Barmský videožurnál

Burma VJ: Reporter i et lukket land

Burma VJ: Reporting from a Closed Country

Dokumentární

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2008, 84 min

Pokud se rozhodujete, zda se na tento dokument podívat, tak se rozhodně podívejte, ne třeba kvůli kuturnímu zážitku, ale proto, že v Barmě je někdo, kdo obětuje svůj život, abysme my mohli vidět a dozvědět se, jak to v Barmě chodí a pomoct tak ke splnění poslání tohoto dokumentu.(29.4.2011)

Smutná ukázka toho, jak se sen může rozplynout v několika dnech:((27.7.2010)

Mezi sugestivními záběry se našel i vtip o tom, jak se pozná v cizině/Barmě Japonec. Má bílou košili a khaki kraťasy.(11.3.2010)

Minulý rok byl na dokumenty opravdu hodně štědrý. Oproti Cove, kde je znázorněná nesmyslná krutost člověka na zvířeti, je v Burma VJ znázorněna nesmyslná krutost člověka na člověku. Vůbec si nedokážu představit žít v takové zemi ale díky tomuto dokumentu si dost dobře dokážu představit ten strach, který má každý občan žijící v Barmě.(20.4.2010)

Za odvahu jasných 5 hvězd, plus za kvalitu informací a sílu poselství.(4.3.2010)