• Kaka

Bohužel je to opět to samé. Záchrana světa, nezničitelný záporák, jakási magická imaginární energie, ty správné hodnoty. Tohle od nudy a ohranosti nedokáže záchránit ani osvědčený hitmaker Campbell, jinak znamý jako velký inovátor již zavedených značek (Zorro, Bond). Ne snad, že by opět bezprostřední Reynolds nebyl super, jenomže ty šíleně přepálené kulisy vesmírných světů jsou jen o chlup horší, než celá ta pofidérní mytologie. Takže hold trikařům ano, ale chtělo to lepší projekt, potažmo lépe ho zpracovat. Velkou výhodu má Blake Lively, která by klidně mohla jenom někde stát ve večerní róbě a všechno by bylo v pořádku. To je ale na filmový zážitek málo, specielně pokud jde o komiks, kde je přetlak jako blázen a ničení planet na dvacátý způsob už by odradilo i zarytého fandu zelené barvy.(14.5.2016)

Před několika miliardami let se rasa nesmrtelných ozbrojila nejmocnější existující silou. Smaragdovou energií síly vůle. Stejně haluzní a neuchopitelný úlet jako svého času Flash Gordon. Zda to brát jako zápor či klad si nejsem jist; každopádně guilty pleasure par excellence.(7.11.2011)

Ok, určitě mám radši DC a radši bych viděla JLA film než Avengers. Ale zatím je tahle rovnice ještě hodně nahnutá. Takže tu jsou zatím DC animáky a tenhle smělý Green Lantern. A není příliš důležité, že příliš neuspěl, přání konkurence k marvelovskému úspěchu je silnější, než jeden dílčí krok k němu. Osobně mě Green Lantern jako samostatná postava tolik netankuje, ale jako součást JLA je fajn. Takže pokud se mu podaří zmást diváky ztracené v comicsových adaptacích natolik, že jednoho dne díky nim JLA filmu bude, splnil Hal Jordan svou roli. A jako k takovému k samostatnému filmu přistupuji, bylo toho na něj naloženo hodně, ale pořád je to jen celovečerák příběhu odvozeného od Aladinovi kouzelné lampy a potřeby bojovat se zlem v době nastupujícího nacismu. Dnes má Green Lantern za sebou 72tiletou historii a tohle je jeho první hraný film. Na půdorysu klasického supermanského schématu nás seznámil s tím, co se stává v nejjasnějším dni a v nejčernější noci. A je to tak, že "Čím jsi větší, tím rychleji se spálíš." Škoda jen té Blake Lively, ale třeba se v pokračování mnohem více vymaní ze stínu své role ze Super drbny.(3.6.2012)

Mix filmov Superman a Top Gun. Očakával som veľký prepadák a z polovice sa moje očakávania aj splnili. Film stál obrovské peniaze a tvorcom sa vráti len polovica. Teda kasový prepadák to je. Keď sa jedná o kvality filmu, tak už to nie je také hrozné. Pravdaže sa nejedná o žiadny zázrak a sú oveľa lepšie komixové adaptácie (Watchmen, Temný Rytier, Kick Ass, X-men: Prvá trieda, Thor, Iron Man...). Nejedná sa však ani o žiadny odpad a sú aj horšie (Spider Man 3, Wolverine, Spawn, Fantastická štvorka, Elektra...). Jedná sa o pozerateľný priemer. Je to pravdaže blbé a klišoidné, ale má to aj dobré tempo, Avatarovské efekty a obstojnú hudbu. Dalo sa to pozrieť bez toho aby som trpel, ale druhýkrát by som už do toho nešiel.(31.7.2011)

Zhruba pred rokom som videl prvý trailer na Lanterna, po ktorom opadli všetky moje očakávania. Kino som vynechal, ale doteraz to ľutujem. Niekedy inštinkt sklame. Green Lantern má podľa môjho názoru jedinú vyslovene slabú stránku, a tou je nevýrazný záporák. Peter Sarsgaard mal dostať viac priestoru a záporák Parallax vytvorený z počítačových trikov jednoducho nedokázal vytvoriť tú správnu atmošku. Herci vôbec nie sú zlí, žiadne oscarové výkony samozrejme, ale Ryan svojho hrdinu zahral zodpovedne a ostatní sa tiež nemajú za čo hanbiť. Špeciálne efekty určite neudreli stopercentne, keďže v izbe mi chýba tretí rozmer, ale aj tak som bol užasnutý. A zvuk bol úplne úchvatný. Nechápem prečo je film tak podhodnotený. Možno preto, lebo neberie sám seba až tak vážne a servíruje nám trošku odľahčený pohľad na superhrdinu. Podobne stroskotal aj Hancock a je to škoda, pretože podobné filmy sa mi páčia, no toto vysiela jasný signál, že rozpočty sa im podobným tak ľahko schvaľovať nebudú. 80%.(24.12.2011)