Návrat Růžového pantera

• slovenský

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Tuto sérii prostě miluji, mohl bych ji vidět stokrát a neohraje se mi... - Viděno 7x cca - 85%(1.1.2009)

Opět skvělý Panter.... skvělý návrat na plátna filmu...(11.2.2007)

„Odstranil jsem vám to zvonění z Vašeho zvonku. Máte to grátis“ a spousta dalších legendárních komisařových hlášek, jako např. Telefén, Vilný pokoj a samozřejmě Opoce. Peter Sellers v životní roli. Úchvatná dobrodružná komedie se spoustou situačního humoru a skvělými Sellersovými převleky. Bezesporu jedna z nejlepších komediálních sérií. Pro mnohé je toto nejlepší část série, je vynikající, mnohokrát jsem vybuchl v hlasitý smích, ale ještě lepší je podle mě díl následující.(23.5.2009)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $41,833,347Tržby Celosvetovo $42,150,000(12.2.2010)

Po Mr. Beanovi mi už panterovská séria pripadá predčasne zostarnutá a časť humorných situácií vo mne vzbudzuje namiesto hlasného uvoľneného smiechu iba úsmev spojený s obavou, aby to neskĺzlo do trápnosti. Je zaujímavé, že zo všetkých žánrov zostarli okrem sci-fi a romantických filmov najviac komédie. A pri sledovaní filmov s Funesom, Richardom, Bourvillom, Fernandelom a ďalšími sa utešujem aspoň tým, že ma pobavili pred mnohými rokmi. Je to lepšie, ako mnohé súčasné komédie, ktoré nepobavia ani pri premiére. Peter Sellers je jediným dôvodom, ktorý bráni, aby moje hodnotenie skĺzlo pod tri hviezdičky.(11.8.2012)