Greenberg

Greenberg

Drama / Komedie

USA, 2010, 107 min

Nuda a Stiller šlápnul timhle filmem hodně vedlě. To, že umí solidně zahrát i charakterní roli, to už ukázal, tak nevim proč se cpal do tohohle dramatu, který nemá žádnej pořádnej cíl, žádnej pořádnej stěžejní příběh a komediální talent Stillera tu je využitej na 0%, v podstatě to nemá co říct příběhem a ani nic, čim by to dokázalo zabavit.(6.7.2010)

Čekal jsem praštěnou komedii. Aby taky ne, když hlavní postavu zahrál Stiller. Greenberg je o něčem jiném. Není to dobré ani špatné, jen pouhý střed.(13.7.2010)

(Tarantinova TOP 20 za 2010) -- Měl bych se podívat na Wall Street...(9.12.2011)

Pěknej kokůtek tenhle Roger Greenberg, ale upřímně, kdo z nás často nesmýšlí stejně jako on? Greenberg, kterej se jednoho dne psychicky zhroutil, se snaží vrátit do života a normálně fungovat, tím 'normálně fungovat' je v jeho případě myšleno to, že prostě každá jeho věta bude končit slovosletem "fuck this shit", nestará se o svoje okolí, nestará se, co si o něm kdo myslí, naopak se stará o věci, o které mu nakonec vlastně až tak nejde. Jen se snaží dodat svému žití a bytí nějakej smysluplnější důvod... Skvělá sebereflexe normálního čtyřicátníka, kterej nežije život tak, jak si většinová společnost představuje, a asi právě tím mi je, přestože je to takovej shithead, vlastně hrozně sympatickej. Ben zase jednou v civilní roli a zase jednou prokazuje jak skvělým dokáže být hercem. Perfektní film, na kterej (aspoň podle místního nízkého hodnocení) bude většinová společnost nahlížet asi tak, jako většinová společnost ve světě Rogera Greenberga nahlíží na něj.(2.6.2016)

" Môže bazén pretiecť ? Uži si dovolenku ! Fuck You ! " Krásne ! Greenbergova postava sa mi páčila veľmi , pretože nechcel robiť nič a nič ne - robenie ( teraz si dajte ukazováčik a palec do tvaru " o " a ľahko napriamte a oddeľte asi tak na centimeter od seba ) je takto blízko k osvieteniu . Ale je to taký divný filmík pre mňa , lebo Ben Stiller hral postavičku , ktorá sa mi páčila a môj obľúbenec Rhys Ifans hral týpka , ktorý sa mal akoby každú chvíľu pred ním posrať , alebo akoby prinajmenšom chodil po klincoch ! Som presvedčený , že veľa ľudˇom toto nesekne . Pre mňa to však bol určitým spôsobom taký mini balzám na dušu . Už len kôli Florence . Rozhodne taká malá bombička príjemná na daždˇom urevanú nedeľu na ostrovoch Spojeného Kráľovstva !(5.9.2010)

• - Představitelka Beth (Jennifer Jason Leigh) se spolu s režisérem podílela na psaní příběhu, podle kterého byl později připraven scénář. (est)