Občan Havel přikuluje

Dokumentární

Česko, 2009, 72 min

Jan Novák

Adam Novák

BradleyT: ty jsi ale debil, co?(12.5.2009)

• jhr

Havel je svině a film je sračka, nic mezi tím!(13.11.2009)

Když se řekne Občan Havel přikuluje, vybavím si dva momenty. Šikana Havla od StBáků a vyprávění býválých StBáků v duchu "my nic, to oni". To je totiž přesný na tyhlety fízlovský rudý zmrdy, alibismus a bagatelzování svých prasáren. Ještě jedna věc mě zaráží i tady na CSFD. Nevadí mě politická kritika Václava Havla, sám mám k jeho polistopadové politice některé větší nebo menší výhrady. Ale to co se tady dočítám, "mercedes, prominent, jiní musí pracovat......" A co vy ?? Vy co jste zažili komunismus, když vedete takovýhle řeči, že jste před rokem 89 neukázali stejnou odvahu jakou máte v roce 2009 na CSFD. A Vám co jste ho nezažili - gratuluju a važte si toho, že můžete psát veřejně své názory, aniž by jste obávali perzekuce a mocenské šikany za případné "nesprávné" názory, protože to nebylo v naší zemi vždycky samozřejmostí. Škoda, že je tento dokumentární film složen víceméně z různých historek a nemá alespoň trošku nějakou časovou posloupnost, příběh nebo pointu.(22.11.2009)

• zette

Nebyt to dokument o Havlovi, dam odpad. Ja jsem se nedozvedel za tech 72 minut vubec nic noveho. Spatne odvedena prace!(17.11.2009)

• kingik

O tom jakých krutých křivd se totalitní režim dopustil na lidech bylo napsáno a vysloveno dost a dost. A proto tenhle dokument nepřichází s ničím novým, ale s fakty, která jsou dobře známa. To že Havel dělal nějakou chvilku v pivovaru jen aby měl povinný "štempl" v občance fakt nepovažuji za zajímavé a stejně se tam nepředřel a navíc hodně se tam chlastalo. O této ponižující životní etapě být Havlem bych spíše pomlčel než se s ní chlubil. Odpůrci režimu to neměli snadné, to přece každý ví, tak proč o tom točit dokument jehož výpovědní hodnota je nízká. Kdyby se aspon tvůrci pokusili o nějakou kontrverzi, ale kdepak. Havel je zde líčen jako polobůh bez slabin a to je asi tak všechno. Pod kůži tenhle dokument nevleze a Jiřina Bohdalová svým účinkováním to celé zachránila. Jinak je to celé celkem nudné a stereotypní.(18.11.2009)