• Česko

Lovná zvěř

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 103 min

• zahubicku

Abych pravdu řekl úplně jsem tomu filmu neporozuměl, možná tam byl nějaký skrytý podtext ale já ho neobjevil (nezaznamenal). Ale jak čtu ostatní komentáře, tak nejsem sám kdo to nepochopil. Ústřední dvojce se také moc nepředvedla... škoda.(26.2.2011)

V skutočnosti nie veľmi férová hra s divákom. Druhá polovica, ktorá je o osobnej dráme, je takmer vynikajúca, s prvou mám problém, hlavne línia s iránskymi vedcami je smerom k divákovi značne manipulatívna ("Aha, vyzradenie Valerie stálo tých sympaťákov životy!"). Druhý problém sú herci, ktorí išli väčšinou na pol plynu. Prekvapivé to je hlavne u Penna, ktorý je síce ľavičiarsky kretén, ale ako herca ho vysoko uznávam, preto ma prekvapuje, že si práve túto postavu poriadne nevychutnal. Inak veľmi precízne zrežírované a šikovne zostrihané.(14.2.2011)

Fair game je jen další nudné politické drama s prvky thrilleru. Herecké výkony jsou na slušné úrovní, ale tohle bohužel nezachrání tragický scénař a docela mizernou režii. Čekal jsem strhujicí politický thriller s nějakou akci a místo toho jsem dostal další nudný film. Asi jsem už moc náročný.(20.9.2011)

• Ruut

Ze stejného ranku jako Zelená zóna a International a stejně to nedokáže udržet pozornost. Navíc Liman, podobně jako Tykwer, není zas tak supr režisér, qaby byl film koukatlený i přes vypravěčský nevděčné a komplikované téma.(6.4.2011)

• Tuax

Režiséra Douga Limana mám zařazeného jako tvůrce zábavných akčních filmů (např.Pan a Paní Smithovi, nebo Agent bez minulosti), tentokrát se vydal jinou cestou a natočil film, bez akčních scén, film který by měl být Thrillerem a nebo dramatem, ale selhává v obou směrech. Ne že by to bylo natočeno vyloženě zle, kamera, střih, dialogy vše působí hodně precizně. Ale i přes to, je to takové jakoby poloviční, poloprázdné. Ve filmu jsou chvíle kdy se divák prostě nechytá, postavy si melou propracované dialogy, které ale běžného diváka brzy unaví a přestává je vnímat, protože jim není schopen zcela porozumět. Je to tak trochu exhibice na úkor diváků. Film by se dal rozdělit na dvě zcela odlišné části. V první polovině si většina z nás protrpí nezáživně pojaté zákulisí konfliktu USA s Irákem a údajném programu na výrobu jaderných zbraní. Osobně jsem toto téma v té době před lety docela vnímal a pamatuju si tehdejší fiasko USA, takže jsem se měl aspoň čeho chytat a sem tam si něco pospojovat. Pochybuju, ale že tyto vědomosti bude mít válná většina diváků a tak budou volně manipulovatelním děním na plátně. Pro mě je tento film silně nevěrohodný i když vychází z opravdových událostí a trochu mi vadí jak tento film působí, protože je to takové nenápadné vymývaní mozků. Když se dostaneme skrz první polovinu a nahlédneme trochu do pozadí příběhu, tak se dostaneme k druhé části filmu, která by měla být dramatem manželského soužití, veřejného zesměšňování, vyhrožování. Spousta momentů, na kterých by se daly budovat emoce, vytvářet napětí, nenchat diváka v klidu. Jenže je to opět pojato velmi mírně až uspávavě. Vznikající konflikt v manželství musí divák spíše odezírat, než že by mu to bylo přímo sděleno. Ono i přes vážnost situace, se ve filmu vlastně nic neděje. Film se snaží působit chytře, jenže na mě působí značně děravě. Hlavní herecké duo Naomi Wats a Sean Penn vypadají příliš strojeně, nepůsobí uvěřitelně, nevypadá to, že by si své roli užívali, vypadají jakoby trpěli jako pod bičem předepsaného scénáře. Své si odvedou, ale nijak neoslní. Tedy krom bohaté slovní zásoby, které si v tomto filmu užijete dosyta. Film nehledá cestu jak se dostat divákovi pod kůži, jak si získat diváka, film je hodně sebestředný a vypadá že se snaží oslnit všechny svou pseudokrásou, odborností... Pro mě se tak tento film stává zatím nejhorším snímkem, který Doug Liman natočil.(5.5.2011)