Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min (SE: 123 min)

• castor

Během finálních titulek musí divák kroutit hlavou s otázkou, jak do toho mohl někdo nalít 200 milionů dolarů. Green Lantern je přesnou ukázkou bezmyšlenkovitého comicsu, který padá ještě na scénáristickém papíře. Tu a tam má podobný kousek štěstí, že chytne slušného režiséra. Martin Campbell (Casino Royale) jím měl být, jenže nestalo se. Na děj se moc neptejte. Jednoduše se tu nikdo moc nesnažil přijít s něčím navíc. Když se začne zelenat, je zle. Pouťová atrakce hadr!! Jakýsi mocný prsten (o jeho smyslu a historii si pátrejte sami) dostane na prst testovací pilot a tak trochu frajírek Hal Jordan, pozná jeho sílu, musí zachránit celou galaxii a zbytek? Vypadá jako nějaký laciný televizní seriál, plný placatých charakterů, který by měl mít přístupnost od desíti do čtrnácti let. Ryana Reynoldse, chlápka s infantilním kostýmem z gymnastického klání, obdivuju snad jen za to, že se dokázal v přítomnosti a zejména těsné blízkosti Blake Lively soustředit na dialogy. Ať už jsou jakkoliv špatné. Green Lantern prostě nedokáže uspokojit nároky pořádné trikové podívané a ani ničeho jiného. Prsteny by měla nosit jen Arabela!!(8.7.2012)

• PinokKio

Stejně je to nespravedlivý. Arabela by totiž byla lepším (a vedle všech těch škaredých mimozemšťanů určitě i nejpohlednějším) strážcem galaxie, jelikož její prsten uměl vykouzlit zajímavější kousky než ten Lanternův. Jenže se nejspíš zrovna při výběru nového majitele nabíjecí lucerničky toulala kdesi v pohádkovém království a ne u nás na Zemi, tudíž k mání zelenáčům zbyl leda Ryan Reynolds. Musím napsat bohužel, protože v komiksovém světě se pohybuje jako slon v porcelánu. Respektive kam jeho noha vstoupila, tam už superhrdinům pšenka nekvetla. Co naplat, že je na co se díky slušné CGI dívat, když akce je prabídná, herci toporní a děj k uzoufání nudný. Ještě klika, že s pokračováním se počítá až někdy kolem roku 2020, což je dost času k sepsání mnohem zajímavějšího příběhu, než byl k vidění teď ..(14.12.2014)

Tuhle komiksovou šílenost zaručeně ocení ten, co má rád původní komiks. Film se totiž s ničím a nikým nesere a na ramenech nekompromisnosti 109 minut uvádí film, který popírá veškeré komiksové zažité vlastnosti. Je to prostě sci-fi o superhrdinech z vesmíru, kteří bojují o matičku Zemi mimo Zemi. Musím říct, že to mělo něco do sebe, ale docela dlouho se to rozjíždělo. Ryan Reynolds byl skvělý, ale mohl si tu přeměnu uspíšit a nečekat na ní do půlky filmu. Každopádně nemůžu říct, že by mě to nechytlo, bylo to zase pro změnu něco jiného, než člověk normálně čeká a to se taky počítá.(24.12.2012)

• Isherwood

Na první pohled je všechno tak, jak má být. Ryan je sympaťák, Blake mokrým snem každého heterosexuála, který není slepý, trikařům někdo štědře platil přesčasy a nad tím vším drží ruku osvědčený hitmaker Martin Campbell. Jenže funguje to jenom napůl, ne, spíš tak na třetinu, protože zhruba tolik si ukousne ‚civilní‘ svět. Ten, kde lucerny svítí zeleně, se snaží bezbřehou naivitu zahalit do laciné pompéznosti, která asi vychází už z komiksu, ale na mě to působilo jak laciná pouťová atrakce, která (ruku na srdce) vypadá pěkně debilně. Není to nuda, furt to bliká, někdo pořád žvaní (docela často i vtipně), ale chybí tomu ona kapka oduševnělosti, která ze stejné pozice předem zatraceného záprtka určeného k hanobení, vysekala o půl roku dříve jednoho Asgardského boha.(12.10.2011)

Ukázka projektu, ve kterém se tak dlouho piplali s vizuálem, až zapomněli na skoro vše ostatní. Obsazení je v pořádku, triky jsou úchvatné, ale kam se proboha vytratil pořádný děj nebo záporák? Hodně to připomíná Hancocka: Nevyrovnaný film o komiksovém hrdinovy, který vypadá spíše jako drahá úvodní epizoda televizního seriálu, nežli jako plnohodnotný celovečerní film. Celá recenze zde.(11.8.2011)