• Česko

Lovná zvěř

Drama / Thriller / Životopisný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 103 min

Rozpočet $22miliónovTržby USA $9,540,691Tržby Celosvetovo $24,188,922Tržby za predaj DVD v USA $2,833,974 //počet predaných kusov 188,848║ Psychologický thriller bez kúska akcie pre Douga Limana asi trošku mimo latka, dej je prevažne strašne statický s množstvom kecov, ktoré v danom podaní nijak nestrhnú, chýba tomu rázna svižnosť, ako samotný námet pre film to nebol zlý výber určite zaujímavá etapa z invázie do Iraku, herci fajn hrajú na doraz. /40%/(22.1.2012)

• Ruut

Ze stejného ranku jako Zelená zóna a International a stejně to nedokáže udržet pozornost. Navíc Liman, podobně jako Tykwer, není zas tak supr režisér, qaby byl film koukatlený i přes vypravěčský nevděčné a komplikované téma.(6.4.2011)

Je velká škoda, že se Liman nepustil do hlubší a komplexnější analýzy politického zákulisí, protože k tomuto tématu je toho pořád hodně co říci. Očekávaný závěr filmu už jen shrnuje symbolizující bezmoc jedinců v boji proti systému a falešným hrám mocnářů. 70%(14.4.2011)

Ten film je těžký paradox... Na jedné straně stojí neuvěřitelně a úmorně utahaný děj, navzdory neustále se pohybující kameře naprosto absentující jakékoliv tempo a film při papírově střídmé stopáži 104 minut působí jako dvou a půl hodinovka. Na druhé straně je tu pak ale špičková režie, zajímavé téma, které mě stále znovu a znovu nakopávalo k tomu, aby se soustředil a neusnul a v neposlední řadě také špičkové herecké výkony. Je to paradoxně asi nejnudnější film, který jsem od Limana viděl, ale zároveň jeho nejzajímavější a filmařsky pravděpodobně vůbec nejvyzrálejší... A já nevím, co s ním...(1.4.2011)

• Beastmaster4

Od filmu s takovými herci v hlavní roli bych s ohledem na jejich kvality čekal mnohem víc. Jejich výkon vůbec není špatný, ba naopak, jenže vylepšit takhle pojaté drama je nadlidský úkol. Námět mohl být daleko lépe zpracován. Jako dokument dobré, zajímavé a nevšední, ale udělat z tohohle tématu film v takové podobě je rozhodně krok vedle. Prostě se podíváte a už nikdy víc nemusíte.(16.9.2011)