Pod vlivem lásky (festivalový název)

• Japonsko

Ai no mukidashi

• Japonsko

愛のむきだし

Love Exposure

Akční / Drama / Komedie / Psychologický / Romantický

Japonsko, 2008, 237 min

4 hodiny připoután k posteli a každé vyrušení od toho filmu, ať už nějaké potřeby nebo někým mi byly na obtíž. Když bych měl obsáhnout vše co k tomu filmu mam, tak se dneska nevyspim, takže to zkrátim jen na pár bodů. Herecké obsazení výtečné a jejich výkony i nezapomenutelné, režisér pečlivě vybral správnou osobu pro každou roli, to že někteří asiati vypadají zženštile se mu zde i hodilo do scénáře. Hudba nebyla výrazná, ale hezky doprovázela celý film, možná někde však chyběla. Stopáž celkem dlouhá, ale zase kdyby to mělo jen 2 hodiny, tak si řeknu, že chci ještě, takhle mi to vyhovovalo. Témata, která tam byla omílána jsou určitě aktuální. Vyzdvyžené úchylky už jsou celkem známé i u nás a není to jen výsada japonců, jen o nich se to víc ví. Celkem film hodnotim za 95%(10.1.2010)

Nebýt při nemoci schopný dělat nic jiného, nežli jen ležet a léčit se, u toho má člověk čas na hodně zvláštní věci - například se podívat na čtyřhodinový těžkotonážně romantický film o fanatických křesťanech, kteří běhají po městě a kung-fu stylem fotí kolemjdoucím školačkám kalhotky... a co víc, ono je to "Love Exposure" vážně parádní. Nenudí celou stopáž, ztopořené penisy míchá s filosofickými otázkami a ještě k tomu dokáže vzít za srdce. 8/10(15.5.2011)

Scénář: Shion Sono .. Ztopoř své srdce(14.3.2010)

Navzdory čtyřem hodinám příjemně odsýpající komediální drama, ve kterém je snad všechno, co bysteod asie chtěli - sladké slečny, krátké sukně, kalhotky, krev a dokonce jeden ustřižený penis. Naproso mě ale iritovala totálně nezvládnutá zvuková složka filmu.(11.7.2009)

Něco takového mohlo být opravdu vymyšleno jenom v Japonsku...Je to zábavné, zajímavé, trhlé a sem tam se člověk diví, co všechno tam neuvidí...Bohužel první třetina má pomalejší tempo než zbytek filmu a je to lehce únavné...přeci jen 4 hodiny jsou na zdejší poměry trochu moc :o)(5.8.2012)