Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

larelay

Z kina som prisla vysmiata ako leco a nemozem dat inak. Toto "dielo" si to zasluzi, aj ked to ma tolko nedostatkov, tolko negativ, tolko "proti", ze nemusite suhlasit, ale hodinu a pol sedite v kine a pucite sa smiechom. Nie preto, ze by to bola hlupost, ale preto, ze sa tam hlaskuje jedna radost. Ja viem, vsetci v tom budu hladat umelecku hodnotu, ale ked chcete umenie, nechodte na Bratislavafilm. Ked nemate radi hip hop, nasilie, nadavanie, takisto ho vynechajte. Ked nemate radi "obraz" dnesnej spolocnosti a radi zijete v iluzii svojich ruzovych snov, prosim vyhnite sa kinu. Ja som sa skvelo bavila, nemam absolutne ziadne vyhrady. A dokonca som si na hudbu dupkala nozkou :D Drzim mlademu, nadejnemu Jakubovi Kronerovi palce, dufam, ze od neho coskoro nieco opat uvidim. ()

Bebacek

Co jsem si z projekce odnesla? Že Bratislava je "hnusné, vyjebané město", kde každý jen fetuje, chlastá, souloží, přepadává a okrádá ostatní lidi. Prostě samí "motherfukers". Určitě se tam někdy podívám. ()

Psema

Vzhledem k nulovým očekáváním příjemně překvapující pokus o slovenskou Magnolii, kterému silně ubližuje Kronerova snaha o propletení civilního života s fantasmagorickou mafiánkou, která má k uvěřitelnosti dál než Ewa Farná k opernímu zpěvu. Scenáristicky však všechno funguje. Postavy nepostrádají motivace, děj má hlavu i patu a drží pohromadě. Plus je příjemné vidět, že Kroner umí pracovat s tempem a vyprávět. Byť nikterak úchvatně či originálně. ()

MM_Ramone odpad!

Toto sa premietalo v slovenských kinách?! Takáto sračka?! To je snáď vtip. Veď to ani nie je film, pretože toľko hereckého primitivizmu, režisérskej neschopnosti a kameramanskej nemohúcnosti som ešte naozaj v živote nevidel. Otrasné po všetkých stránkach. Nevadia mi mladí, kreatívni tvorcovia, čo sa s elánom a novátorským prístupom vrhnú spracovať nejakú tému, ktorá mi je úplne cudzia. No to čo natočil Jakub Kroner je absolutná katastrofa. Vrchol diletantizmu. Zo začiatku som mal pocit, že to ani nemyslí vážne. Lenže on to chlapec s týmto produktom vážne myslel. On a všetci ľudia, čo sa projektu "Bratislavafilm" zúčastnili musia byť úplní blázni, keď sa to rozhodli pustiť do kín a vyberať za to od ľudí vstupné. Ja by som sa na to nevydržal druhý krát pozerať, ani keby mi za to platil zlatom. Nevydržal by som už takú kino torturu. Toto je najväčší shit, čo sa kedy na Slovensku natočil. Odpad! ()

Niktorius

No do psej matere... Slováci se asi chtěji prezentovat světu jako sprostá, primitivní a uhuhlaná hovada i jinak, než prostřednictvím své politické reprezentace. A nebo je celý ten film záměrnou pózou, protože zobrazuje Bratislavu tak, jak ji vidí onen namachrovaný boreček ve vlaku? Sračka je to ovšem tak či tak. ___ LFŠ 2010 ()

Ephemeris

"Prečo Ti tam hučí Rozboril, do pi<>e?"... No, ten film je naozaj peklo. Ale nikto nemôže povedať, že nestojí na reálnych základoch. Naša krásna ustrica na Dunaji má špecifické genius loci. Onú prazvláštnu, nepríjemnú a žraločiu atmosféru, ktorá sa pozvoľna vytráca už za jej okrajovými časťami. Preto mnohí ľudia radšej budú trieť biedu kdesi v Rimavskej Sobote než hromadiť bohatstvo v Bratislave. Neni ako víno, neni ako káva. ()

FlyBoy

Výsledok doby...a výborná, prízemná komédia. Škoda tej urputnej snahy veľkohubo fabulovať, mohol to byť (na slovenské pomery) priamočiary, ultimátny brak... ()

hippyman

na to, že bylo režisérovi 23 let, když snímek točil, jde o relativně povedenou pulp-fi podívanou obohacenou slušnou porcí skvělých hlášek... jako celek to ale působí ještě trochu neotesaně a nedotaženě, herecké výkony mohly být asi lepší a stopáž delší... nicméně prima překvápko. 70% [Festival nad řekou, 2010] ()

Cappuccino

"Lenže ty mi j*beš brata!". Tak nebyť tejto hlášky, bez milosti napálim odpad. Hlúpe, bezmyšlienkovité, primitívne. Bratislava je vykreslená v tom najhoršom možnom smere. Horšie snáď nevykreslil ani Eli Roth Slovensko vo filme Hostel. Narvať do 75tich minút milón nadávok, drogy, mladé šlapky, násilie, mafiu a "kindermafiu", (s)prostých taxikárov - to naozaj nerobí dobrý film dobrým filmom. ()

Anderton

Hranica medzi vážnou sociálnou drámou a brutálnym trapasom je špeciálne v slovenskom filme veľmi tenká. No a presne na nej sa kolíše Kronerov ambiciózne sa tváriaci pokus o slovenské Amorres Perros. Či sú vulgárne repliky prenášané známymi slovenskými hercami iba trápne, alebo ilustrujú charakter a vravu slovenskej mládeže a nie príliš inteligentných petržalských malých gangsterov, vie snáď iba rodený Petržalčan, tráviaci všetok svoj voľný čas na ulici. Pije sa vodka s red bullom, šňupe sa koks, jebe sa ostošesť a nadáva ešte viac. Scenáristicky pekne previazané, ale ak by mal mať zahraničný návštevník po Bratislavafilme na nejakom medzinárodnom festivale pocit, že takto vyzerá život na Slovensku, tak to si tento miestami veľmi trápny (Kostelného scény sú vyslovene navyše a nič nehovoriace), ale miestami aj zaujímavý film nechajme radšej doma. Pre mňa menšie guilty pleasure, čo nie je bohvieaká vizitka pre ambiciózne sa tváriacu sociálnu drámu. ()

Arsenal83

Normálne sa hanbím, že sa mi to páčilo, ale mne to príde ako reálny Bratislava alebo Petržalka film. Drogy, každý je vulgárny a ten dej mal niečo do seba s celkom zaujímavými zvratmi. A rozhodne to je lepšie ako Lóve, ktoré vypredávalo kiná. ()

anderson odpad!

Áno do istej miery je toto naozaj obraz doby. Ale keď mi budú ako obraz doby núkať - prepytujem - pohľad na osratú riť - tak to ešte neznamená, že sa na ňu aj budem dobrovoľne dívať. Toto "veľdielo" na to aby aspoň ako tak reflektovalo súčasnosť, by muselo byť minimálne zábavné a nie trápne. Vo výsledku len ďalšia "konzerva" toho na akom je úroveň kinematografie na Slovensku hlbokom dne. (29.1.2010) ()

Havenohome

Čo sa týka vtipných momentov, oproti Lóve je ich tu neúrekom. Tento prvý Kronerov film aj celkovo pôsobí úprimnejšie. Nie je tu ešte tá prílišná snaha urobiť niečo cool žánrové. Keby to celé zostalo v štýle "kamarátskych" vtipných domácich videí, bolo by to zaujímavejšie. Kvalita kolíše podľa talentu herca v zábere a preto sú najlepšie pasáže s Fialovou. V momente, keď chce Kroner fabulovať, dochádza k prvoplánovej trápnosti. Viď pointa filmu (v Lóve to nebolo o nič lepšie). ()

Marek1991 odpad!

Som človek, čo nesedí celý život doma na zadku a myslím, že ani väčšina z vás. Toto považujem za maximálne trápny film, maximálne amatérsky a keby som riešil aj hlúposti a vulgárnosti, ktoré na filmoch nemám rád, ale tu vypovedajú o dobe, ľuďoch a mieste, tak je to čistý odpad. Skoro vôbec som sa nepobavil a aj napriek tomu, že tento film bol krátky, pretrpel som si ho až do konca. Súhlasím s užívateľmi tere.z a spikey1. Pre mňa po videní tohto filmu mám pocit, že je to skôr paródia ako dráma. Peter Batthyany a Zuzana Fialová sú maximálne amatérsky v tomto filme a tie dialógy, óch, mám pocit, že väčšina z účinkujúcich ani nie sú herci a režisér Jakub Kroner začal svoju režisérsku a hereckú kariéru trapasom, na ktorý by starý Jozef Kroner asi nebol až tak hrdý ako na Jána Kronera, ktorý skoro nikde nepôsobí amatérsky. Ten, kto dal tomuto filmu viac ako odpad asi nikdy nevidel správanie mafiána, feťáka, či iných indivíduí, ktoré tu prezentujú. Ale nedivím sa, film vznikol v čase 15-20 rokov trvajúcej krízy našej kinematografie, kde chýba originálnosť, všetko prešpikováva komercia, všade veľa amatérstva a výsledkom sú nesledovateľné filmy, seriály a programy. ()

JimWayne

Odraz Slovenskej filmovej tvorby ktorej produkcia je na bode nula.Niektoré postavy celkom dobré ale niektoré sa tam ani objaviť nemali ako teplý Banán z Mafstory.30% ()

LV.Helter

Potenciál znasilnený tv lookom a odflaknutým amaterským spracovaním. Síce obraz dnešného radoby svet je pokrytecký, ale keď vypnete mozog, tak dostanete undergroundovú (dobrú) sračku, pri ktorej sa nebudete nudiť. ()