ***

  || Scenár: Floria Sigismondi | Hudba: Lillian Berlin | Produkcia: Bill Pohlad, Art Linson, John Linson, Joan Jett, Keny Laguna | Distribúcia: Appartition | Rozpočet: 10 miliónov $ | Tržby: 4,678,222 $ || Esenciálna biografia skupiny Runaways, ktorá halucinačným videoklipovým obrazovým stvárnením vyplnuje fragmenty faktov od vzniku až do pádu kapely. Prehĺbenie postáv neexistuje, je to len krásna pocta zosnulej pamiatke mimochodom drsnej dievčenskej formácie, z ktorej to dotiahla do výšin neumierajúcich rockových legiend len jej samotná zakladateľka, Joan Jett. Jedine z nej je vo filmu cítiť, že "I love Rock'n'Roll". Jej postava háji hodnotu hudby ako takej: - Ide o muziku, nie o chlast!(10.1.2012)

 • Katullka
  *****

  Asi propadám v úžasných uživatelech na csfd, co jdou s proudem. Nejen, že miluji veškerou Riot hudbu, ale hlavně tomuhle dávám 5 hvězd. Riot grrl, a vůbec hudba spojena s nimi, je pro mě dlouhodobý vztah. Miluji Bikiny kill, Bratmobile, Le tigre a samozřejmě Runaways a samotnou Joan Jett. Tudíž tento film hned z počátku jsem doslova žrala každým coulem. Joan Jett je šílená lesbická ikona a opravdu se to umocnilo, když naše milovaná Kristen Bella Stewart vypadala jako Shan z tak už homo seriálu L word. Obávám se, že ne jedna lesba u tohoto filmu onanovala (ne, že bych se počítala mezi ně). Opravdu překvapivě Kristen Bella byla přesvědčivá a vážně se mi líbila (však krásou na Joan Jett-reálnou nemá!). Když se kouknu na zobrazení Cherie v podání Dakoty Fanning, tak tam je to už rozporuplnější. Cherie Currie mě vždy přišla z nahrávek z Japonska opravdu více robustnější, což Dakota je opravdu sexy tělo. Hlavně slečna Dakota (opravdu hrozné jméno, možná i horší než Montana) neměla v hereckých schopností tak navrch, jako jiní herci. Mile mě překvapily různé informace o Runaways, které jsem nečekala a to je mám v přehrávači už mnoho měsíců, ba i let. V kvalitě vizuality filmu jsem byla t´že mile překvapena. Viditelné chyby žádné, dost jsem se kochala. Velké plus musí dost i Floria Sigismondi, jako celovečerní debut-klobouk dolů. Prostě paráda. Cherry bomb je pro mě klasika a The Runaways je příjemné zpestření a opravdu úžasný film a úžasné kapele.(30.8.2010)

 • Rogue
  ****

  Floria Sigismondi svůj videoklipový původ nezapírá a to je dobře. Po Whip It další chick oddechovka o zfetovaných teens z doby kožených bund a flanelových košilí. Skvělé.(25.7.2010)

 • Ant
  ***

  Biografie rockových div let 70-tých nepřináší, co se týče scénáře nebo zpracování, nic nového. Film naráží na to, že čerpá pouze z jedné autobiografické knihy a tím pádem mi tu chyběl poněkud komplexnější pohled ať už na vznik kapely nebo na její vzestup, který je vyřešen během pěti minut. Co se týče dvou hlavních hereček; K. Stewart je jako Joan Jett věrohodná. D. Fanning mi tak trochu lezla na nervy a spíš než rockovou hvězdu mi připomínala lehkou děvu v těle dětsky působící herečky(viz. koncertní záběry právé Cherrie Currie). Nejzajímavější postavou je rozhodně šílený producent Kim Fowley. Runaways především těží z výborného soundtracku, jinak by u mě uvízl v těžkém průměru. 7*(12.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace