poster

Green Lantern

 • USA

  Green Lantern

 • Slovensko

  Green Lantern

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min (SE: 123 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  **

  Velká nuda a Zelenou lucerničku posílám bojovat s Dardevilem o největšího sračko superhrdinu všech dob, přičemž mám dojem, že Zelenej vyhraje už jen díky tomu naprosto trapnýmu oblečku do kterýho by se nenvlík snad ani Superman a to je co říct, když polovinu života má na sobě červený spodky a líta s níma nad Amerikou.(29.9.2011)

 • Shadwell
  ***

  Parafrází slavného Pratchettova výroku „v každé tlusté dívce je hubená dívka a spousta čokolády“ bych řekl, že i ten nejrozporuplnější film skrývá nějakou pravdu či lekci ze života. Třeba Green Lantern udílí přese všechnu svou průměrnost jednu velice užitečnou lekci všem scénáristům: můžete si vytvořit obřího lovecraftovského démona (Parallax), se kterým film operuje v první polovině, stejně vám ale ve druhé půli nezbude než nasadit i jednoho ryze lidského záporáka (vědec Hector Hammond), protože se samotným démonem prostě nevystačíte. Tvůrci Thora, který se stejně jako Green Lanthern nezdál pro filmové plátno moc vhodný, také věnovali pár minut Frost Giantům a Destroyerovi, ale ve výsledku koncentrovali veškerou energii na vytvoření záporáka v lidském Lokim a slavného protivníka Thora, mořského hada Jörmungandra, raději úplně vynechali. Ačkoliv by s tím kritici antropocentrismu asi nesouhlasili, filmovým tvůrcům zkrátka nezbývá než padoucha co nejvíce polidštit, nebo jej alespoň co nejvíce vztáhnout k člověku. Proto Lovecraft neustále zdůrazňoval, že jeho obrovské nestvůry jsou vlastně nepopsatelné či nevyslovitelné, a Ridley Scott v prvním Vetřelci zbudoval s designéry na neznámé planetě havarované kosmické plavidlo doslova mimozemských rozměrů, ale posádku nakonec konfrontoval s poměrně malými vetřelci, a tvůrci ostatních pokračování už si s nějakým vetřelčími základnami nebo planetami nedělali vůbec hlavu. Jak zobrazit skutečně obří monstrum a nemuset si vedle něj vymýšlet ještě lidské záporáky, to je hádanka, která se zatím žádnému umělci vyřešit nepodařila. Velký monstra fungují spíše v imaginativní rovině a Parallax z Green Lantherna, který musí nakonec ve druhé půli vyklidit pole pro Hectora Hammonda, je toho dobrým důkazem.(10.10.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $200miliónovTržby USA $116,601,172Tržby Celosvetovo $233,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,969,837 //počet predaných kusov 1,051,870Tržby za predaj DVD v USA $22,342,478 //počet predaných kusov 1,423,029║ V prvom rade dosť zamrazuje ten veľký rozpočet, na to že tam nehrajú žiadne veľké hviezdy, nepríde ani triková stránka že by bola až tak prelomová za tie peniaze hlavne v porovnaní s rovnakým rozpočtom aký mali Transformers 3, ktorý by v danom pomere potom museli stáť 3x viac, príbehovo klasicky otrepaná šablónka, ktorá ničím neprekvapí, jediná výhoda je že dej nejak nenudí a nemá tam až tak oklieštené scénky čo by podrážali dej. čístý priemer bez ambícii, škoda /50%/(23.10.2011)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvělá podívaná, luxusní triky a efekty. Špičkové herecké výkony. Já prostě nemám co vytknout. Kéž by byly všechny takové filmy!! 100%(25.9.2011)

 • xxmartinxx
  **

  Předigitalizovaná nuda, která přitom svého rozpočtu nedokáže využít. Triky rutinu nijak neobohacují, jen ji obalují pozlátkem. A to opravdu nestačí.(11.8.2011)

 • - Ve scéně, kdy Cinestro trénuje Hala, použije Cinestro stejný štít, který používal Captain Amerika. (Habansz)

 • - Spoiler: V komiksu je Parallax živoucím ztělesněním zla, zatímco film jej představuje jako bývalého Strážce vesmíru, kterého ovládla žlutá síla strachu. (HellFire)

 • - Carol Ferris (Blake Lively) nosí ve filmu hodinky Hamilton Khaki King Chronograph, Hal Jordan (Ryan Reynolds) pak hodinky Hamilton Khaki Below Zero All Black. (Roland Sands)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace