Barmský videožurnál

Burma VJ: Reporter i et lukket land

Burma VJ: Reporting from a Closed Country

Dokumentární

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2008, 84 min

Problém mojej generácie, alebo možno môj osobný je, že si niečo takéto nedokážem predstaviť... jasné vidím to v tomto prevedení na vlastné oči, ale reálnu predstavu o niečom takomto vážne nemám... nepoznám situáciu natoľko aby som mohol posúdiť, prečo sa tak deje, dané politické rozpoloženie, taktiež možno nejaká pomoc (hlavne tu "pomoc" nechápem, keď US by bola rada všade - námet na konšpiráciu...) aj napriek tomu, že som sa snažil zachovať si chladnú hlavu 8/10(3.3.2010)

Minulý rok byl na dokumenty opravdu hodně štědrý. Oproti Cove, kde je znázorněná nesmyslná krutost člověka na zvířeti, je v Burma VJ znázorněna nesmyslná krutost člověka na člověku. Vůbec si nedokážu představit žít v takové zemi ale díky tomuto dokumentu si dost dobře dokážu představit ten strach, který má každý občan žijící v Barmě.(20.4.2010)

Nepopírám, že dokument popisuje zajímavé téma, které i mě osobně zaujalo, nicméně pochybuji o té, v souvislosti s filmem neustále proklamované autentičnosti, jelikož záběry z exilového velitelství vypadají naaranžovaně a není vyloučeno, že snímky z ohniska dění jsou převzaté od zpravodajských agentur. (Shlédnuto v rámci školní výuky.)(30.5.2010)

hm, tak myslim že do barmy na prázdniny nepojedu,,,příliš mnoho kulek na můj vkus..popravdě, do včerejška sem o barmě věděl akorát to, že je tam poměrně dost kvalitních barmanů..no nic, do politiky já se zásadně nemíchám, to všichni víme, takže vám budu klucí za těch dalších 19 let aspoň držet palce,,tentokrát bych ale zkusil začít tímhle: krok 1 - větší organizovanost; krok 2 - zničení všech tlampačů; krok 3 - dostat armadu na svoji stranu; a krok 4...pořídit si už doprdele pořádnej kvér..tady to totiž budha poněkud nedomyslel..vona demonstrace je príma věc, ale cedulí nikoho nezastřelíš(14.7.2011)

Smutná ukázka toho, jak se sen může rozplynout v několika dnech:((27.7.2010)