V hlavní roli já

Scénografie:

Eleanor Wood

Kostýmy:

Maeve Paterson

Tak černohumorné, že už to skoro ani místy není komedie. Já se každopádně bavil po většinu filmu a přesně 3x jsem se na několik minut rozbrečel smíchy („Pierceovo zjištění“, „návštěva otce“ a „vysvětlování situace policistce“). A líbila se mi i jistá nepředvídatelnost; divák tuší vlastně jenom jediné, a to, že mrtvol bude přibývat, jinak se filmu docela daří jít proti diváckým očekáváním. Ale snímek by nebyl tím čím je, nebýt hlavní dvojice. „Zoufalec“ Marka Doherty a „opilec“ Bern…pardon, Dylana Morana jsou skvěle sehraní a hlavně druhého jmenovaného jsem si neskutečně užíval, poněvadž hrál v poloze, která mu byla ušitá naprosto přesně na míru. Nutno dodat, že i po technické/vizuální stránce film nezaostává. Našlo by se samozřejmě několik much (jak píšu výše, ne vše je vtipné a trochu se zapomnělo na policejní vysílačku) + mně osobně se příliš nelíbil konec, v každém případě téhle černé komedii rád 4* přiklepnu, člověk se u ní rozhodně zasměje. „Moc lidí pod lustrama neumírá, Marku, víš? Ani nepadaj z rozviklanejch stoliček a nekončej pak se šroubovákem v krku.“(2.11.2013)

Upřímně řečeno, nehrát tam Dylan Moran tak to nemá takové "grády" jako to mělo... Nicméně super příběh, upřímně sem do konce nevěděl, jak to může dopadnout... A samozřejmě skvělý výkon Morana a i Dohertyho... Na vrch černý humor jak ho známe z Black Books a je to.. :)(23.5.2010)

Dost šmrncovní a neobvyklé dílko, ve kterém ústřední dvojici ztvárnili Mark Doherty a Dylan Moran. Přestože jsme ve filmu svědky mnoha vražd, celý snímek je především konverzační, což je vzhledem k obsazení naprosto skvělou volbou. Příjemně jsem se celou dobu bavil. :)(3.3.2010)

Hodně příjěmná komedie s nijak zvlášť inovativním námětem. Přesto je ale scénář vtipný a film se stopáží 90 minut dokáže zabavit. Herci v čele s Dylanem Moranem samozřejmě výborní. Výsledek neurazí ani nenadchne. Lepší 3*.(26.11.2009)

• Terva

Nijak mě to nenadchlo. Divný dialogy, skoro žádný hudební doprovod, a když už nějaký je, tak se tam nehodí, herecké výkony jsou nevěrohodné a někdy i zmatené. Spousta věcí ( děje ) je uměle vytvořeno od spadlé poličky až po to okno, co ho použije policajtka. Prostě sled událostí je nepřirozený. Pravděpodobně to mělo vyvolávat smích, jakýsi černý humor, ale já se nesmál. Události kolem Marka ( Mark Doherty ) nejsou dobře zpracované. Chybí dobrá hudba, pěkný střih a ani kamera se moc nevyznamenala. Čím víc se to komplikuje, tím víc je to trapnější. Nuda.(6.6.2010)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu. (Terva)