• Česko

Lovná zvěř

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 103 min

To neustálé pobíhání od dynamického thrilleru k línému rodinnému dramatu může někomu vadit, ale zase na druhou stranu přesně odráží rozdílnost života obou hlavních postav. A snad i proto, že se mi ta druhá, dramatičtější část filmu líbila více než první, thrillerovější. A hlavně: uchvátil mě (opět) Sean Penn. Zastínit Naomi Watts, pokud má na plátně více minut, je kousek husarský. Obecně ale jde o lehce nadprůměrnou filipiku proti vládním a vojenským zájmům v Iráku. Taková dospělejší Zelená zóna.(16.3.2011)

• Radko

Suchopárne. Okrem všeobecnej známosti podstaty zápletky (Bush si vymyslel zbrane hromadného ničenia v Iraku ako zámienku pre útok, pretože zbrojári potrebovali sklady vyčistiť a petrolejári zase naplniť) sa rieši otázka lojality zamestnancov k tajnej službe, možnosti účinne vyvrátiť tvrdenia vedeniu štátu a dopad týchto zaležitostí na stabilitu famílie. Záver filmu ukáže, že v Amerike je možné postaviť sa i voči Bielemu domu a aká-taká spravodlivosť sa dosiahne. Samozrejme nie je žiadnym hrdinstvom okydať vládu predchádzajúceho prezidenta za vlády toho nového (film je z roku 2010, Obama nastúpil do úradu od januára 2009), ktorý predchádzajúceho kritizoval kde len mohol. Takže film napokon vo výslednici pôsobí nepriamo ako vládna propaganda amerického typu demokracie s až dvomi reálne vládnucimi stranami striedajúcimi sa v kratších či dlhších periódach, kde jedna strana napraví krivdy a neprávosti tej druhej.(28.2.2013)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(11.7.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Jez Butterworth, John Butterworth | Hudba: John Powell | Produkcia: Jez Butterworth, Akiva Goldsman, Doug Liman, Bill Pohlad, Jerry Zucker, Janet Zucker | Distribúcia: Summit Entertainment (USA), E1 Entertainment (UK), SND (France) | Štúdio: River Road Entertainment, Participant Media, Imgenation Abu Dhabi, Hypnotic, Weed Road, Zucker Pictures | Rozpočet: 22 miliónov $ | Tržby: 24,188,922 $ ||(24.6.2011)

• verbal

"Našli, rádcové moji, zbraně hromadného ničení v Iráku, našli?" ptá se znovu prezident Křoví své administrativy. "Nenašli, kurva, nenašli!", konstatuje s úšklebkem snad už po desáté administrativa. A my už po tolikém omílání dobře víme, že američtí soudruzi nevtrhli do Iráku proto, aby vypáčili ze ztuhlých Saddámových prstů první vydání Pohádek tisíce a jedné noci, nýbrž proto, aby mohlo BP spolu s Exxonem způsobit nějakou tu ekologickou katastrofku také v Perském zálivu! Od té doby, co je v Černém domě Bílá síla (nebo naopak???), nezná jejich sebemrskání hranic! A abychom duševně trpěli stejně jako oni, servírují nám to své trauma jako na běžícím pásu co možná nejnudněji a s patřičným patosem. Jako například v téhle unylé, kancelářské žvanivce! Jen se divím, že v duchu trendu posledních let "Za málo peněz spoustu dolarů" nevtrhl ještě do Iráku nějaký ten zneuznaný amatérský nadšenec a nenatočil tam na hájosmičku za pár šupů například "Záhadu Bagdádského džina" nebo "Paranormal radioactivity", abychom už konečně totálně chcípli nudou.(7.2.2011)

• - Ve filmu lze na krátkou chvíli v čase 0:15:19 spatřit červený vůz Škoda 120, a to ve scéně, kdy přijíždí hlavní představitel do Afriky cestou do holetu. (Max_FX)

• - Snímek je inspirován skutečným příběhem Valerie Plame, která své zážitky líčí i ve stejnojmenné knize z roku 2007. (Coldrex)

• - Ve filmu si měl původně zahrát i Simon Baker. (Mr.Hudson)