Orel Deváté legie

Orol Deviatej légie

Drama / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA, 2011, 114 min

• klerik

Nečakané sklamanie. Sľubný úvod a potom vata. Hrdinovia sa túlajú po Británii bez náznaku zmyslu a potom začnú utekať ako v POSLEDNOM MOHYKÁNOVI či APOCALYPTO (ale bez nutného napätia). Pár scén je pôsobivých, ale väčšina filmu je otrava. Je to určite lepšie ako POSLEDNÁ LÉGIA. Ale že to bude slabšie ako KRÁĽ ARTUŠ, som nečakal. A tupá naháňačka CENTAURION je vlastne bohovsky zábavný film. Nabudúce si radšej si pozriem SHARPEOVHO ORLA... V tomto filme driemal potenciál (predovšetkým vo vzťahu hlavných hrdinov), ale režisér i scenárista sú zjavné drevá...(2.12.2012)

Začíná to fakt dost dobře a docela drsně, pak se z toho stane popcornová verze historie, ale je to pořád zábava. Nevím, jak vypadaly a chovaly se kmeny za Hadriánovou zdí, ale tvůrci nám zde, bez prdele, servírují indiány z Posledního mohykána. Úvodní bitka dobrá, i když zase nevím, kde barbaři sehnali válečný vozy se sekáčkama na kolech. Důležité je, že i přes tyto nedostatky má ten film parádní atmosféru. Hlavně oceňuji příjezd ke zdi a následní putování v divočině. Prostě já historický řežby můžu. 7/10(7.5.2011)

Tady si hodnocením nejsem moc jist... dal jsem 3. hvězdy, ale možná si tenhle snímek zaslouží o něco víc,možná o něco méně... Sice to není žádná převratná věc, ale je to koukatelné po všech stránkách a příběh je zajímavý (i když průhledný). Trošku mi tam asi chybělo větší seznámení,(potažmo možné ztotožnění) s hlavnímy hrdiny... film mě zcela nepohltil,stále jsem se koukal jen na ""ukecanou bednu""...To je asi největší mínus této věci. Ale,Jamie Bell je před kamerou stále lepší a lepší.:-) a Kevin Mcdonald za kamerou je také výborný. Bohužel Tatum je pro mě pořád jen "namakaný dřevo"..:-( Takže za mě 60.až 70%(11.4.2011)

Jamieho Bella miluju a Channinga Tatuma jsem se alespoň v jisté míře odnaučila nesnášet:) Vidět ty dva vedle sebe mi připadalo, jako byste vedle sebe dali třeba Al Pacina a Bena Afflecka. Jamie prostě oplývá tím obrovským množstvím britského šarmu a talentu, navíc je tu nehorázně sexy a Tatum se zase nezmůže na víc, než asi tak dva výrazy. A navíc pro mě nemá ani žádné charisma, nebo jiskru. Ale co. Chemie mezi chlapci funguje zdařile a jistý druh fanynek tak může začít dávat dohromady své "Slash Theories.":) Ano, já mezi ně patřím též. Od začátku jsem přemýšlela, koho asi na konci zabijou a jsem ráda, že se nakonec jednalo o Happy end:) Snímek nemá nijak extra složitý příběh, je v něm sice pár vydařených scén, ale ve výsledku se nejedná o žádný "osudový" příběh se silnými momenty, nebo propracovanými bitvami. Taková nenáročná historická podívaná. Pokud překousnete Tatumovo (ne)herectví, Jamie Vám to vynahradí:)(16.8.2015)

Už staří Římané poznali hodnotu ptáka... no a Tatum ten prostě stůj co stůj, chce dokázat, že pták, který ztratil jeho táta v tvrdém boji proti severským kmenům (tulení komando) má koule. Nemohu se zbavit pocitu, že místy to působilo fakt lacině, ale role Deváté legie neni jednoduchá a já to chápu, jak by ne, když se tady zdůrazňuje síla a čest ptáka, no ne? 7/10(14.4.2011)

• - Tvůrci byli nadšeni z přístupu hlavních protagonistů Channinga Tatuma a Jamieho Bella k nácviku bojových scén. Oba rychle zvládli techniku boje, jízdu na koni a dokonce i sjíždění vodopádů. Ve výsledku proto takřka nepotřebovali kaskadéry a téměř všechny náročné scény zahráli sami. (dan.pacino)

• - Ve scéně, kdy jsou postavy v mrznoucí řece, se herci oteplovali naléváním horké vody do jejich obleků. Když se Chaninga Tatuma štáb zeptal, zda chce na sebe nalít horkou vodu, souhlasil. Problém byl, že člověk ze štábu zapomněl vařící vodu smíchat se studenou, kvůli čemuž byla voda byla tak horká, že mu popálila penis. Poté byl rychle odvezen do nemocnice, kde dostal morfium. Z natáčení si pak herec neodnesl žádné trvalé následky. (Dlee)

• - Natáčelo se ve Skotsku a Maďarsku. (Taninaca)