poster

Fair Game

 • Česko

  Lovná zvěř

 • USA

  Fair Game

 • Slovensko

  Fair Game

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Film bez priorit, který jedno téma zazdívá druhým, vzrušující otázky po podstatě demokracie nenechá naplno vyznít (vždycky je eklekticky přebije další nezáživnou odbočkou) a tak ke své škodě namísto provokativnosti sklouzne k typický frázím o neexistující alternativě k současnému (dozajista problematickému) systému vlády - vinni jsou ti mocní, občan vítězí, protože se svých práv vždycky nějak dovolá. Vlastně by mi ten smířlivý podtón nevadil, kdyby film nebyl svými ustavičnými změnami perspektivy nudný. Liman není Greengrass a i Powellův doprovod působí hodně unaveným a bezkrevným dojmem. S konverzačními thrillery problém nemám, ale tohle je prostě salónní debata, která si těch pár svých provokativních tezí zase rychle omluví nějakým tím přičinlivým patriotismem. Vlastně je to úplně zbytečný film, který se pokouší kritizovat něco, co se snaží jedním dechem hájit a zachovat. Z toho prostě nemůže než vzniknout šeď s náznaky zajímavých míst. Skoro tvůrce podezírám, že to udělali úmyslně, aby téma nevyznělo tak kontroverzně.(5.5.2011)

 • choze
  ****

  "TLAČÍ NA TEBE, DOKUD SE NEZLOMÍŠ. ALE MĚ NEZLOMÍ. NEMÁM BOD ZLOMU." Je zajímavé, že poté, co skončili s Bournem, se oba jeho režiséři rozhodli odhalit, jak to tedy bylo s těmi zbraněmi hromadného ničení v Iráku. Greengrassova akční ZELENÁ ZÓNA i Limanova konverzační FAIR GAME jsou kvalitní politické thrillery, které mi přišly nečekaně k duhu. U FAIR GAME musím speciálně vypíchnout výkon Seana Penna, ze kterého intenzivně sálá charizma a herecká bravura.(9.10.2011)

 • PROROK14
  ***

  Patričná nuda.(11.3.2011)

 • zahubicku
  **

  Abych pravdu řekl úplně jsem tomu filmu neporozuměl, možná tam byl nějaký skrytý podtext ale já ho neobjevil (nezaznamenal). Ale jak čtu ostatní komentáře, tak nejsem sám kdo to nepochopil. Ústřední dvojce se také moc nepředvedla... škoda.(26.2.2011)

 • becki_tu
  ***

  Je velká škoda, že se Liman nepustil do hlubší a komplexnější analýzy politického zákulisí, protože k tomuto tématu je toho pořád hodně co říci. Očekávaný závěr filmu už jen shrnuje symbolizující bezmoc jedinců v boji proti systému a falešným hrám mocnářů. 70%(14.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace