Návrat Růžového pantera

• slovenský

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Spinava opoceee a telefeeen(3.1.2013)

Peter Sellers a inspektor Clouseau - jednak jde o Sellersovu určitě nejvydařenější a nejznámější roli, ale taky jde o sérii skvělých komedií, při nichž má divák často co dělat, aby neumřel smíchy. Návrat Růžového pantera je samozřejmě úžasná legrace, postavená hlavně na nešikovnosti hlavního hrdiny, jenž ale přes všechny trable vždy dokáže vyřešit případ mu svěřený. Jinak skutečně pozor na dabing - viz Oskarův příspěvek. Pokud jde o tu Fišerovu verzi, ta je naprosto skvělá a legendární, pro tu druhou verzi nenacházím slov.(5.7.2003)

Vynucená pauza podivínskému inspektorovi jedině prospěla. Ve stáří Sellers už více hazarduje a neštítí se prakticky ničeho. Ani Blake Edwards za ty léta "bez Pantera" příliš slávy neposbíral a tak ještě rád sáhl po záchranném laně. Posun je zřetelný i v příběhu -> namísto komplikovaně vršeného děje nastupují klasické situační scénky v nichž jde celý případ hodně okolo. Není co vytknout.(4.3.2006)

Tak projíždím znovu svou dětskou modlu a stále to není ono. Kde to je? Mám riskovat ještě jeden díl? Přílíš málo Sellerse.(25.7.2014)

Pochopitelně nejlepší díl. Také díl, který (mám takový dojem) za komára vysílali nejčastěji. Nevím, jestli by mě to dnes tak bralo, ale je jako kluk jsem se tak smál, že mě z toho chytly ledviny a strávil jsem rok na různých vyšetřeních. Doktor Bapež říkal, že se mi ty svině málem utrhly, ale dodnes nechápu, co tím myslel.(4.7.2012)