poster

Nejsem tvůj přítel (festivalový název)

 • Maďarsko

  Nem vagyok a barátod

 • slovenský

  Nie som tvoj priateľ

  (festivalový název)
 • anglický

  I Am Not Your Friend

Drama

Maďarsko, 2009, 100 min

Režie:

György Pálfi

Scénář:

György Pálfi

Hrají:

Csaba Czene

Střih:

Réka Lemhényi
(další profese)
 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(2.7.2009)

 • Dan9K
  **

  Jak píšou již ostatní, během úvodu s dětmi má očekávání držela svou vysokou hodnotu. Však co jiného, než skvělý film, od autora Taxidermie čekat. Nicméně pak se rozjela naprosto rutinní zamotaná vztahovka, typická festivalová šeď s tím rozdílem, že to bylo největší festivalové zklamání MFFKV 2009. Pokud už podobné prolínání osudů, tak se to mnohem lépe podařilo filmu Ďáblovo město.(11.7.2009)

 • Ekser
  ****

  Priznám sa, že najprv som si pozrel film ,, Nem vagyok a barátod,, , a až potom ten s tými deťmi ,, Nem leszek a barátod,, . Drsná, a bezohľadná , dravá stránka života , z čoho som mal zmiešaný pocit. Ktorý mi napokon ako tak zjemnilo úprimnosť tých malých detí, z druhého filmu.(10.11.2009)

 • DaviD3141
  ****

  [Febiofest 2014, Bratislava – 75%](26.3.2014)

 • H34D
  ***

  příjemný a nevšední úvod s dětmi ve školce (těchto 15 minut bylo prý sestříháno ze 125 hodin materiálu) slouží pointě "nejsem tvůj přítel" dokonce líp než "hlavní" film. Ten přeci jen nic převratného nepřinesl, psychologie charakterů lehce nastíněna byla, ovšem bez vývoje, na ten díky poměrně velkému počtu hlavních postav a jejich propletenosti (= zmatek) asi nezbyl prostor. Pálfiho cynismus a černý humor jako jediné drží film nad vodou, protože jinak by se jeho snaha o art neměla od čeho odrazit. Přes zdánlivou komplikovanost toho film nedává mnoho (Pálfy sám přiznává, že film nesoudí, slouží jen jako náhled na lidi jako je on sám), ale je pořád ucelenější a výmluvnější než většina rádobyartových festivalových pokus-omylů. 6/10(1.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace