Orel Deváté legie

Orol Deviatej légie

Eagle of the Ninth, The

Drama / Dobrodružný / Historický

Velká Británie / USA, 2011, 114 min

Konečne po dlhej dobe CHanning Tatum dostal poriadnejšiu rolu, než ako sme u neho zvyknutý a musím povedať, že sa jej zhostil velice dobre. Mal som na začiatku obavy, či mu hranie tejto roly vyjde, keďže bol doteraz obsadzovaný skôr do romantických žánrov, a naozaj mu vyšlo. Tiež sa mi veľmi páčila prvá bitka, pri defenzívnom útoku v podaní korytnačky a ochranného kruhu, ktorá bola zrealizovaná podľa skutočnej taktiky, ktorú Rimania využívali v 1-3 storočí. Atmosféra filmu krásne zodpovedá danému žánru obohatenému vydareným soundtrackom, čiže veľká spokojnosť.(5.5.2011)

Orol deviatej légie alebo aj The Eagle stál síce iba 25 miliónov, ale film je to rozhodne dobrý. Výprava a kostými sú také aké aj majú byť a to je na úvod rozhodne dobre. Hneď v úvode som si všimol, že aj keď hlavnú rolu hraje ten playboy Channing Tatum (ktorý už vlastne hraje aj lepšie úlohy), tak vo filme sa nehrá na cool zábery, akcie a ani na cool postavy. Film je taký obyčajný. Najväčší problém filmu je pomalé tempo, pretože príbeh moc nemá čím zaujať a film potom nudí. Dokonca aj akcie sú slabé a je ich aj málo. Inak okrem slušnej výpravy, či kostýmov by som pochválil hlavne slušný casting, ktorý ako jeden s málo prvkov ťahá filmov dopredu, ďalej kameru, ktorá bola fakt dobrá a taktiež aj hudba. Ale dokopy je toho málo. 65% - 3*(19.4.2011)

Hmm. The Eagle jsem dostal na disku od kámoše nedávno a musím se přiznat, že nazév mi vůbec nic neříkal. O to větší překvapení na mě čekalo, jak jsem si ho pustil. Do děje jsem se doslova ihned "zažral" a hltal po celou dobu filmu. I přesto, že akce bylo v tomto filmu méně, tak na dramatičnosti neubíral, což někdy mi u jiných filmů dělá a místy se nudím. Tady to nehrozilo. Po Robinu Hoodovi pro mě další skvělý Historický film.. Víc takových filmů!!! 5* a upřímně nemůžu jinak!!!(9.6.2011)

Channing Tatum, kdysi tanečník hip hopu (film Let’s Dance), nyní drsný Říman. Jamie Bell, kdysi baleťák (film Billy Elliot), nyní otrok se srdíčkem na pravém místě. Musí vám být jasné, že tady se žádné plejády geniálních hereckých výkonů nedočkáte, ani brilantní myšlenky či inteligentních dialogů. Má to ale švih, je to vtipné (i když to vtipné být nemá, ale to až jindy) a souboje v sobě skrývají dokonce i nějaké to napětí. Takže palce nahoru!(11.11.2011)

Nečekaně snesitelný historický flák, kterému by sice slušel vyšší rozpočet, ale jinak celkem válí. Atmosféra pracuje na plné obrátky, herci jsou vybraní více než dobře, tempo se drží od první do poslední minuty (skvělá je především finální "naháněčka" v lesích) a dokonce to nemá ani nejpitomější vývoj děje. Škoda jen nízké krvavosti (PG13 sucks), kterou by měla dohnat DVD verze. Sympatická jednohubka ze starého Říma. Více zde.(21.4.2011)