Herbert v ringu (TV film)

Drama / Psychologický

Česko, 2009, 50 min

Námět taky považuju za zajímavý, herci jsou taky slušní (a že jich tu je na tak krátký film docela host), místy i nějaká vtipná hláška, pěkné záběry přírody (některé ze zabíraných "pastvin" i silnic docela dobře znám, takže jsem si docela rád oživil vzpomínky), hudba je na TV film taky ucházející. Škoda, že bylo snímku dopřáno tak málo času, sotva to začně člověka bavit a je konec.(22.3.2009)

Tak zas tak špatné to není. Jen to chtělo více dramatizace. Ono to však z Havelkou a Dejdarem prostě nejde. Možná jiné herecké obsazení by z filmem dokázalo zázrak.(7.12.2014)

• Thomick

Divně natočený bitky, plytkej scénář s pro mě nejasnym sdělenim a českej Gyllenhaal v hlavní roli.(11.11.2012)

Tento film, s pozorností zasluhujícím námětem, mohl být zvládnut mnohem lépe, kdyby nebylo příliš plytkého scénáře a krátké stopáže. Nevím, jestli v dnešní době vypadají knězové takto. Představovala jsem si někoho nepatrně více reprezentativního. Některé scény a dialogy mi přišly docela uvalené. Ale zase mne potěšil Jan Dolanský a hudba. "Samota je místo, kam se ukrýváme, abychom nalezli věci, které jsme ztratili ve víru života..."(23.3.2009)

• Vančura

Klasická veřejnoprávní nuda. U televizní tvorby tohoto typu se nemohu ubránit dojmu strašlivé zbytečnosti, kterou na mě působí. Prostě mi přijde, že se tenhle typ fušeřiny točí jen proto, aby si pár lidí od fochu přišlo k nějakým těm penězům na živobytí a ČT zaplácla místo v nedělním primetimu. Nicméně, dosti žehrání - stejně už na tuhle bezvýznamnou podívanou padá prach zapomnění. Otakáro Maria Schmidt pro mě zůstává nezařaditelným podivínem, jehož tvorbě jen těžko kdy přijdu na chuť, ale co už.(16.8.2012)

• - Scéna, ve které si ředitelka ústavu (Naďa Urbánková) "vyzvedává" otce Herberta (Jiří Havelka), se natáčela v knihovně Severočeského muzea v Liberci. (Agatha)