Do samoty v tanci (TV film)

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 56 min

Olga Sommerová

Soňa Červená
  • tuntavala

Nedustojne.(24.6.2015)

Tři hvězdy za možnost sledovat dobové dokumenty z procesu s M. Horákovou. Ten balast okolo tak 1*(11.4.2009)

• belldandy

Pokud máte zájem sledovat dobové dokumenty z procesu s Miladou Horákovou, pak doporučuji desetidílný "Proces H" Martina Vadese. Pokud chcete vidět podle všeho velmi zajímavou inscenaci-operu Aleše Březiny "Zítra se bude ...", Hřebejk udělal její záznam. Proč se tedy koukat na tohle? Co je tu navíc? Zbývá docela zajímavý pokus o rozhovor s bývalou dělnickou prokurátorkou Ludmilou Brožovou-Polednovou. Ten sám o sobě by mohl být velmi zajímavý a popravdě si myslím, že by se do toho měl ještě někdo seriózně pustit než nám ta paní zemře případně zesenilní. Třeba právě Olga Sommerová, proč ne?. Nicméně spojení výpovědi paní Brožové s divadelní inscenací nepovažuji vůbec za šťastné. Použité záběry bych viděla raději spíš ve Vadasově nebo nějakém podobném dokumentu. Přece jen je nacvik představení něčím jiným než holá realita. Spíš si ale myslím, že výpověď paní Brožové by si zasloužila vlastní dokument, kde by byl prostor pro pochopení a interpretaci toho, co nám ta paní vlastně říká. (Nejlépe bez toho, že by někdo diváky naváděl, co si mají myslet. ) To je úkol nesnadný, ale zajimavý. Zde rozhodně nebyl naplněn.(22.5.2010)

• Big Bear

Přesně tak. Koho zajímá osud Milady Horákové, ať si pustí Proces H (naprostý souhlas s bellandy). Pro všechny ostatní bude toto podání jen děsivě odstrašující! Paní Červená možná umí zpívat, ale herecky se tu předvedla na úrovni provinčních ochotníků... No a sama opera? Jsem konzerva. Tomuto umění nerozumím... Je to nejen blbé, ale je to i trapné a pokud to mělo vyjádřit úctu a připomenout popravenou (65 let od popravy) pak já to tak rozhodně nevnímám. Jen doufám, že nebude následovat opera Toufar, Palach, Patočka ad... Hvězdu za snahu připomenut, nicméně se obávám, že zde zvýtězila snaha o ,,art'' za každou cenu nad důstojným připomenutím této statečné ženy. *(24.6.2015)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009.(2.7.2015)