poster

Čas hlupáků (festivalový název)

 • Velká Británie

  The Age of Stupid

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 89 min

Producenti:

John Battsek

Kostýmy:

Heidi Miller
(další profese)
 • teutates
  **

  V poslednej dobe vzniká množstvo týchto dokumentov, popravde väčšina je len bla bla bla... ovládanie masy ľudí vydieraním, zastrašovaním, mediálnym tlakom no a v neposlednom rade nevedomosťou. "Gro" týchto dokumentov tvoria "bludy" (hlúposti). Toto téma je na dlhú debatu a ani 89 min. dokument na to nestáči... určite trochu pravdy sa nájde všade, ale proste "vek hlupákov" sedí v tomto prípade v inom slova zmysle. 3/10 nevýrazne, ničím poučné, myšlienkovo prázdne.(20.6.2010)

 • Riley
  ****

  Podíváme se na to a pokud tomu věříme, tak nás to asi vyděsí, asi určitě! A tak většina z nás začne doufat, že ti, co tomu nevěří mají pravdu, zavře oči, objedná si letenky od nízkonákladové společnosti, zajede si autem do kaufalndu a svým dětem koupí spoustu dalších a zbytečných plastových hraček z Číny! A ať to vyřeší někdo jiný - to by bylo moc hezké!(27.3.2010)

 • Radek99
  ***

  Postmoderní dokument. Manipulující, citově vydírající, ve své podstatě až bulvární (zaostřeno na děti, neštěstí, mediální vyvolávání strachu atd.). Avšak velká témata si takovou metodu možná vyžadují. Globální chaos (zjednodušeně už zažitý termín globální oteplování) je problematika, která vzbuzuje silné emoce. Dá se jí buď věřit, či nevěřit. Osobně tomu sice věřím, leč ohledně dokumentu mám svá ale... Mimochodem, kolik energie asi stálo jeho natočení?(8.1.2010)

 • rawen
  ***

  Opravdu mi také vadila příliš patetická forma, jinak ale nevidím důvod proč podobné filmy netočit, rozhodně to má větší smysl než točit Piráty z Karibiku 6 - i kdyby bylo globální oteplování nesmysl a znečištění člověkem nezpůsobovalo žádné zásadní změny klimatu (což si nemyslím), stejně je nezbytně důležité, abychom žili s přírodou v symbióze, mimo jiné by to dokazovalo že naše civilizace je skutečně rozvinutá. Dokud se všechno bude točit kolem peněz, není šance. Uvítal bych nějaký rozumný, elegantní, břitký dokument na toto téma, ne podobné hovadiny s nějakým archívem v roce 2055 ve kterém se Pete Postlethwaite tváří jako spráskaný pes... 6/10(26.6.2010)

 • reqiuem
  ****

  výstižne a stručně řečeno vše podstatné a to místy s nečekanou zdrcující razancí..spousty skvělých ztvárnění různých propletených ať už ekonomických nebo politických systémů, kterým nechybí nápad a nutně požadovaná značná dávka ironie a sarkasmu, která míří na dané problémy a ukazuje tak jejich absurditu a zároveň bezmoc s danou situací něco dělat, i přes to, že se většina shoduje na tom, že je potřeba něco změnit, skoro nikdo neumí nic jinýho než jen o tý situaci debatovat a tvářit se při tom důležitě..(21.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace