poster

Orel Deváté legie

 • Velká Británie

  Eagle, The

 • slovenský

  Orol Deviatej légie

 • anglický

  Eagle of the Ninth, The

Drama / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA, 2011, 114 min

 • tron
  ***

  „Žiadny muž by nemal prosiť o svoj život.“ Oproti CENTURIONOVI Neila Marshalla (čo je v podstate prequel k ORLOVI DEVIATEJ LÉGIE, čo je celkom vtipné) vsádza režisér PÁDU DO TICHA a POSLEDNÉHO ŠKÓTSKEHO KRÁĽA viac na príbeh a postavy, než krvavú akciu, ale, paradoxne neparadoxne, je to stále približne rovnako priemerné, ako solídny CENTURION. Ústredná dvojica Jamie Bell & Channing Tatum tomu dosť dáva a výprava je miestami krásna. Akcie je však málo a je slabá, scenár je plný banalít a klišé a na snímke je poznať slabší rozpočet. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(27.4.2011)

 • verbal
  ***

  Sahat římským náckům na ptáka se nemusí vždy vyplatit! Když jim k tomu ještě nafiletujete tatínka, mohou to vzít osobně a sveřepě se vydat vyhladit kmen modrých, punkových eskymáků, kteří vypadají, jako by se zrovna vrátili z kolonizace Pluta. Škoda, že se film po kulantním úvodu změní v turistického videoprůvodce Skotskem s přístupností PG13. Dvanáctileté děti by době internetového porna a brutálních ťamanských omalovánek mohly utrpět vážnou újmu na psychice a v honbě za vyššími zisky začíná být Holywood pěkně anemický. A tak ač se Římani s divokými britskými kmeny píchají mečíky a sekají hnusně vypadajícími sekyrkami ostošest, krve by se v nich nedořezal a když si náhodou někdo poškrábe gladiem kolínko, kamera zděšeně čumí do zdi, což takový relativně temný film degraduje na úroveň dalšího pokračování Heryho Potrata. Navíc procpat v prvním století za Hadriánův val afroameričana, žida či asiata by bylo skutečnou scénáristickou výzvou, a tak tvůrci alespoň naplnili homosexuální kvótu Billym Eliotem v roli nedomrlého synka strašlivého náčelníka Britů. To už ho rovnou mohla hrát Hermiona!(13.4.2011)

 • petero
  ***

  Centurion ostal neprekonaný. The Eagle pôsobí serióznejšie, no čo z toho keď divák sleduje menej záživnejšiu verziu v ktorej je všetko chudobnejšie – herci, dej, boje a celková veľkoleposť, resp. krv a vtipná partia žiadna.(15.4.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Předlohou snímku byla kniha "Orel Deváté legie" z roku 1954 od oblíbené britské spisovatelky Rosemary Sutcliffové, jejíž jméno je spojováno s dobrodružnými a historickými romány pro děti. (Conspi)

 • - Natáčelo se ve Skotsku a Maďarsku. (Taninaca)

 • - Channing Tatum si během natáčení v skotských horách ve snaze trochu se ohřát poranil intimní místo. (Sufferer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace