Čas hlupáků (festivalový název)

The Age of Stupid

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 89 min

John Battsek

Kostýmy:

Heidi Miller

Opravdu mi také vadila příliš patetická forma, jinak ale nevidím důvod proč podobné filmy netočit, rozhodně to má větší smysl než točit Piráty z Karibiku 6 - i kdyby bylo globální oteplování nesmysl a znečištění člověkem nezpůsobovalo žádné zásadní změny klimatu (což si nemyslím), stejně je nezbytně důležité, abychom žili s přírodou v symbióze, mimo jiné by to dokazovalo že naše civilizace je skutečně rozvinutá. Dokud se všechno bude točit kolem peněz, není šance. Uvítal bych nějaký rozumný, elegantní, břitký dokument na toto téma, ne podobné hovadiny s nějakým archívem v roce 2055 ve kterém se Pete Postlethwaite tváří jako spráskaný pes... 6/10(26.6.2010)

Podľa mňa to bola perfektná paródia celej tej našej konzumnej civilizácie a pokrytcov, pre ktorých je vrcholom environmentálneho aktivizmu recyklácia papiera a šetrenie elektriky. Obraz nadnárodných korporácií, ktoré si platia verejnú mienku, políciu, ale aj samotné vlády chudobných krajín. Je to krutý obraz čias hlupákov.(2.12.2013)

pracujem vo švajčiarskych alpách, snehu v zime pramálo, je máj a pršalo asi raz. nie som odborník, ani vedec, možno je tento dokument zjednodušený, ale rozhodne na ňom niečo bude.(27.5.2011)

• teutates

V poslednej dobe vzniká množstvo týchto dokumentov, popravde väčšina je len bla bla bla... ovládanie masy ľudí vydieraním, zastrašovaním, mediálnym tlakom no a v neposlednom rade nevedomosťou. "Gro" týchto dokumentov tvoria "bludy" (hlúposti). Toto téma je na dlhú debatu a ani 89 min. dokument na to nestáči... určite trochu pravdy sa nájde všade, ale proste "vek hlupákov" sedí v tomto prípade v inom slova zmysle. 3/10 nevýrazne, ničím poučné, myšlienkovo prázdne.(20.6.2010)

Podíváme se na to a pokud tomu věříme, tak nás to asi vyděsí, asi určitě! A tak většina z nás začne doufat, že ti, co tomu nevěří mají pravdu, zavře oči, objedná si letenky od nízkonákladové společnosti, zajede si autem do kaufalndu a svým dětem koupí spoustu dalších a zbytečných plastových hraček z Číny! A ať to vyřeší někdo jiný - to by bylo moc hezké!(27.3.2010)