poster

Nejsem tvůj přítel (festivalový název)

 • Maďarsko

  Nem vagyok a barátod

 • slovenský

  Nie som tvoj priateľ

  (festivalový název)
 • anglický

  I Am Not Your Friend

Drama

Maďarsko, 2009, 100 min

Režie:

György Pálfi

Scénář:

György Pálfi

Hrají:

Csaba Czene

Střih:

Réka Lemhényi
(další profese)
 • Dadel
  **

  Už tu někdo zmínil, že úvodní čtvrthodina s dětmi je úžasná a zbytek filmu je jen rádobyumělecká nuda o ničem?(9.7.2009)

 • Dan9K
  **

  Jak píšou již ostatní, během úvodu s dětmi má očekávání držela svou vysokou hodnotu. Však co jiného, než skvělý film, od autora Taxidermie čekat. Nicméně pak se rozjela naprosto rutinní zamotaná vztahovka, typická festivalová šeď s tím rozdílem, že to bylo největší festivalové zklamání MFFKV 2009. Pokud už podobné prolínání osudů, tak se to mnohem lépe podařilo filmu Ďáblovo město.(11.7.2009)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(2.7.2009)

 • DaviD3141
  ****

  [Febiofest 2014, Bratislava – 75%](26.3.2014)

 • Blizzard
  ***

  Původně jsem na tento film ani jít nechtěl, ale nějak byla v programu mezera, tak proč ji nevyužít, kor když se jedná o zajímavého režiséra. Jedná se jistě o netradiční a zajímavý počin, ale bohužel ne dostatečně na to, aby mě uspokojil. Tušil jsem, že to nedopadne asi nejlépe a Pálfiho bych raději chtěl klasický a snímek s normálním rozpočtem. Tyhle experimenty si mohou zkoušet začínající režiséři a uvést je jako svou prvotinu, ale vracet se k improvizační milostné maškarádě a ještě ji přivézt na festival je prostě zbytečné a navíc i nežádoucí. Na druhou stranu mě film ani příliš neurazil. Začátek, při kterém mělo několik jedinců v sále orgasmický smích byl celkem příjemný a následná milostná pouta aneb všichni jsme propojeni byla sice jen klišovitou záležitostí, ale i tak se na to dalo solidně koukat. (6/10) [MFFKV 2009](8.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace