V hlavní roli já

Scénografie:

Eleanor Wood

Kostýmy:

Maeve Paterson

Zhrozil som sa sám zo seba, keď prišiel prvý výbuch nekontrolovaného smiechu. Do tej chvíle som si totiž myslel, že pozerám drámu s komediálnymi prvkami (niečo na štýl Aki Kaurismäkiho) a že až taký hulvátsky rehot teda asi nebude na mieste (a zvieratká mám rád). Príval nasledujúcich scén ma však vyviedol z preľaknutia že či už som dočista zvrátený a i keď to ku koncu začalo strácať dych (upadať do jednotvárnosti), štylizovaný koniec nakoniec k celkovému nadpriemernému dojmu výrazne dopomohol. Hail to Britain!(31.5.2010)

• fmash

Další z formičky filmů o outsiderech. Tentokrát si nesympatické postavy dají předsevzetí, že se budou chovat opravdu kreténsky, což jsme ještě neviděli. Jo, sorry, viděli jsme to. Asi stokrát. Britsky (vlastně irsky) pokerové tváře to skoro vylepšují, ale tady se chtěnost prostě neprojevuje dychtivostí, to je jen polehčující okolnost, nikoli omluvenka. No a když se všechny ty neuvěřitelné náhody neuvěřitelně náhodně vyřeší, oddychnete si a jdete se podívat, jak se jmenoval ten film, který si nemůžete vybavit, ale který byl skoro úplně stejný. Ještě že si to zapisujete na čsfd, protože jinak byste si nikdy nevzpomněli. Zkrátka nuda od nudy pojde. 1¾.(19.1.2013)

Hodně příjěmná komedie s nijak zvlášť inovativním námětem. Přesto je ale scénář vtipný a film se stopáží 90 minut dokáže zabavit. Herci v čele s Dylanem Moranem samozřejmě výborní. Výsledek neurazí ani nenadchne. Lepší 3*.(26.11.2009)

• Terva

Nijak mě to nenadchlo. Divný dialogy, skoro žádný hudební doprovod, a když už nějaký je, tak se tam nehodí, herecké výkony jsou nevěrohodné a někdy i zmatené. Spousta věcí ( děje ) je uměle vytvořeno od spadlé poličky až po to okno, co ho použije policajtka. Prostě sled událostí je nepřirozený. Pravděpodobně to mělo vyvolávat smích, jakýsi černý humor, ale já se nesmál. Události kolem Marka ( Mark Doherty ) nejsou dobře zpracované. Chybí dobrá hudba, pěkný střih a ani kamera se moc nevyznamenala. Čím víc se to komplikuje, tím víc je to trapnější. Nuda.(6.6.2010)

• Chrustyn

Dylan Moran mě daleko více pobaví při svých cynických vystoupeních než v této černé komedie těžící z jednoho obyčejného nápadu.(12.8.2012)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu. (Terva)