Dream Boy

Dream Boy

Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

Kvalita film je na úrovni těch béčkových či televizních. No herci nemohli být vybraní lépe. Doprovodná hudba by se pravda taky možná hodila spíš k telenovele....a konec, ten mi dal trochu zabrat....ale celkově to nebylo zlé a když vezmu v potaz, o jaké téma jde (sex. zneužívání, dospívání, homosexualita), docela se film povedl.(22.9.2012)

Vcelku rozporuplný, nicméně určitě zajímavý film. Spíše se jedná o jakýsi obrazový doplněk s příběhem k fantastické akustické hudbě. Někde jsem měl nutkání napálit plnej počet a někdy zase odpad. Špatný scény s dobrýma se střídaly jako trenky notorický upusť-močky a tak jsem se nakonec rozhodl že zvolím klasickou střední cestu.(8.11.2014)

Přiznám se, že jsem ze snímku nebyl dvakrát nadšen. Jsou sice horší filmy na toto téma, ale jestliže mezi dvěma chlapci vzniklo poměrně silné milenecké pouto, nedokážu si vysvětlit ty chvilkové záchvaty násilí z Royovy strany. Na druhou stranu poměrně realisticky ukazuje kruté chování homofobních jedinců, kteří jsou schopni z vás tu homosexualitu i vyšukat. Posledních patnáct minut považuju za velice nadprůměrné, ale je nutné hodnotit film jako celek. Takže za tři.(2.1.2014)

• Plangi

Režisér Bolton má očividně od dob svého nepovedeného debutu Eban and Charley stále sen převést na filmová plátna romantický příběh, který pořádně chytí za srdce, popřípadě potrápí i slzné kanálky...tato snaha se mu rozhodně nedá upřít. Obávám se však, že i v případě Dream Boy to zůstalo jen u snu. Je vidět, že bylo rozbito dost prasátek ve prospěch rozpočtu, protože filmu se nedá po technické stránce vytknout absolutně nic. Problém přichází s útržkovitostí děje, korunovanou dialogy jakoby vytrženými z kontextu. Ono spoléhat se jen na kouzlo jednotlivých scén se dá v případě dobré režie, o čemž zde nemůže být ani řeč. Ten lehký ale jistý pocit katarze po skončení připisuji vlivu předlohy, která se mi snad do ruky někdy dostane. Pocit křeče ale převažuje. 45%(26.6.2010)

Bohužel jinak dobrý film kazí nepřesvědčivý a prkenný herecký projev Stephana Bendera. Jinak James Bolton umí a velmi dobře zvládl i "hororovou pasáž" filmu. Myslím, že by si i jeden napínavější film mohl střihnout.(29.3.2009)

• - Po úspěchu na několika světových festivalech se film podařilo prodat do kinodistribuce ve Spojených státech, Velké Británii a Německu. (5150)

• - Původně chtěl režisér James Bolton natočit film v Portlandu v Oregonu, ale omezený rozpočet ho nakonec s kamerou zavedl do Louisiany. (thommas)

• - Scénář byl hotov už tři roky před začátkem produkce. (thommas)