poster

Orel Deváté legie

 • Velká Británie

  The Eagle

 • anglický

  The Eagle of the Ninth

 • Slovensko

  Orol Deviatej légie

Drama / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA, 2011, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pilda17
  ****

  Po dlouhé době kvalitní film o Římu, který stojí za zmíňku. I když mě na začátku odrazoval pohled na "krasavce" Channig Tatuma, ale zhruba od poloviny jsem to už nevnímal a nakonec se do role hodil perfektně. Na první pohled jsem nedoufal, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Režisér Kevin Macdonald se předvedl a The Eagle se stává jeden z lepších filmů roku 2011, poněvadž jsem těch kvalitních "zatím" moc neviděl... 8/10 = 85%(18.4.2011)

 • TheDarKnig
  ****

  Není to lepší než Centurion, ale není to ani horší než Centurion. Macdonald sice narozdíl od Marshalla trochu zklamal, protože měl podle předchozích filmů navíc, ale stále je to velmi slušný čtyřhvězdičkový zážitek. Tatum je skvělý, Bell se na roli opravdu nehodí, ale na druhou stranu hraje slušně a mám ho docela rád, takže taky pohoda a Strong není tak symatický jako ten v Centurionovi, ale taky narozdíl od něho nemá mnoho prostoru, a přesto z něho zase číší charisma (a pěkné ho vidět pro jednou v nezáporácké roli - ano, jde mu to i jako kladasovi). A ten sever Anglie za barbarských časů má obrovský potenciál, doufám, že ještě pár dobrých (snad i lepších) filmů odtamtud uvidím. Samotná zápletka je pro obyčejného člověka trochu padlá na hlavu, riskovat tolik kvůli "ničemu", ale kdo ví, jak by mi to připadalo tehdy. A nakonec, závěr naznačil, jak to nakonec vnímal i hlavní hrdina (to, že ten závěr byl jak z nějakého úvodního filmu seriálu a podivně moderní rozebírat nebudu, ale je to jedna ze slabin filmu). Po technické stránce nemůžu nic vytknout, kamera se vyžívá v mých oblíbených záběrech nespoutané a krásné divočiny, samotný kmen barbarů pak vypadá jako indiánský kmen, a je první záběry mi přišly jako z nějakého dokumentu, no nevadilo to, a scéna rituálu byla úžasná. A závěrem? samozřejmě není to nic originálního, zase jednou římán utíká divočinou před hordami zvířecích a stejně tak výkonných barbarů, ale stále to funguje. Stačí dobří herci, krásná příroda a úžasná kamera. A dechberoucí hudba. Hned po skončení filmu jsem doslova skočil po OST, a teda urodil se další klenot.. Úvodní scéna s podkresem jedné ze skladeb je tomu důkazem.(19.5.2011)

 • Shushika
  ****

  Adaptace lepší než samotná předloha. Tam, kde Sutcliffová jde příliš doširoka a na detail (což způsobí, že se v knížce do poloviny skoro nic neděje), Macdonald k dobru věci redukuje, zlehka dramatizuje a vyostřuje. Neříkám, že to bylo zrovna drama antických rozměrů (což rozhodně mělo:-), ale tahle cesta na Sever nakonec místy dokázala docela strhnout. Škoda Escy (o co mu šlo? proč neutekl? nechápu...) a wtf finále "v civilizaci". Oceňuju, že to má celé určitou vznešenost a majestátnost, vedle které Centurion působí hrozně těžkopádně a natvrdle. 7/10(21.4.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Římský sandál versus pohan podruhé. Centurion se dokonce dá pokládat za jakýsi (nepřesný) prequel tohohle filmu, ale kvalitou i pojetím jsou oba filmy někde jinde. Orel přistupuje k historické látce o něco zodpovědněji a snaží se diváka přesvědčit, že jí perfektně rozumí, ačkoliv o to vůbec nejde - příběh by byl v tomhle kontextu slušně přitažený za vlasy. Důležitá je čest a síla, důležitý je podmanivý vizuál a překrásné skotské scenérie, důležitý je perfektní soundtrack. Je až neuvěřitelné, jak atraktivně film i přes svou nevelkolepost vypadá, jak suverénní je jeho audiovizuální stránka a kolik dokáže těžit atmosféry z každého záběru. Náležitě jsem si tenhle špinavý a krásný trip po severní Británii užil, Tatuma i Bella bez problémů skousl a když přišla na řadu neskrývaně patetická, avšak skutečně silná momentka "pod orlem", v níž stará garda čelí počmáraným, dostavily se i emoce. Ne, není to málo. 9/10(8.2.2012)

 • klerik
  **

  Nečakané sklamanie. Sľubný úvod a potom vata. Hrdinovia sa túlajú po Británii bez náznaku zmyslu a potom začnú utekať ako v POSLEDNOM MOHYKÁNOVI či APOCALYPTO (ale bez nutného napätia). Pár scén je pôsobivých, ale väčšina filmu je otrava. Je to určite lepšie ako POSLEDNÁ LÉGIA. Ale že to bude slabšie ako KRÁĽ ARTUŠ, som nečakal. A tupá naháňačka CENTAURION je vlastne bohovsky zábavný film. Nabudúce si radšej si pozriem SHARPEOVHO ORLA... V tomto filme driemal potenciál (predovšetkým vo vzťahu hlavných hrdinov), ale režisér i scenárista sú zjavné drevá...(2.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace