Občan Havel přikuluje

Dokumentární

Česko, 2009, 72 min

Jan Novák

Adam Novák

Promo trutnovského pivovaru zkřížené s dokumentem o vzniku Havlovy Audience, k tomu pár dobových historek více či méně souvisejících. Obávám se, že pokud by člověk o té době a konkrétních lidech spoustu věcí už nevěděl, tak je z tohoto filmu nepochopí. Což prostě není vizitka dobrého dokumentu (50%, o třetí hvězdičku se zasloužila jen Jiřina Bohdalová).(4.10.2016)

Tak co..., jak to de? je to všechno na hovno... Nejde o pokračovanie Havlovej neprezidentskej kariéry, ale o poznanie doby socialistickej, kde vám pri vytŕčaní hlavy z davu stáli za chrbtom púolicajti. Přikulováni sudov v pivovare je preto jeden veľký výsmech tejto politiky a rôzny protagonisti vám to potvrdia. Mne osobne chýbal akási poriadna spoveď eštébaka, ktorý pri slzách vážne povie, že to všechno bylo na hovno. Okrem toho, že každý mal svoj rozum sa však z druhej strany nič nedozvieme. Hold, umelci to nemali ľahké a havel, ktorý je možno ako modla vdedajšieho utláčaného režimu si samosebou zaslúži dokument. śkoda, že sa stráca v niekedy nevýrazných rečiach skaldníkov a iných osôb všehochuti. Možno to chcelo aj nejaký nestranný komentár, aby neznalci vedeli o čo kráča, lebo sám som mal niekedy problém. Spád subjektívneho hľadiska rozprávania príbehov, čŕt a postrehov nemusí nechať takú stopu ako vnímanie celkového pohľadu nevedomého, čiže aj keď je nápad na 5 hviezd, dávam len 3.(11.12.2009)

• jhr

Havel je svině a film je sračka, nic mezi tím!(13.11.2009)

Václav Havel je člověk, který si zaslouží, aby se o něm točily dokumenty. Bohužel, tenhle byl nudný, místy ta hudba (teda, jestli se dá říkat hudba tomu, když pár lidí dělá "hu" nebo tam vyluzují všelijaké zvuky) mě dost štvala. Kdybych nevěděl, kdo je Havel a co udělal, tak by mé hodnocení bylo ještě nižší. Nicméně, já to vím.(18.11.2009)