Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ****

  Prvý diel milujem a musím povedať, že ten druhý ma príjemne prekvapil. Aj keď Zack Snyder nie je na poste režiséra, Millerová komiksová predloha a Snyderov scenáristicky a producentsky dohlaď stačí aby tento film nedopadol zle. Dopadol prekvapivo dobre a v akčných scénach Leonidasa miestami aj tromfne. Choreografia akčných scén skrátka nemá chybu, takže to čo ste v prvom filme tak milovali sa v druhom o chlp zdokonalilo. Rozpočet filmu je o pár melónov väčší, takže sa dočkáme tento krát aj "väčších" záberov, kde horiace Atény, či postup vojsk oku polahodia rovnako ako námorné bitky alebo Eva Green. Čo sa týka hereckého obsadenie tak generál Themistokles Sullivan Stapleton nemá charizmu Butlera, ale budete mu fandiť. O dosť lepšie obsadenie je na druhej strane, kde Eva Green ako Artemisia si to doslova užíva a okrem toho je aj brutálne sexi. Príbehová línia je fajn, príjemne ladí a obohacuje prvú tristovku. Hudbe rovnako ako filmu chýbajú výraznejšie emócie, čo je asi jediné mínus, inak Junkie XL v akčných scénach trieska na hudobné nástroje efektne a presne. Film je predovšetkým stále len o akcii, ktorej je dostatok a hlavne jej nechýba nápad, či moment prekvapenia. Obľúbený soundtrack: Marathon. 85% - 4*(10.3.2014)

 • KarelR
  ****

  Tohle... už není Sparta, tedy 300 drsňáků, kteří musejí hodinu a půl přešlapovat na místě a trpět pod Snyderovou efektní, ale jinak nepříliš záživnou režijní taktovkou. Je to nečekaně výživný výtvor Noama Murra, jenž se rozhodl nezapřít svoje reklamní kořeny. A naopak je plně využil. 300: Vzestup říše tak sice zůstává v kategorii "plytká akční řež, u které si budou osmdesátiletí historici rvát zbylé vlasy na hlavě". Jenže tentokrát stylizovaný vizuál skrývá opravdu hutné rubací pokoukání, jež rve koule přesně v těch místech, ve kterých by je rvát mělo. Ano, Sullivan Stapleton je možná až příliš nevýrazným hlavním hrdinou. Do hry se ale naštěstí přidala Eva Green, jejíž nabroušená vojevůdkyně je bez debat hlavní hvězdou téhle epické přehlídky námořních bitev. Ať už porcuje nepřátele nebo využívá jiné (explicitně erotické!) zbraně, budete jí to žrát i s navijákem. A potichu doufat, že odkaz vyčpělé jedničky neodradí věčně hladovou diváckou základnu. Tohle je totiž plná porce testosteronu, u jejíž závěrečných titulků se budou fandové mečů a krve klepat radostí jako už dlouho ne. (8/10)(4.3.2014)

 • johnn333
  ***

  Je to jako koukat na prehlidku abercrombie a fitch na imax platne, pricemz obcas nejakej z tech obnazenejch modylku zavaha a uklouzne a eva green mu za to ve zpomalenym zaberu usekne hlavu. jo, myslim, ze to hodne vypovida o tom, jak fungujou prehlidky muzskyho spodniho pradla. Jinak zívačka, na kterou se pár dnů po projekci vlastně vůbec nevzpomínám. 60%(4.3.2014)

 • 3DD!3
  ****

  Vice než slušný přídavek k řežbě u Thermopyl. Méně testosteronu více taktiky, úskoků a ženských. Což dělá z pokračování mnohem rozmanitější podívanou. Evička Greenová s přehledem krade film pro sebe, hlavně proto že Stapleton prostě nemá Buttlerovo charizma - ví to a jeho postava je úskočnější spíš než síla z něj vyzařuje inteligence. Xerxes, který měl být podle prvotních nástřelů hlavním tahounem je pak překvapivě v pozadí, ale Rodrigo Santoro si svou nejznámější roli patřičně užívá. Určitě oprávněný (jak že se tomu říká?) sidequel, který funguje i bez první třístovky.(7.3.2014)

 • Gilmour93
  ***

  Tolik pekáčů buchet, až by z toho jeden dostal cukrovku.. Díky provázanosti se Snyderovou třístovkou, komiksovému vizuálu s Millerovým štemplem a statusu filmu, kterého by se měli vyvarovat historici (nejen ti, jenž trpí fobií při pohledu na krev), se nelze vyhnout srovnání. Že se za těch osm let vyrojilo kvantum Spartaků a modelů z okolí Olympu a že filmařskou formou nemůže využít momentu překvapení, za to Murro nemůže, ale že jej absence jakékoliv varlata drásající scény zařadila na pozici jednoho z mnoha autorů moderních pojednání o svištění mečů v rukou sošných majitelů sandálů, tam už je chyba na jeho straně. A když člověk ještě přihlédne ke skutečnosti, že Stapleton (přes veškerou snahu) na to spartské übermacho, chroustající jablko na kupě mrtvých Peršanů, zkrátka nemá, zůstane jen unifikovaná šeď námořních rubaček, motivačních proslovů zastánců svobody a psychopatických výlevů uctívačů tyranie.. Musím přiznat, že při větě: „Bojuješ tvrději, než šukáš!“ mi zaskočil popcorn. Pochopím, že by to řekl Elton John při souboji v blátě Georgeovi Michaelovi, ale takový slovník v bitvě u Salamíny..?(10.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace