Hořké léto

Akční / Krimi

Česko, 1995, 80 min

• wosho

Tu část co jsem před mnoha lety měl tu čest vzhlédnout mě o tom filmu řekla vše. Myslím si, že Hořké léto je nejhorším porevolučním filmem co se u nás kdy natočil. Děsivá ukázka amatérizmu a neskutečného plýtvání peněz. Opravdu humus na celuoidu.(10.4.2009)

• Prubner

Neskutečně amatérské, či spíše diletantské dílko, jehož autoři nejen že nemají ani stopu talentu, ale chybí jim jakákoliv znalost těch nejzákladnějších pravidel filmového řemesla, jak v oblasti scénáře, tak v režii. Většinu rolí hrají naprosto neschopní neherci, které by nevzali ani do ochotnického spolku v Dolní Lhotě. Byl jsem na tom (bohužel) v kině a diváci se smáli od začátku do konce, i když to mělo být drama s tragickým koncem. Tragédie to opravdu byla, ale v jiném smyslu, než tvůrci zamýšleli. Helena Růžičkova se synem Jiřím vystupují jen v jedné scéně a Jirka vypráví veselou historku, přičemž má na sobě tričko s logem jedné ze sponzorských firem, včetně adresy a telefonního čísla (!!!) a kamera ho zabírá v detailu asi pět minut. A s podobnou nenápadností jsou tu prezentováni i ostatní sponzoři. Nejlepší je scéna, kdy hrdinka navštíví svou kamarádku, která pracuje v pojišťovně, a kamarádka jí podrobně vysvětlí výhody pojištění u tohoto ústavu. Nejvíc ale asi přispěla Záchranná služba města Olomouc, která tu hraje skoro jednu z hlavních rolí. Pro informaci: Honza Rosák hraje ředitele záchranky a taky vypráví "vtipnou" historku, Jan Přeučil hraje docenta na univerzitě a naštěstí nevypráví nic. No prostě tento film je naprostý blábol, nejhrubší diletantismus, úplné dno porevoluční české kinematografie. Režisér Bartoň to naštěstí pochopil a už nikdy nic nenatočil. A tento film zamknul do trezoru, odmítl poskytnout kopii do Národního filmového archivu a nedal ten film ani do televize, ani na video. Což je trochu škoda, protože tento film by diváky určitě pobavil. Dodatek k oficiálnímu textu distributora: krása je relativní pojem a Veronika mi moc atraktivní nepřišla. Kromě toho Michal ji sice zachrání, ale Veronika nakonec umře. Neptejte se mě proč.(2.7.2009)

• pafka

Na tenhle film nikdy nezapomenu. Vecna extra sracka.(22.1.2015)