Jízdenka do Korsoru

En enkelt til Korsør

Oneway-Ticket to Korsør

Komedie

Dánsko, 2008, 104 min

Skvělá severská komedie, pobavila jsem se a přídavkem je krásná scenérie, poezie severských básníků. A také mne dostaly scény, kdy Betina zpívá v hospodě svému muži a ano, nádherný dlouhý most za nočního osvětlení.(31.5.2013)

Zajímavý film, který mě ze začátku nudil, ovšem ke konci jsem se s hlavními hrdiny jen velice těžko loučil. Film oplývá úžasnou atmosférou dánského maloměsta, kde jsou různé typy lidí, ale kde hlavní hrdina Rasmus kupodivu najde lásku svého života a kde se mu i zalíbí. Tenhle film není vlastně nic víc, nežli příběh jednoho člověka, který se seznamuje s novým prostředím a který zjišťuje, že se svými teoretickými našprtanými znalosti před třídou dospělých lidí asi jen tak neuspěje, a tak se postupně otrkává a začíná se mezi zdejší obyvatele začleňovat. Tohle je prostě další vydařený film ze severu, a opravdu nezáleží na tom, ze které země ten který severský film pochází, na severu jim to zkrátka co se týče natáčení filmů docela jde. A Jízdenka do Korsoru rozhodně není výjimkou. Přesto určitou vadu na kráse tohoto filmu vidím právě v tom nepříliš svižném a nudném začátku, který příliš nenadchne, ale jakmile jsem se zorientoval v postavách a v ději, tak už to bylo hned o něčem jiném. A v tomto mi mimo jiné pomohla scénka, ve které hlavní hrdina zjistí, že jeho láska je lesbička. Potom už film nabral zajímavý směr a nuda dočista zmizela. Nebýt toho začátku, mohlo to být lepší, takhle to jsou "jen" čtyři hvězdičky.(3.8.2009)

Líbila se mi tahle exkurze na dánské maloměsto o trochu více, než bych čekala. Jen nechápu, proč je problém, aby si něco začal učitel se studentkou ve večerní škole... Rozhodně byla plnoletá.... Takhle to vypadalo spíš jako na psychoterapii. :-) Ale tak ty čtyři dám...(15.3.2009)

Vydařená Dánská komedi z povedeným herním obsazením.(8.5.2012)

Ja by som v trojuholníku žiť nevedela ... v akomkoľvek :-) príjemný film so sympatickými postavami a čarovným klavírom.(23.1.2016)