poster

Pod vlivem lásky (festivalový název)

 • Japonsko

  Ai no mukidashi

 • anglický

  Love Exposure

Akční / Komedie / Drama / Romantický

Japonsko, 2008, 237 min

Režie:

Šion Sono

Scénář:

Šion Sono

Kamera:

Sôhei Tanikawa
 • Flipper
  *****

  Ak si myslíte, že Svätá Mária a erekcia penisu, majú od seba na hony ďaleko, po tomto filme to prehodnotíte znovu. Ultradlhá vše-žánrová pastva pre oči, ktorá má raz bližšie k Biblii a raz k Príručke mladého úchyla. Modlitba, lesbický sex, únos, psychiatria žijú v symbióze a harmónií, pod skvelou taktovkou režiséra, heroickými výkonmi hlavných postáv. Pritom od Love Actually Je to vycibrenejšia a hlbšia analýza lásky, dejovo radikálnejšia, než všetky cirkvi sveta a pritom vtipná do norku kosti. Je to oheň bijúceho srdca nemravnosti, ktoré sa v zápätí rozplynie na prach pred láskou, ktorá ho uhasí a predefinuje. Je to bomba, ktorú položil šialený úchyl do sídla sekty a vyvolal rozruch nielen radikálov, ale širokej verejnosti. Je to kult.(26.6.2010)

 • Maemi
  *****

  Dokonalost. Je to tak precizně promyšlený snímek, dopilovaný k dokonalosti a tomu by dvě hodiny rozhodně nestačily. Během těch čtyř hodin mě ani nenapadlo pomyslet si, že je to moc dlouhé nebo nudné, naopak jsem jsem si říkala, jak moc mě to baví a jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet. Příběh je příběhem o lásce trochu jinak, ale o krásné lásce. Všechny postavy jsou tak trochu nenormální a mají své „original sins“, ale přitom jsou lidské a většina z nich se dá pochopit. Vystupují zde osoby perverzní, ale snímek sám o sobě perverzní není, jen roztomile provokativní a divák/divačka jej musím brát trochu s nadhledem. Má zvláštní, poutavou atmosféru, je vtipný, děsivý i smutný, vyvolá směsici nejrůznějších pocitů. Pro mě jistě jeden z nejsilnějších filmových zážitků vůbec. Nedá se říci nic jiného, než že je třeba se na Ai no mukidaši podívat, aby člověk pochopil tu genialitu, ale bezpochyby se najdou i tací, kterým podobný styl filmů nesedne a se znechucením jej hodí do odpadu, takže jej nelze doporučit každému. Já nemohu být spokojenější.(17.7.2010)

 • Pishin
  *****

  rozhoduji se mezi 4 a 5*...necham si to projit hlavou :-)(20.3.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V 47. minúte filmu pózuje Yu (Takahiro Nihijima) s troma priateľmi pri soche psa Hačikó pred stanicou Šibuja. Tento pes je notoricky známy či už z japonského alebo amerického prevedenia jeho príbehu. (georgieMT82)

 • - Původní verze filmu byla 6 hodinová, ale na přání producentů ji režisér Sion Sono musel sestříhat na 4 hodiny. (DailyDreamer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace