Občan Havel přikuluje

Dokumentární

Česko, 2009, 72 min

Jan Novák

Adam Novák

Ten správný dokument o Václavu Havlovi, po kterém vám zůstane v ústech přesně ta správná pachuť. Tak je to všechno na hovno?(19.11.2009)

• malylada

Tak tenhle dokument moc nového nepřináší. Havel je tam spíše zainteresován jako jeden z účastníků a celý dokument je o lidech kolem něj. Není zde však nic extra překvapujícího, co by vyrazilo dech......4/10(10.10.2016)

Retrospektivní koláž vyprávění spolupracovníků z pivovaru i kamarádů z branže včetně příspěvků samotného Havla. Řeč je samozřejmě také o Havlově rané jednoaktovce Audience, absurdním dramatu, v kterém přikulovač a též literát Vaněk nese značné autobiografické rysy s Havlem. ~ Nudné a poměrně stereotypní, avšak jako doklad praktik tehdejší doby přínosné. Občan Havel je díky atraktivitě materiálu samozřejmě o mnoho lepší.(20.12.2011)

Popravdě řečeno dost nuda. Nic moc jsme se nedozvěděli krom toho jak Václav Havel pracoval, aniž by musel, že Lanďák je větší hovado, než jsme čekali a že i Havel umí říct sprosté slovo, ale stydí se u toho. Bohužel, jsou mezi námi i lidé jako uživatel BradleyT, kteří věří jakémukoliv blábolu. Bohužel jsou mezi námi blbci. Bože, jakkoliv v tebe nevěřím, dej, aby blbci už nedostali šanci.(17.11.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 1/10 Hudba 1/10 Prostředí 1/10/// +pár známých tváří -výpovědní hodnota nula, nudné to bylo, nezajímavé/// Jak já jsem se tady trápil. Úplně zbytečný film, který se snaží poukázat na dobu kdy Václav Havel ještě nebyl prezidentem. Nebýt tu těch pár zajímavějších monologů pronášejících známými herci poslal bych ten film do odpadu. Co mi tímhle chtěl kdo říct si mohu jen domýšlet./// Celkem 16%///(26.5.2011)

• - Uvedení filmu se bohužel nedočkal Arnošt Šerkézy, který kdysi Havlovi přikulování usnadňoval tím, že za něj koulel sudy plné. Bývalý boxer zemřel loni po natáčení na krvácení do mozku. [distribuční list] (POMO)

• - Podobnost názvu se starším dokumentem Občan Havel (2007) je ze strany Jana a Adama Novákových nezáměrná. Jejich snímek Občan Havel přikuluje měl totiž své jméno vybrané již několik let předtím. Název totiž navazuje na film Občan Václav Havel jede na dovolenou (2005) stejné autorské dvojice. [distribuční list] (POMO)