Jízdenka do Korsoru

En enkelt til Korsør

Oneway-Ticket to Korsør

Komedie

Dánsko, 2008, 104 min

Zajímavý film, který mě ze začátku nudil, ovšem ke konci jsem se s hlavními hrdiny jen velice těžko loučil. Film oplývá úžasnou atmosférou dánského maloměsta, kde jsou různé typy lidí, ale kde hlavní hrdina Rasmus kupodivu najde lásku svého života a kde se mu i zalíbí. Tenhle film není vlastně nic víc, nežli příběh jednoho člověka, který se seznamuje s novým prostředím a který zjišťuje, že se svými teoretickými našprtanými znalosti před třídou dospělých lidí asi jen tak neuspěje, a tak se postupně otrkává a začíná se mezi zdejší obyvatele začleňovat. Tohle je prostě další vydařený film ze severu, a opravdu nezáleží na tom, ze které země ten který severský film pochází, na severu jim to zkrátka co se týče natáčení filmů docela jde. A Jízdenka do Korsoru rozhodně není výjimkou. Přesto určitou vadu na kráse tohoto filmu vidím právě v tom nepříliš svižném a nudném začátku, který příliš nenadchne, ale jakmile jsem se zorientoval v postavách a v ději, tak už to bylo hned o něčem jiném. A v tomto mi mimo jiné pomohla scénka, ve které hlavní hrdina zjistí, že jeho láska je lesbička. Potom už film nabral zajímavý směr a nuda dočista zmizela. Nebýt toho začátku, mohlo to být lepší, takhle to jsou "jen" čtyři hvězdičky.(3.8.2009)

Další brilantní seveřina, která mě jen tak uklidnit nedokázala. Dokonce jsem kvůli ní hledal město Korsor a zjistil, že se nachází u toho nejdelšího Dánského mostu, který také ve filmu vidět je. Krom toho je ve filmu také vidět solidní peněžitý příjem průměrného Dána, o kterém si může Český divák nechat jenom zdát. No a jako bonus nabízí také kvalitní koloběh života, který zrovna dopadnout dobře nemusí, ale funguje hezky. Zaobalený do lehce komediálního hávu a já si opět rochním jako ve snu.(28.12.2009)

Svou lehkostí, nevšedním trojúhelníkem, neotřelým námětem a velmi dobrým dabingem se v mých očích Jízdenka do Korsoru vyšplhala na čtyřku. Jistě, že mají Dánové i lepší kousky v zásobě, ale mně bylo v téhle třídě charakterově různých osobností moc fajn.(7.1.2015)

Ja by som v trojuholníku žiť nevedela ... v akomkoľvek :-) príjemný film so sympatickými postavami a čarovným klavírom.(23.1.2016)

Vydařená Dánská komedi z povedeným herním obsazením.(8.5.2012)