• Česko

Lovná zvěř

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 103 min

Čím pichlavější téma je, tím více se stává pro diváka atraktivnějším... Přesně toho si byli tvůrci Fair Game vědomi a já se nemohu zbavit dojmu, že na tento fakt sázeli až příliš. Tento film má velmi sofistikovaný, seriózní a elegantní háv, což ostatně ke správnému politickému dramatu sedí, ale zároveň je takováto podoba mínusem, neboť leckterého diváka snadno odradí. Příběh je vyprávěn velmi pomalu a věrně, bez velkého napětí a strhujících scén a toho, kdo neví o dané aféře vůbec nic, dokonale zmate hned v prvních 30ti minutách. A ač je tento snímek technicky velmi zručně natočený a zahraný, ničím z řady podobných politických konverzaček nevybočuje, což znamená jediné - všichni na něj brzy zapomenou... Je to škoda, protože zrovna téhle šedivé myšce jsem celkem věřil.(15.3.2012)

Při sledování si nešlo nevzpomenout na výtečné Nothing But the Truth, avšak díky času, který byl ve férové hře věnován událostem předcházejícím stěžejnímu incidentu filmu, by byla (alespoň pro mě) potřeba delší stopáž. Nu což... Tento druh námětu mám rád a dvojici Penn & Watts jakbysmet - 70%.(14.2.2011)

• Terva

CITÁT - Chtěl bych se teď věnovat tématu ohrožení světového míru.........GEORGE BUSH. Asi po půl hodině jsem pochopil, že mě to moc nebaví a že je to na mně moc velká politika. Kamera se chová divně, někdy s sebou tak podivně háže až je snímané okolí rozmazané. Dialogy jsou těžké a mnohdy jsem ani nevěděl o čem je řeč. CITÁT - V lidském těle je dvěstě kostí. Chcete je jmenovat Anglicky, Latinsky nebo Arabsky ? Já se nudil.(14.1.2012)

• predators

Připravte si hodně bohatou slovní zásobu anglických slovíček nebo slušné titulky. Obojí se vám může hodit. I tak ale budete mít co dělat, abyste porozumněli všemu, co kdo a proč dělá. Jasně, jde tu o vyšetřování kolem zbraní hromadného ničení, ale to nejdůležitější se odehrává v zákulisí. Špinavé jednání CIA opravdu není čistou a férovou hrou. Zdá se vám, že to je komentář o ničem? Tak máte pravdu, takový je i film. Ani Naomi se Seanem nemohli ukázat, co v nich je, není tu totiž pro ně prostor. On tu není pro nic, pro nikoho. Špatný film! 20%(9.2.2011)

To neustálé pobíhání od dynamického thrilleru k línému rodinnému dramatu může někomu vadit, ale zase na druhou stranu přesně odráží rozdílnost života obou hlavních postav. A snad i proto, že se mi ta druhá, dramatičtější část filmu líbila více než první, thrillerovější. A hlavně: uchvátil mě (opět) Sean Penn. Zastínit Naomi Watts, pokud má na plátně více minut, je kousek husarský. Obecně ale jde o lehce nadprůměrnou filipiku proti vládním a vojenským zájmům v Iráku. Taková dospělejší Zelená zóna.(16.3.2011)

• - Ve snímku jsou narozdíl od většiny ostatních ponechána pravá jména postav jako George Bush či Dick Cheney. (Coldrex)

• - Snímek je inspirován skutečným příběhem Valerie Plame, která své zážitky líčí i ve stejnojmenné knize z roku 2007. (Coldrex)

• - Ve filmu si měl původně zahrát i Simon Baker. (Mr.Hudson)