Návrat Růžového pantera

• slovenský

Návrat Ružového pantera

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1975, 113 min

Po Mr. Beanovi mi už panterovská séria pripadá predčasne zostarnutá a časť humorných situácií vo mne vzbudzuje namiesto hlasného uvoľneného smiechu iba úsmev spojený s obavou, aby to neskĺzlo do trápnosti. Je zaujímavé, že zo všetkých žánrov zostarli okrem sci-fi a romantických filmov najviac komédie. A pri sledovaní filmov s Funesom, Richardom, Bourvillom, Fernandelom a ďalšími sa utešujem aspoň tým, že ma pobavili pred mnohými rokmi. Je to lepšie, ako mnohé súčasné komédie, ktoré nepobavia ani pri premiére. Peter Sellers je jediným dôvodom, ktorý bráni, aby moje hodnotenie skĺzlo pod tri hviezdičky.(11.8.2012)

Pochopitelně nejlepší díl. Také díl, který (mám takový dojem) za komára vysílali nejčastěji. Nevím, jestli by mě to dnes tak bralo, ale je jako kluk jsem se tak smál, že mě z toho chytly ledviny a strávil jsem rok na různých vyšetřeních. Doktor Bapež říkal, že se mi ty svině málem utrhly, ale dodnes nechápu, co tím myslel.(4.7.2012)

"Vedle Clouseaua je atomová puma neškodná dětská hračka.." ;)(21.12.2015)

Zdařilý návrat. Ale nevím, zda nejsem sám, komu připadlo, že pokud není v záběru Peter Sellers, je to dost nuda...(29.5.2003)

Pro mě je tenhle díl druhý nejlepší z celé série. Sellersovy převleky (Emil Flornois, opravář telefonů) dosahují vrcholu. Navíc jsem měl možnost vidět film s původním dabingem, kdy Dreyfuse daboval Rudolf Hrušínský! (Naštěstí jsem si ho nahrál.) Pak mě ale jednou zchladil onen brněnský příšerný... Jinak Nivena je opravdu škoda, Plummer to zahrál jinak, ale ne špatně. Podle mě by s Nivenem bylo méně "akčních" scén. Větší problém je s Plummerovou manželkou. Mělo by jít přece o bývalou Closeauovu ženu (kterou předtím hrála Capucine). Ale tady je to úplně jiná postava. To by tolik nevadilo, kdyby se v dílech (rozuměj nastavované kaši) Stopa Růžového pantera a Kletba Růžového pantera nevrátila Capucine jako Closeauova žena. Spolu s ní opět David Niven jako sir Charles. V menší, ale památné roli hoteliéra uvidíte Victora Spinettiho známého z filmů s Beatles. (Máte zimru/Máte vilný pokoj?)(30.12.2006)

• - Originální trailer filmu sestává zejména z nepoužitých záběrů. (Kulmon)

• - Po Nivenovi byl osloven Douglas Fairbanks junior, aby hrál Charlese Littona, ale po dlouhém uvažování to nakonec odmítl. (Kulmon)

• - V byte Inšpektora Clouseaua (Peter Sellers) visí na stene portrét Vladimira Iľjiča Lenina. (vjacesslav)