Greenberg

Greenberg

Drama / Komedie

USA, 2010, 107 min

Bohužel každý zná Bena Stillera jen z komedií a ve vážné roli si ho nedokáže vůbec představit. Byl to i můj případ... Myslím si, že svou roli zvládl velmi dobře i když zezačátku jsem se také úsměvům nevyvaroval... - 65%(23.8.2010)

Stiller si opet po case dokazuje, ze je kvalitni dramatickej herec, coz samozrejme neni a jelikoz vyfas postavu ztroskotance a kretena, ve vysledku furt jen blbe cumi a obcas zacne rvat. Proste zadny zabavny hovado, tohle je fakt cistokrevny drama. No a aby toho nebylo malo, mame tu druhou postavu, asi 25 letou holku, ktera se chova jak krava, v podani docela pekny Gerwig. No a z obcasnym spestrenim ze strany Ifanse se tu furt motaj, jednu chvily jsou na sebe mily, pak se zas hadaj, trapi se, film se silene vlece, absolutne nic se nedeje, chybi jakejkoliv pribeh i nejakej smysl toho vseho, clovek se pritom o postavach nic moc nedozvi a najednou je konec. Nebo teda konec, najednou je film useklej bez nejaky pointy nebo konce, proste neschopnej reziser, nicmene oproti jeho minuly sracce Svatba podle Margot je tohle solidni pokrok a ty 3* to da.(10.8.2010)

Toto asi každému vtipné nepríde.Drvivá väčšina humoru (nie že by ho bolo moc) totiž vychádza z faktu,že Greenberg je kretén.A to poriadny.Žije v minulosti,píše dopisy starostovi (sťažnosti na banality ako trúbenie áut a podobne) a má absolútne nevhodné (a hlavne neopodstatnené) reakcie snáď na každú blbosť.Väčšina humoru teda vychádza z faktu,že nie je psychicky úplne v poriadku (podobne ako napríklad v As Good as It Gets;s tým rozdielom,že v Greenbergovi,dramatická línia značne prevláda).Dosť depresívny malý nezávislák so slušným Stillerom,výbornou Gretou Gerwig a kopou zaujímavých vedľajších postáv(20.10.2012)

Ben Stiller se trošku uklidnil a v tomhle filmu si zahrál brutálního suchara, kterej ke konci trošku ožije a s ním ožije i celý film. Nicméně musím říct, že tohle americký nezávislý drámo mě docela bavilo. Postavy byly zajímavý, děj docela ubíhal a ke konci se to i docela slušně rozjelo. U Bena Stillera je tenhle komorní film ale spíš překvapením, protože na ně nejsem moc zvyklej. Buď to jsou komedie, někdy dobrý, jindy horší, ale tohle je regulérní příběh ze života.(25.4.2013)

• MMR

Ben Stiller trochu jinak, tak jak ho neznám. Tedy nudně. Ne, že by mě to nebavilo, ale je to opravdu slabota. Vlastně ono mě to nebavilo. Tak nevím, co to tady plácám. Prostě to shrnu, nedívejte se na to!(11.12.2011)