Škoda, žes taková potvora

• Česko

Škoda že je to taková potvora

• Itálie

Peccato che sia una canaglia

Komedie

Itálie, 1954, 95 min

Mladý poctivý taxikář Paolo ( Marcello Mastroianni ) je málem okraden o svůj zánovní automobil dvojicí výrostků a krásnou Lindou ( Sophia Loren ). Už v té době byl na autě ale alarm :-). Linda se po té pouští do hromady lží a v těch pokračuje i o Paolovi směrem ke svémo otci ( Vittorio De Sica ). Ten jen zloděj specializující se na krádeže na nádražích. Paolo se neustále snaží dostat Lindu na policejní komisařství, ale když se mu to povede, tak Lindy otec jako výborný stratég udělá toho špatného vlastně z Paola. V celém snímku se střídá zamilovanost Paola s nenávistí, která přijde po každém Lindy podrazu.U snímku jsem se zasmál a celé to končí typicky italsky, kdy teprve po pár fackách padne Linda Paolovi do náručí. Když si Sophia Loren stále pobrukuje Bingo, Bango, Bongo je kouzelná.(12.4.2011)

Ironismus.(12.1.2015)

Nikdy by som nepovedal, že slávny režisér De Sica je aj taký vynikajúci komediálny herec :) asi najlepšia postava celého príbehu :) .... a záverečná ztreštená scéna na policajnom komisariáte je jednoducho úžasná ;)(14.1.2008)

Zábavná komédia o podarenej zlodejskej rodine a poctivom taxikárovi sa nesie na vlne oddychových talianskych komédii 50- tych rokov. Tu sa stretli začínajúce veľké hviezdy svetového filmu a na výsledku je to poznať. Je svieži, vtipný, správne ukecaný.(22.1.2017)

Hudba: Alessandro Cicognini(18.8.2013)