Lovec kořist (festivalový název)

Hunter Prey

Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Sandy Collora

Je to jednoduché a přesto vysoce efektní a zábavné. Odkazy (těžko říct, jestli všechny záměrné) na mnoho sci-fi filmů a přesto poměrně originální zážitek plný překvapení. Je to jako jeden díl probíhajícího seriálu, postavy se tu spolu baví, jako bychom je dávno znali, nevíme vůbe nic o těch mnoha konfliktech celého světa, no a ten konec, ten si opravdu o to pokračování říká! Jinak je to ale skvělá žánrová jednohubka. Komorní a nepříliš trikovou atmosféru rozhodně vítám.(7.10.2010)

Na rozpočet luxusní vizuální záležitost se silným příběhem a dialogy, ze kterých se vám konečně nechce vyhodit lečo. A když přijde na řadu scéna, kdy se dovídáme, kdo je oním pronásledovaným, celé se vám to převrátí naruby. Není to extra akční, není to vizuální nájeb jako Avengers a už vůbec to není vtipný jako Diktátor. Přesto všechno je to jeden z nejmilejších filmových počinů poslední doby, který mi udělal obrovskou radost a dokázal všem, že i za málo peněz jde udělat hodně muziky.(23.9.2012)

Som nadšený takmer rovnako ako svojho času pri Bessonovom POSLEDNOM SÚBOJI (Le Dernier combat). Možno je to len kvalitnejšia epizóda BABYLONU 5 (o +/- dvoch postavách), ale tak jednoduchými prostriedkami rozprávaný príbeh je neskutočne funkčný a svojim spôsobom i dynamický. Postavy sú veľmi dobre napísané, dávkovanie informácii je ukážkové a dokáže navodiť napätie. Sandy Collora má skrátka talent...(22.9.2014)

Moc milé překvapení. Jednoduchá levná fandovská sci-fi s trochu nedodělaným koncem, která mi ale osobně přišla jako lepší sci-fi i tím málem, než většina aktuálních AAA hollywoodských rádoby sci-fi titulů. A náhodou masky a propriety se povedly.(29.4.2011)

Na nezávislé nízkorozpočtové poměry vskutku parádní počin. Mimozemšťani jsou dostatečně zajímaví a pronásledování kořisti má šťávu. Už ale jen to nadšení, které z filmu sálá, stojí za to, se na tohle hardcorovější sci-fi podívat.(11.7.2013)

• - Filmovalo sa vo federálnom štáte Mexika s názvom Baja California, nachádzajúcom sa na severe Kalifornského polostrova. (MikaelSVK)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Sandy Collora Project. (MikaelSVK)