300: Vzestup říše

• slovenský

300: Vzostup impéria

Válečný / Fantasy / Akční / Drama

USA, 2014, 102 min

Sice tu už není Gerard Butler, ale Eva Green to bohatě vynahrazuje. Jinak se toho moc nezměnilo - úžasné akční scény, spousta CGI krve a polonahých kulturistů. Taky po delší době film, ke kterému si seženu soundtrack - jen jsem nepochopil zařazení trapné skladby od Black Sabbath do závěrečných titulků (takhle násilné vytrhnutí z extáze už jsem dlouho nezažil)(12.3.2014)

Pravděpodobně jedno z nejhorších castingových rozhodnutí všech dob! Co proboha dělá člověk jako Sullivan Stapleton v titulní roli 300? Lituju Evu Green, že musela předstírat sex s tímhletím vemenem. Pokud by měl Řecku velet člověk s jeho charismatem, věřím že by raději Řekové přešli na Perskou stranu a společně napadli třeba Řím. Kdepak Butler byl jen jeden. A tenhle Stapleton ani omylem. Vlastně můžu chválit jen půvaby již zmiňované herečky. Příběh mě moc neseděl, přitom po skvělém úvodu by divák mohl nabýt dojmu, že dostává stejnou porci dechberoucí akce jako před 8 lety. Místy mě přišlo, že celý film je hodně vycucávaný z prstu a bylo vlastně jakousi povinností napsat pokračování. Mé hodnocení se nakonec ustálilo někde na 60%. Výše jej dostat neumím.(18.6.2014)

Překvapivě lepší, než Třístovka první. Ta druhá sice nemá Gerarda Butlera, jak všichni s oblibou papouškují, nicméně Stapleton je docela sympaťák, akce je celkově parádnější (už úvodní rubačka u Marathonu strčí do kapsy celou jedničku) a troufám si říct, že i choreografie s dynamikou došly o krok dál. Především je tu ale Eva Green, jejíž mořská válečnice Artemisia je neuvěřitelně rajcovní arcidémonická supersvině - mlask! No a pak, pak je tu mně dosud neznámý Junkie XL, jehož epické hudební inferno je patrně vůbec největší ofenzivní silou filmu (hudba v jedničce nestála za nic). 7/10(9.3.2014)

300: Vzestup CGI krve:) Ze začátku by si člověk až pomyslel, že se dívá na Spartaka:) Až na to, že 300: Bitva u Thermopyl byla natočena mnohem dřív, než tento populární seriál. Já tam zkrátka viděla vše, čím tento seriál vyniká. Podmanivý vizuál, barevné zpracování, zpomalené scény, digitální krev cákající všude, sexy chlapi a sexy ženy... ehm, vlastně jedna žena. Lena Headey má sice hezkou tvář, ale Eva Green je prostě... bohyně. Jako tvrdá a nelítostná velitelka Artemisia, je úžasná. Ty její vlasy, líčení, šaty... perfection. Řekla bych, že se jedná o docela vydařené pokračování, ale na první díl to rozhodně nemá.(19.9.2015)

Hezký animovaný film pro dorostence. Takto by měli Japíci točit! Tři až dva herci chvilkami vypadali jako opravdoví. Tak se na to podívejme ve světle dnešní pohnuté doby - ajatolláh obdržel varování, že na něj stačí i parta řeckých plážových volleybalistů v neckách, Spartička dostala nový marketingový impuls a Slavia na prdel od Boleslavů, he he. Maně mi tak napadá, že film vlastně vyvrací onu údajnou nebezpečnost násilí, promítaného harantíkům na plátno. Pokud se zblblý patnáctiletý cvalda pokusí za pomoci rybičky po dědovi a z třístovky okoukaného vraštění obočí vykuchat během dvaceti vteřin patnáct set spoluobčanů, čeká ho nemilý pád na dno a civilizace díky tomu beze ztrát odhalí dalšího narušence, kterého může zavčasu eliminovat do klece. Pro nenáročného a tupého diváka mého typu solidní zábava, obzvláště, když se dokáže oprostit od poslechu motivačních projevů k na smrt jdoucím nudistům.(2.4.2014)