Barmský videožurnál

Burma VJ: Reporter i et lukket land

Burma VJ: Reporting from a Closed Country

Dokumentární

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2008, 84 min

hm, tak myslim že do barmy na prázdniny nepojedu,,,příliš mnoho kulek na můj vkus..popravdě, do včerejška sem o barmě věděl akorát to, že je tam poměrně dost kvalitních barmanů..no nic, do politiky já se zásadně nemíchám, to všichni víme, takže vám budu klucí za těch dalších 19 let aspoň držet palce,,tentokrát bych ale zkusil začít tímhle: krok 1 - větší organizovanost; krok 2 - zničení všech tlampačů; krok 3 - dostat armadu na svoji stranu; a krok 4...pořídit si už doprdele pořádnej kvér..tady to totiž budha poněkud nedomyslel..vona demonstrace je príma věc, ale cedulí nikoho nezastřelíš(14.7.2011)

Ano, je to hodně závažné téma, které nikoho nemůže nechat v klidu. A právě ten obsah je jediný důvod, proč se na Burma VJ podívat. Z filmového pohledu jde totiž o spíš podprůměrný dokument.(16.8.2011)

Za odvahu jasných 5 hvězd, plus za kvalitu informací a sílu poselství.(4.3.2010)

Problém mojej generácie, alebo možno môj osobný je, že si niečo takéto nedokážem predstaviť... jasné vidím to v tomto prevedení na vlastné oči, ale reálnu predstavu o niečom takomto vážne nemám... nepoznám situáciu natoľko aby som mohol posúdiť, prečo sa tak deje, dané politické rozpoloženie, taktiež možno nejaká pomoc (hlavne tu "pomoc" nechápem, keď US by bola rada všade - námet na konšpiráciu...) aj napriek tomu, že som sa snažil zachovať si chladnú hlavu 8/10(3.3.2010)

Mezi sugestivními záběry se našel i vtip o tom, jak se pozná v cizině/Barmě Japonec. Má bílou košili a khaki kraťasy.(11.3.2010)

• - Oscar 2009: nejlepší celovečerní dokument. (zdeny99)