Britcom SWISS TONI představuje vypreparovaný a do samostatného celku izolovaný skeč z britské komediální šou "THE FAST SHOW" (1994). Podobně jako v celé tradici britské komedie i zde je položen důraz především na svébytné charaktery jednotlivých postav, které vzájemně interagují v konkrétním prostředí (zde v prodejně ojetých automobilů) a které jsou i krom jednoty místní zapojeny do jednotného celku seriálu i průvodní dějovou linkou (zde především vztah Swisse Toniho a jeho manželky). Seriál je tedy vystaven takovým způsobem, že se nerozpadá do jednotlivých, na sobě jinak nezávislých skečů, ale že naopak drží pohromadě jako jediný celek. Jako takový dokáže diváka oslovit a své postavy zpřístupnit natolik, že je divák schopen vytvořit si k nim skutečně fungující vztah. Jsou to staromilský, elegantní, a přeci roztomile vyčpělý lev salónů a zároveň majitel prodejny ojetých automobilů, jemuž se hroutí manželství, Swiss Toni. Opilec a samotář, Swissův přítel, spolupracovník a zároveň milenec jeho manželky Geoff. Prostý a až po uši do své spolupracovnice zamilovaný "sexuální loudil" Paul a další, na nichž stojí a s nimiž zajisté nepadá další z řady povedených britských komedií. (niethustra)

dragi

Ohh, captain Hook.. I'm Swiss Toni.. all ladies know me.. I don't take no baloney.. and I SELL cars. Swiss Toni never ever lonely.. I ride a pony.. and UNDO women's bras. Tento seriál jsem viděl poprvé na BBC a teď po velice dlouhé době jsem se k němu podruhé vrátil na DVD. A výsledek...? Je ještě lepší, než jsem si ho pamatoval. Doposud okupoval v mém žebříčku neotřesitelně první místo "Red Dwarf", ale Tonimu se povedlo zdánlivě nemožné. "The word to describe the awesomeness of this series is yet to be invented, but that's what it is." Naprosto dokonalé postavy, každá další epizoda posouvá laťku ještě o kus výš než ta předchozí. Z původního zhlédnutí mi utkvěla v paměti zejména Toniho záliba v přirovnávání všedních záležitostí k milování s krásnou ženou. Po druhém zhlédnuží už vím, že to je teprve začátek. Dealing with an employee's request for a pay rise is very much like making love to a beautiful woman. Screw them hard and always leave them begging for more. Mimochodem v popisu chybí druhá serie, dohromady má seriál 16 dílů. ()