• Česko

Lovná zvěř

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 103 min

• teutates

Tajná agentka CIA plná ideálov, zanietenia, morálky, presvedčenia a samozrejme nesmie chýbať obrovská dávka nacionalizmu a myšlienky "pomáhať a chrániť vo svetovom merítku" (zanedlho tu bude vesmírna CIA) dostane od vlastnej krajiny, ktorú doposiaľ vervou chránila cez hubu a to hneď poriadnu sadu. Stáva sa z nej štvaná zver, ale ona nie, veď bola na výcvikovom tábore a nik ju tam nezlomil, takže slečna je nebezpečná, naivná... (všetko vo vyššom záujme). Tak, zhrniem tajná agentka, čo ani za boha nepovie ako sa volá aaa jej otrávny manžel, ktorý by povedal aj číslo topánok deti. Oko diváka odhalí konšpiračnú teóriu blízkeho východu (aj tak to každý už dávno vedel, avšak chápem, že US. oči to potrebujú dostať na tanier a jebnuť pod nos, vládne Obama, takže no problem) no a následne sleduje 104 min. domáceho psychického násilia zo strany Naomi, ktorá sa teda nakoniec rozhodne už v záujme rodiny, že teda niečo povie... opäť však prezradí hovno a tým to končí. No proste úžasneé 4/10(10.2.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Jez Butterworth, John Butterworth | Hudba: John Powell | Produkcia: Jez Butterworth, Akiva Goldsman, Doug Liman, Bill Pohlad, Jerry Zucker, Janet Zucker | Distribúcia: Summit Entertainment (USA), E1 Entertainment (UK), SND (France) | Štúdio: River Road Entertainment, Participant Media, Imgenation Abu Dhabi, Hypnotic, Weed Road, Zucker Pictures | Rozpočet: 22 miliónov $ | Tržby: 24,188,922 $ ||(24.6.2011)

• predators

Připravte si hodně bohatou slovní zásobu anglických slovíček nebo slušné titulky. Obojí se vám může hodit. I tak ale budete mít co dělat, abyste porozumněli všemu, co kdo a proč dělá. Jasně, jde tu o vyšetřování kolem zbraní hromadného ničení, ale to nejdůležitější se odehrává v zákulisí. Špinavé jednání CIA opravdu není čistou a férovou hrou. Zdá se vám, že to je komentář o ničem? Tak máte pravdu, takový je i film. Ani Naomi se Seanem nemohli ukázat, co v nich je, není tu totiž pro ně prostor. On tu není pro nic, pro nikoho. Špatný film! 20%(9.2.2011)

Do filmu jsem šel pouze s vědomostí, že zápletka je okolo zbraní hromadného ničení a že zde hrají Naomi Watts (kterou od doby, co jsem poprvé viděl Mullholand Drive, obdivuju a mám v TOPce) a Sean Penn. Nečetl jsem zdejší názory, jen mi jeden kamarád ve škole řekl, že to je takový průměr. A musím s ním souhlasit. A zrovna u tohohle filmu, s takovýmhle námětem (!) a s takovýmhle obsazením (!!!) opravdu zamrzí. První polovina mi připadala jako Green Zone z pohledu byrokratické CIA. Druhá polovina byla spíše takové rodinné drama, které sice nebylo špatné a už vůbec nebylo špatně rozehrané, ale bylo zde zoufale málo prostoru pro herce. Pro Fair Game jsou právě herci typu Watts a Penn záchranou, protože oni dva utáhnou cokoliv, budete jim role věřit a budete jim přát, ať to vydrží a bojují dál. Ale právě herci takovýchto kvalit, na druhou stranu, zde nemají co hledat/hrát, protože je jich na to (rozuměj - průměrný film) škoda. Přirovnal bych to k zákusku. Uvidíte ho ve výloze a hned se vám na něj sbíhá chuť, tak si ho koupíte. Po konzumaci vám ale na jazyku zůstane hořko-sladká chuť a vy víte, že to šlo udělat mnohem lépe a chutněji. A hlavně, že jste měli mnohem lepší zákusky, které budete mnohem raději a častěji jíst… 60 %.(23.4.2011)

To neustálé pobíhání od dynamického thrilleru k línému rodinnému dramatu může někomu vadit, ale zase na druhou stranu přesně odráží rozdílnost života obou hlavních postav. A snad i proto, že se mi ta druhá, dramatičtější část filmu líbila více než první, thrillerovější. A hlavně: uchvátil mě (opět) Sean Penn. Zastínit Naomi Watts, pokud má na plátně více minut, je kousek husarský. Obecně ale jde o lehce nadprůměrnou filipiku proti vládním a vojenským zájmům v Iráku. Taková dospělejší Zelená zóna.(16.3.2011)