Villa Amalia (festivalový název)

• Francie

Villa Amalia

Francie, 2009, 94 min

• claudel

Takhle to dopadá, když se dělají kompromisy s přítelkyní, ona musela vydržet dvouhodinový pohled na Vina Diesela v nátělníku a nasraným výrazem a já hodinu a půl Isabelle Huppert pobíhající bezcílně po Francii a Itálii. Tuhle herečku opravdu nemusím a místo tohohle snímku bych si mohl pustit cestopisný pořad podbarvený příjemnou hudbou a bez Huppert. Výsledek by byl naprosto stejný. Hudba a kamera je opravdu vynikající, proto ty dvě hvězdičky, děj a vše ostatní stojí za nic.(12.4.2009)

• catherinka

50 minut nudy a divných postav, 10 minut zajímavě podaného cestopisu a pak opět 30 minut nudy a divných postav. Na mě zřejmě příliš umělecké. Ale domeček pěkný.(25.6.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,643,219(8.7.2010)

V podstatě lyrická procházka po různých zákoutích sladké samoty s postarší francouzskou "slečnou". Hlavně sem se těšil na tu villu (nevím proč, že by studijní deformace?) a ta byla nádherná...a vlastně celý tento film je spíše o jenom pocitu, náladě, impressi místa...Isabelle Huppert je správná "herdekbaba", s ničím a nikým se nemaže a na akorátní stopáži postupně získá divákovy sympatie.(8.7.2009)

• ZsuZska

Jen za Isabelle Huppert 2 hvězdy.(7.7.2009)