V hlavní roli já

Ian Fitzgibbon

Mark Doherty

Seamus Deasy

Tony Cranstoun

Tak černohumorné, že už to skoro ani místy není komedie. Já se každopádně bavil po většinu filmu a přesně 3x jsem se na několik minut rozbrečel smíchy („Pierceovo zjištění“, „návštěva otce“ a „vysvětlování situace policistce“). A líbila se mi i jistá nepředvídatelnost; divák tuší vlastně jenom jediné, a to, že mrtvol bude přibývat, jinak se filmu docela daří jít proti diváckým očekáváním. Ale snímek by nebyl tím čím je, nebýt hlavní dvojice. „Zoufalec“ Marka Doherty a „opilec“ Bern…pardon, Dylana Morana jsou skvěle sehraní a hlavně druhého jmenovaného jsem si neskutečně užíval, poněvadž hrál v poloze, která mu byla ušitá naprosto přesně na míru. Nutno dodat, že i po technické/vizuální stránce film nezaostává. Našlo by se samozřejmě několik much (jak píšu výše, ne vše je vtipné a trochu se zapomnělo na policejní vysílačku) + mně osobně se příliš nelíbil konec, v každém případě téhle černé komedii rád 4* přiklepnu, člověk se u ní rozhodně zasměje. „Moc lidí pod lustrama neumírá, Marku, víš? Ani nepadaj z rozviklanejch stoliček a nekončej pak se šroubovákem v krku.“(2.11.2013)

• LIVINGDEAD

Špína, kam se opodíváš. Nesympatické - odporné herecké obsazení. Komedie? V žádném případě. Je to drama o flákačích, kteří klesli na totální dno a s tímto životem se smířili. Jedním slovem "FUJ"!(15.8.2010)

Nejlepší film podle skutečných událostí, hehe. Zároveň taky přitažlivě irská verze "na posranýho i hajzl spadne" a jen o něco málo chudší bratříček Big Nothing. Nad zdejšíma odpadníma komentářema u odpadů se nezbejvá než nahlas zasmát.(31.3.2014)

Tohle já rád. A hodně.(13.7.2010)

Černý humor není pro každého. Irský humor je ještě pro méně lidí, nežli humor černý. No a irský černý humor - to je kombinace pro poměrně vyhraněnou skupinu lidí. Jsem rád, že právě tito lidé hodnotí snímek na ČSFD. Jelikož podívaná je to skutečně parádní. Prostinkou a v samotném jádru naprosto idiotní zápletku se podařilo tvůrcům rozvinout do zábavného celku, podpořeného mimo jiné dobrou hudbou.(29.12.2009)