poster

Barmský videožurnál

 • Dánsko

  Burma VJ: Reporter i et lukket land

 • anglický

  Burma VJ: Reporting from a Closed Country

Dokumentární

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2008, 84 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HellFire
  ****

  Je s podivem, že v dnešní době ještě existuje stát, kterému vládne pár generálů. Stát, ve kterém nikdo nemyslí na jeho lid. S podivem je, že do všeho nezasáhnou snaživí Aeričané, jako v případě Íráku. I když pravda, z Barmy se jim do kapes neposypou peníze.(26.4.2010)

 • brit84
  *****

  Smutná ukázka toho, jak se sen může rozplynout v několika dnech:((27.7.2010)

 • K.B.L.
  ****

  Pokud se rozhodujete, zda se na tento dokument podívat, tak se rozhodně podívejte, ne třeba kvůli kuturnímu zážitku, ale proto, že v Barmě je někdo, kdo obětuje svůj život, abysme my mohli vidět a dozvědět se, jak to v Barmě chodí a pomoct tak ke splnění poslání tohoto dokumentu.(29.4.2011)

 • L_O_U_S
  ***

  Dokument je to zajímavý, ovšem místy to kazí dramatizované pasáže a dotáčky. Jako nahlédnutí do reality rangúnských protestů je to poučné (a uživateli L_O_U_S při tom dojde nesouměřitelnost starostí jeho a lidí v jihovýchodní Asii, zejména když si vzpomene, co přesně v těch posledních zářijových dnech roku 2007 dělal a že o nějaké Barmě ani neměl tušení, protože se nenamáhal sledovat zprávy). Co se dá dělat, myanmarský lid nemůže počítat s tím, že mu někdo přijde v jeho boji za svobodu na pomoc, protože největší světové demokracii leží u prdele (Bushův projev působí naprosto směšně). (671., 4. IX. 2011)(5.9.2011)

 • Sten2
  *****

  Minulý rok byl na dokumenty opravdu hodně štědrý. Oproti Cove, kde je znázorněná nesmyslná krutost člověka na zvířeti, je v Burma VJ znázorněna nesmyslná krutost člověka na člověku. Vůbec si nedokážu představit žít v takové zemi ale díky tomuto dokumentu si dost dobře dokážu představit ten strach, který má každý občan žijící v Barmě.(20.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace