poster

V hlavní roli já

 • Irsko

  Film with Me in It, A

Komedie / Thriller

Irsko, 2008, 89 min

Režie:

Ian Fitzgibbon

Scénář:

Mark Doherty

Kamera:

Seamus Deasy

Střih:

Tony Cranstoun

Scénografie:

Eleanor Wood

Kostýmy:

Maeve Paterson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Tak černohumorné, že už to skoro ani místy není komedie. Já se každopádně bavil po většinu filmu a přesně 3x jsem se na několik minut rozbrečel smíchy („Pierceovo zjištění“, „návštěva otce“ a „vysvětlování situace policistce“). A líbila se mi i jistá nepředvídatelnost; divák tuší vlastně jenom jediné, a to, že mrtvol bude přibývat, jinak se filmu docela daří jít proti diváckým očekáváním. Ale snímek by nebyl tím čím je, nebýt hlavní dvojice. „Zoufalec“ Marka Doherty a „opilec“ Bern…pardon, Dylana Morana jsou skvěle sehraní a hlavně druhého jmenovaného jsem si neskutečně užíval, poněvadž hrál v poloze, která mu byla ušitá naprosto přesně na míru. Nutno dodat, že i po technické/vizuální stránce film nezaostává. Našlo by se samozřejmě několik much (jak píšu výše, ne vše je vtipné a trochu se zapomnělo na policejní vysílačku) + mně osobně se příliš nelíbil konec, v každém případě téhle černé komedii rád 4* přiklepnu, člověk se u ní rozhodně zasměje. „Moc lidí pod lustrama neumírá, Marku, víš? Ani nepadaj z rozviklanejch stoliček a nekončej pak se šroubovákem v krku.“(2.11.2013)

 • verbal
  *

  Černá komedie? Přesně něco pro nás, veselé afroameričany! Do toho jdu! Wow, dvě běloby v rozpadajícím se bytě, jeden asociální dement, druhý bez dvou za dvacet ("Muaaah..."). Chytám se za koutky, násilím je tlačím nahoru: "Kurva, aspoň se uchichtni, když už tím trávíš pespektivní nedělní večer!" Ani hovno. Černá padá k zemi spolu s bílými obětmi "stupidních" nehod, které by snad nedal ani Leslie Nielsen ve Final Destination VI, a tříští se o urputnou snahu bavit hned vedle dodělávající taškařice. Vražedná kombinace - sice peachovina, ale za to nudná!!! "Sranda k posrání". Bílý horor!. Nebo snad na to zase někteří uživatele nemají kapacitu, že se neplácali do kolen a neprskali zbytky večeře na televizi, Bluntmane?? Chcete li vědět, co se tím "autoři" snažili neúspěšně znásilnit, doporučujeme my negři toto: http://www.csfd.cz/film/16060-sest-pohrbu-a-jedna-svatba-very-bad-things/(22.2.2010)

 • Botič
  ***

  Klasická úsměvná festivalová jednohubka, v níž září Dylan Moran, který je také jediným pádným důvodem, proč se na ní vypravit.(18.9.2009)

 • stiw
  *****

  Perfektní černá komedie....(10.11.2013)

 • MartinezZ
  *

  3.4.2010 ~ Jak moc může být černá komedie černá, aby to ještě vůbec byla komedie? Tahle komedie je totiž tak černá, že už černotou zabíjí vtip. ~ Irové jsou asi drsný národ. Vyvozuji to z toho, že tahle drsná komedie pochází z Irska. Hned na začátek podotknu, že mě moc nepobavila. Na můj vkus totiž moc černá. ~ Setkáváme se tu s několika postavami. Ani jedna z nich před sebou nemá šťastný život. Většina dokonce ani dlouhý. Ústředními postavami je Mark, neúspěšný herec, a jeho přítel režisér, sázkař a ochlasta. Oba dluží na nájmu a hlavně Mark s přítelkyní a psem bydlí ve sklepní špeluňce. Mark potřebuje roli, jeho přítel scénář. A netrvá dlouho a život jim díky několika neuvěřitelným morbidním náhodám jeden takový scénář přichystá. A bude jen na nich, jak tenhle "film" skončí. ~ Jak už jsem napsal, obávám se, že tohle bylo na můj vkus moc. Nějak mi nepřišlo moc vtipné, když umírají ti, kteří příkoří života snášejí jen díky tomu, že mohou být s někým blízkým, nebo ti, kteří se do dané situace dostanou jen díky tomu, že jsou ve špatnou chvíli na špatném místě a potkají dva blby. ~ Stejně, jako u akčních filmů neskáču a neřvu "zab ho, dodělej ho, vystřel mu mozek z hlavy", tak u téhle komedie jsem se nesmál. Jednou, jedinkrát jsem se usmál a to je pro uchování si tohohle filmu v hlavě příliš málo. ~ Takže, co že jsem to vlastně viděl....??? Ále, to je jedno...(18.3.2013)

 • - Natáčení probíhalo v irském Dublinu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace