poster

Orel Deváté legie

 • Velká Británie

  The Eagle

 • anglický

  The Eagle of the Ninth

 • Slovensko

  Orol Deviatej légie

Drama / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA, 2011, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ****

  Prekvapivo znesiteľný Gayus Tatumus a prekvapivo zle obsadený Jamie Bell v nechcenom, ale vlastne presnom škótsko-maďarskom pokračovaní Centuriona - Tatum hrá Westovho syna a Mark Strong staršiu verziu Fassbenderovej postavy. Až na to, že toto si dáva Centuriona na olovrant - síce škoda PG-13, k barbarskej sekanici sa šťava vždy zíde, ale čo sa týka príbehu, celkovej konzistentnosti a historickej atmosféry, Eagle určite vládne. K tomu dostatok akcie, svižné tempo, FANTASTICKÁ kamera a výborný soundtrack. Spokojnosť za 7/10.(13.4.2011)

 • dex2man
  ***

  Historické nepřesnosti v historických řežbách dávno neřeším. Když chci fakta, pustím si dokument. Co ale vyžaduju je zajímavý příběh. Toho se mi vcelku dostalo a i trubka Tatum se dal přežít bez potíží .Co mi ovšem chybělo, je větší důraz na brutalitu v podání barbarských kmenů. A to nemluvím o PG13 kinoverzi, ale unrated z modré placky. Pár litrů digitálních cákanců (jako v Centurionovi) by mi tu sedělo mnohem víc. Jinak jsou bitvy i atmosféra na slušné úrovni, ale celkový dojem mi mírně pokazil "friends forever" happyend, který vyznění filmu zbytečně zlehčil. Takhle jen silnější 3.(14.6.2011)

 • gogo76
  ****

  Myslím, že týmto filmom sa Ch. Tatum zaradil do prvej hereckej ligy a pomaly si zvykajme, že ho budeme vídať častejšie. Príbeh má strašne veľa spoločného s nedávnym Centurionom a občas som mal pocit, akoby išlo o jeho voľné pokračovanie. Na oscara to Tatum pravdepodobne nikdy nedotiahne, ale herecky ani nesklamal, pretože jeho chlapácky výraz ho predurčuje k tomu, aby hral presne tieto typy hrdinov. J. Bell je už presvedčivejší a to aj preto, že jeho postava otroka, ktorá skrýva pred svojim pánom tajomstvo je herecky i divácky vďačnejšia. Akčných scén je tu menej ako vo filme Centurion, ale kvalitou nezaostávajú. Dobré je, že nudiť sa nebudete ani pri dialógoch a to aj z dôvodu, že menšie úlohy prijali kvalitný herci ako D. Sutherland či M. Strong. Film v niekoľkých scénach pripomenie Gladiátora, pomáha mu kvalitná hudba a poniektoré scény ako napr. získanie nervózneho davu bažiaceho po krvi na svoju stranu, sa vám v hlavách na nejaký čas uložia. V žánri historický film ide o poctivý zárez. 80%.(25.11.2011)

 • flanker.27
  ****

  Historická dobrodružná věc, jaký se bohužel už netočej, bez bombastickýho zachraňování světa, luštění skrytejch hieroglyfů na Deklaraci nezávislosti a bez přemoudřelejch akčních ženskejch. Chlapský přátelství, rodinná čest a čelení překážkám. Jé, to byl balzám na duši. Nebál bych se to skoro přirovnat ke vztahu Aubreye a Maturina v Master and Commander, i když na jednodušší úrovni (předloha je pokud vím určená mládeži). Kromě až moc naivního konce, kde se na pomoc přidávají legionářští důchodci za životní jistoty mě fakt potěšilo, že někdo má odvahu přijít s takhle staromilsky pojatým filmem, ozdobeným vynikající kamerou. Samozřejmě se člověk neubrání srovnání s nedávným Centurionem, vedle kterýho Orel vypadá jako jeho sequel. Nicméně přístup Macdonalda a Marshalla je jinej, Marshal je úspornější a soustředí se čistě na živočišnej boj několika vojáků o přežití, Macdonald si vedle hrdinskýho úkolu víc všímá okolní přírody, dokáže pracovat s psychologií a měnit atmosféru scén. Úvodní Testudo - lepší želvičku jsem ještě neviděl. Škoda, že je film PG-13, film tím ztrácí v živelnosti a zemitosti, když by k tomu prostředí naopak sedělo řádně zemitý řezání v protikladu k digitální krvi ve sračkách typu 300. Na závěr - Orel i Centurion jsou dle mýho srovnatelně dobrý filmy, každej trochu jinej, ale oba mi padly do nálady. P. S. zcela se ztotožňuju se salahadinovým komentářem.(24.4.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Je to tak strašně blízko k moc povedenému filmu! Bohužel za ty peníze to opravdu nejde. Všichni se ale snaží, co jim síly stačí. Nebýt nefunkčního závěru, klidně bych dal čtyři hvězdy.(19.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace