Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2011, 109 min (SE: 123 min)

Když mi u epických trailerů instinkt napovídal, že Green Lantern bude pecka, měl jsem na něj dát a nenechat se na čas odradit posměšnými prvními reakcemi. Sice uznávám, že vůdce mimozemských ochránců pořádku v podobě červeného mudrce radícího se se šedými hlavami, nemusí sednout každému, ale zároveň nepřestávám žasnout, jak do sebe dokáže i takhle zdánlivě nesourodá mozaika zapadnout. Strážci, Lanterni, traumatická minulost, vlastní pochyby i love story s překrásnou Blake Lively. Být takhle sympaticky rozháraný a přitom komiksově komplexní není žádná sranda a díky tomu, že to scénář zvládá s přehledem, pošilhává místy snad i po nejvyšším hodnocení. Třeba by se ho bývalo dočkalo pokračování. 85% pro nečekaně zdatnou konkurenci letos vražedně kvalitnímu Marvelu.(24.9.2011)

• Flipper

Divák, bojíš sa? To je dobre. Lebo aj máš z čoho. Ten "atletický strih" (vtesnať celú ságu do ne-dvojhodinovej minutáže, podobne ako atlét varlata do obtiahnutého oblečka) mi ani tak nevadil ako DIALÓGY. Jáj to zrejme písal cvičený šimpanz, ktorý začína s narkotikami. Všetci si nadbiehajú, nahrávajú, aby s toho vznikla nejaká rádoby cool frázička a keď už aj medziplanetárny zloduch "inteligent" prezradí hlavnému hrdinovi svoj "master-plán" dakde sa stala chyba Hjustne. Charizma je slovo okolo ktoré sa postavy ani neotreli, preto o nej pomlčím. A zbytok je odvar s superhero filmov a raz vám to príde ako recyklácia nápadov LOTRa s príbehom Supermana, X-mena, Daredevila, Fantastic 4, či Star Wars - vyberte si sami, ale moju vôľu pri tom ovládol strach a ten sa zhmotnil na pevné sklamanie.(24.9.2011)

• Ded@M@tes

Absurdní bytosti zahalené v pohádkové animaci. Film působí chvilkami i dobrým dojmem, ale jeví se zaslepený scénářem a grafickým vzhledem. Zklamání a ne malé. Jediný plus hlavní herec Ryan Reynolds. Začátek byl celkem slibný. ( Hodnocení: 4/10 )(20.4.2012)

• castor

Během finálních titulek musí divák kroutit hlavou s otázkou, jak do toho mohl někdo nalít 200 milionů dolarů. Green Lantern je přesnou ukázkou bezmyšlenkovitého comicsu, který padá ještě na scénáristickém papíře. Tu a tam má podobný kousek štěstí, že chytne slušného režiséra. Martin Campbell (Casino Royale) jím měl být, jenže nestalo se. Na děj se moc neptejte. Jednoduše se tu nikdo moc nesnažil přijít s něčím navíc. Když se začne zelenat, je zle. Pouťová atrakce hadr!! Jakýsi mocný prsten (o jeho smyslu a historii si pátrejte sami) dostane na prst testovací pilot a tak trochu frajírek Hal Jordan, pozná jeho sílu, musí zachránit celou galaxii a zbytek? Vypadá jako nějaký laciný televizní seriál, plný placatých charakterů, který by měl mít přístupnost od desíti do čtrnácti let. Ryana Reynoldse, chlápka s infantilním kostýmem z gymnastického klání, obdivuju snad jen za to, že se dokázal v přítomnosti a zejména těsné blízkosti Blake Lively soustředit na dialogy. Ať už jsou jakkoliv špatné. Green Lantern prostě nedokáže uspokojit nároky pořádné trikové podívané a ani ničeho jiného. Prsteny by měla nosit jen Arabela!!(8.7.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Greg Berlanti, Michael Green, Marc Guggenheim, Michael Goldenberg / Green Lantern by John Broome, Gil Kane | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Donald De Line, Greg Berlanti | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: DC Entertainment, De Line Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 160,270,384 $ || V tomto roku už druhé dielo s prídavným menom Green (Hornet) a teraz Green (Lantern). Ten sršeň dopadol v mojich očiach o to lepšie, že nemal ani najmenšiu potrebu vysvetlovať sám seba, a ponúkol tak čisto brainwash nenáročnú zábavu. Lampáš má tiež znaky komédie, no musí byť predovšetkým akčnou sci-fi záležitosťou, takže logika a občasná vážnosť musela byť, a to z neho robí nemastnú, neslanú vec, ktorá nevie, čím vlastne chce byť. Začiatok filmu s lietadlami najlepšia časť, ktorá vlastne pomohla k nebolestivému zážitku...(2.8.2011)