Villa Amalia (festivalový název)

• Francie

Villa Amalia

Francie, 2009, 94 min

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(2.7.2009)

• jamalka

A to jen za Isabelle. Jinak naprostá nuda, film o ničem.(12.7.2009)

• catherinka

50 minut nudy a divných postav, 10 minut zajímavě podaného cestopisu a pak opět 30 minut nudy a divných postav. Na mě zřejmě příliš umělecké. Ale domeček pěkný.(25.6.2011)

• jefff

Chvílemi to vypadalo na strhující drama s excelentní herečkou a chvílemi (bohužel daleko delšími) to byly pouze natahované nicneříkající směsky scén. Huppertová nepředvádí nic zvláštního co by v jiných filmech již nepředstavila. Vila Amalia je typickým příkladem snímku, který neměl co říci a sloužil pouze jako lákadlo pro diváky zajímavýmy jmény.(5.7.2009)

V podstatě lyrická procházka po různých zákoutích sladké samoty s postarší francouzskou "slečnou". Hlavně sem se těšil na tu villu (nevím proč, že by studijní deformace?) a ta byla nádherná...a vlastně celý tento film je spíše o jenom pocitu, náladě, impressi místa...Isabelle Huppert je správná "herdekbaba", s ničím a nikým se nemaže a na akorátní stopáži postupně získá divákovy sympatie.(8.7.2009)