Poměrně známý zahraniční pořad dorazil v době krize i k nám. Budete svědky snahy mnoha podnikatelů získat peníze na své originální projekty. Investory se tentokrát stali již finančně zabezpečení podnikatelé. Pan Tomio Okamura ještě před pár lety prodával popcorn a colu v Tokiu, nyní k nám vozí japonské zákazníky. Dalším příkladem je paní Dana Bérová, která se starala o majetek šlechtice Schwarzenberga. Každý se může přihlásit a pokusit se získat peníze na nové projekty, a televizní divák je svědkem, jak se bude žadatelům dařit. (RadimFišer)

Djkoma

Netradiční a (ne)zajímavé nápady proti pětici velmi věcných a upřímných investorů, kteří nic neprotahují. Prakticky každá poznámka investorů je přesně mířený úder do domečku z karet nabízejícího, který často odchází buď velmi naštván nebo alespoň zklamán. Krom toho je Den D přehlídkou českých zručných ručiček, které tvoří neskutečné věci jako kolo s pákovým pohonem (nevím, jak to přesně vynálezce nazval) nebo láká vtipálky s jejich dokonalými podprsenkami z jistého anglického seriálu (fanoušci IT crowd vědí...). Přestože je Den D pořadem na tradičním světovém schématu působí v českém prostředí velmi dobře a díky slavné vynalézavosti českého národy jistě přinese hromadu zajímavých nápadů a vynálezů, které by často jinak divák neviděl (a některé by ho ani jinak nepobavily:)). ()

TheMaker

Tenhle seriál miluji ! Konečně ČT vymyslela něco, co snižuje mé rozhorčení z toho, že platím ty po***né poplatky . . . ()

Gimli

Je docela zábavné sledovat, jak jsou lidé mimořádně naivní a hloupí. Ti, co do toho pořadu šli, ho museli předtím už mnohokrát vidět. A přesto tam přijdou nepřipraveni a kolikrát s neskutečnými blbostmi. Oceňuji, že investoři se s uchazeči nemazlí. ()

Pethushka

Jsem docela ráda, že něco takového zavítalo k nám do ČR. Den D nebyl špatný nápad. To se však nedá říct o nápadech soutěžících. Za celou dobu jsem viděla snad jen jedinou investici, která za něco stála. Přivítat tam co nejvíce bláznů a šílenců je na druhou stranu výhrou..kdo by se jinak díval, že? ()

igi B.

Tak to si zase někdo dělá z televizního stáda dobrý den, nebo co... :-/ . . . Prý "...chytrý BYZNYS..."... Sic! 8-o ... No údajně SOUTĚŽ! (Sic!) ... Pan Okamura to řekl v jedné slabé chvilce nakonec sám a správně. Je to REALITYŠOU... Každopádně pak d.m.s.n. jako spousta jiných blbostí nemá co dělat ve skvělém čase na hlavním kanále televize veřejné služby! - - - P.S. A ta paní B. je opravdu ta, co dělala >byznys< s jistým chytrákem M., co sice samozřejmě - ač stíhán - nebyl odsouzen, ale na tom jejich ministzvěrstvu se jako všude ve vládních institucích a státní správě děla pěkná zvěrstva? Že se nepochlubí... Tak bez dalšího komentáře... - - - P.P.S. Každopádně když vidím, poslouchám a vůbec tak nějak pracovně-lidsky vnímám ty >investory< , nenabídl bych jim podíl ani při výrobě sracích sáčků pro jejich limuzíny brázdící silnice té naší šašské Stolice... - - - - - (Párkrát jen tak v Dobrých Dnech nahlédnuto občasně na ČT1, hodnocení 553., znechucený komentář zde jako bezedně mnohý - 26.1.2010) ()

Dadel

Tento pořad jsem díky jeho debilnímu nicneříkajícímu názvu objevil až dva roky po jeho premiéře. A on je to jeden z nejlepších pořadů na ČT. Reality show, něco jako Hvězdná pěchota, až na to, že se tam nechodí ztrapňovat patnáctileté puberťačky, ale dospělí lidé. Zároveň je to i slušná učebnice pro začínající podnikatele. Hitparáda největších exotů, co se dosud v pořadu objevili: 1. Jaroslav Pomahač (multifunkční akrobatické plavidlo/ponorka) 2. Jiří Steklý (čokokornouty) 3. Hana Laila Fatima Kotálová (taneční terapie) 4. Milan Fikar (početí potomka u neplodných párů) 5. Ivan Neumann (neinvazivní omlazovací plastická operace) (pro podobnou trestnou činnost byl odsouzen již v letech 1657, 1723 a 1849) ()

CANNIBAL

Rozhodně zajímavý pořad. Asi nejvíc mě šokoval Marek Hlávka, který si přišel říct o 300 000,- na svojí cestovní kancelář Toy traveling (cestovka, jejímiž zákazníci jsou plyšáci). Což mi přišlo jako šílená hovadina, která pak k mému ještě většímu překvapení měla obrovský úspěch a peníze od investorů dostal. Neuvěřitelný, co všechno česká hlava dokáže vymyslet. Další velkou peckou je investor s přezdívkou "Mr. Sorry", který všechny ty chudáky, co si tak věřej opravdu tvrdě vypíská. ()

MM_Ramone

Táto súťažná relácia Českej televízie ma pomerne dosť zaujala. Pred tým som nevidel nič podobné. Úlohou odvážneho, začínajúceho podnikateľa je presvedčiť niekoho zo štvorice investorov, o tom, že jeho projekt bude ziskový a oplatí sa do neho vložiť kapitál. V pozícii investorov sa ocitli skúsení veľkopodnikatelia či draví finanční žraloci. Profesionáli, čo majú nos na peniaze a nedajú sa oblafnúť kdejakou sprostosťou. Originálna reality-show. *** ()

Ded@M@tes

Pořad na úrovni. Hodně rád sleduji a vždy s napětím s jakým nápadem přijdou žadatelé, někdy je to takový nápad, že se člověk až diví, proč se vůbec přihlásili. Jinak parádní podívaná, občas i nějaký geniální nápad. A jen škoda, že před investory přijdou lidé, kteří nejsou připraveni na prezentaci. A nakonec se výborný nápad bohužel nerealizuje. Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Investoři: Dana Bérová - Bývalá ministryně informatiky, Marta Nováková - Předsedkyně představenstva U&SLUNO, Tomio Okamura - Vlastní cestovní kancelář MIKI Travel, Ivan Pilný - Stál v čele české pobočky Microsoftu a Českého telecomu, Michael Rostock-Poplar - Patří mezi zakládající partnery poradenské společnosti Venture Investors Corporate Finance. / Viděné epizody z 1-2 řady cca *20.dílů / ( Hodnocení: 9/10 ) ()

LiVentura

Chápu smysl tohoto pořadu, leč takovouto formou povýšenců na křeslech oblepených penězi a člověka z lidu dělajícího "blbce" před národem nejen ze sebe...?!!! Vidíme zde příklad jasně definovatelného špatného zpracování slušného tématu k zamyšlení, ale delšímu. Hvězdu za nápad.! ()

cheyene

Zajímavé nápady, obdivuhodné intuitivní jednání a pozoruhodné ekonomické postřehy, to je asi to, co dělá tento pořad tak poutavý. Jednotliví investoři jsou sympatičtí (některý více, jiný méně) a jejich peníze se nebojí z kapsy vykutálet. Den D je podle mého velmi zdařilý počin. ()

paascha

Kam až může zajít snaha televolů o nový formát zábavy nám ukazuje tento pořad. Snaživý svazák Pokorný skáče jako srna, investoři se chmuří a sedí na kešeni, žadatel škemrá a tančí taneček jak bajadéra, investor se tahá o procento, o dvě a nakonec puf! pšouk a je to fuč. Gott sei dank! ()

playboxguest

Tak na tohle jsem narazila já, odpůrce většiny tv pořádů, úplnou náhodou při pracovní nudě a šéf by ze mě nejspíš radost neměl, jelikož jsem se do závěrečných titulků úplně zapoměla věnovat pracovní náplni. Online sleduji předchozí díly čtvrté řady, časem se chystám i na další, jelikož Den D opravdu dokáže zaujmout a udržet. Investoři čtvrté série jsou navíc hrozní sympaťáci. ()

salahadin

Tenhle pořad je jen odleskem byznysu, té chladnokrevné nenažrané bestie. Nevím, co od těch lidí chtějí, když málokdo získá u investora kapitál. Sedí tam několik páprdů, kteří čekají na druhého Edisona, do kterého mají všichni daleko. Prachy, prachy, prachy, o tom film je, ne o nápadech. Několik nápadů se mi velmi líbilo, ale páni investoři je zadupali. Nechápu. Ale musím uznat, že žádné slovo pěti gurů byznysu není zbytečné a každá věta má smysl. Plácat o ničem umí Paroubek, ale vyjádřit se trefně k věci, umí pětice dokonale. Je to zábavné a iritující zároveň. Častokrát se ozve, že je pro daný výrobek český trh příliš malý...hernajs každý nemůže podnikat v oblasti hrobnictví, aby měl široké odbytiště! ()

Sonnery

Koukám až čučím a nestačím se divit: Je to sice reality show, ale nikde žádnej Mareš, ani ta, co už hodně dětí porodila. Žádné sms hlasování, žádná vila a ani Vladko. Nevidím milionáře, co hledá manželku z řad utajených pornohvězd. Nikdo tu nehledá tátu ani mámu a ani kmen tu nepromluví a nezhasí pochodeň. Nikde tu neběhá 42 centimetrový Paklíč a i Takeshiho hrad zůstane nedobyt. Den D všechno uvedené nemá a přesto je nejzábavnější. A nejlepší na tom je, že ho vysílá ČT - alespoň na něco mi jdou ty koncesionářské poplatky ()

boshke

Má oblíbená náplň úterních večerů. A krásná demonstrace toho, že nápad nestačí... Líbilo se mi, že obyčejný smrtelník mohl trochu nahlédnout do světa byznysu a že se mohl z první ruky dozvědět něco o roztodivných zlepšovácích a potenciálních novinkách na českém trhu. Zároveň bylo pozitivní, že to nebyla charita. Investoři investovali svoje peníze a tudíž je vráželi pouze do projektů, ve kterých viděli budoucnost... 100% ()

Kothy

Zajímavý pořad pro podnikatele. Člověk přijde se svým nápadem a skupina investorů mu na to buď peníze dá, nebo ne. Jeden z nich je Tomio Okamura. ()