poster

Kvílení

 • USA

  Howl

 • Slovensko

  Vytie

Drama / Životopisný

USA, 2010, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Havenohome
  *

  Animované pasáže vyzerajú ako nedorobené animatiky na Harryho Pottera. :)(6.12.2012)

 • Bachy
  *****

  Upřímně přiznám, že bez tohohle filmu bych do Howl možná nepronikl.(12.10.2013)

 • Disk
  ***

  Krotký kočkopes s geniálně recitujícím Jamesem Francem a skvělými animovanými sekvencemi. Soudní pasáže absolutně nezajímavé. Kdyby se film skládal pouze z animované části a do toho recitoval Franco a burácel Burwell, bylo by to geniální dílo. Škoda.(11.11.2010)

 • Lynn
  *****

  "I saw the best minds of my generation destroyed by madness, starving hysterical naked, dragging themselves through the negro streets at dawn looking for an angry fix, angelheaded hipsters burning for the ancient heavenly connection to the starry dynamo in the machinery of night, who poverty and tatters and hollow-eyed and high sat up smoking in the supernatural darkness of cold-water flats floating across the tops of cities contemplating jazz ..."(27.3.2011)

 • Javert
  ***

  V komentářích už několikrát zmíněné animace jsou hlavním kamenem úrazu celého filmu. K dané látce bych si přeci jen představoval něco úplně odlišného (hlavně 2D proboha!), více naturalistického, něco, co se nebojí trochu si s animací pohrát tak, aby dokázala divákovi navodit přesně takový feeling, jaký má čtenář při čtení Ginsbergovy básně. Z ostatních příběhových linek bych jednoznačně vyzdvihl zejména "hovory" s Ginsbergem. Předčítání básně v zakouřeném klubu je, minimálně na začátku, sice efektní, ale zato velmi statické. Soudní proces je kavlitně filmařsky zvládnutý, ale herecky pokulhává (např. Mary-Louise Parker mě o svých hereckých kvalitách nepřesvědčila ani ve Weeds, ani v Red, ani v Howl). Očekával jsem bombu, která se bohužel nedostavila. I tak ale Howl není vůbec špatným, ani průměrným filmem. Tím se zřejmě stane, až bude o Beat Generation natočeno víc.(28.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace