Lovec kořist (festivalový název)

Hunter Prey

Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Sandy Collora

Daren Hicks, Simon Tams

Nějaká sloučenina Predátora a Boba Fetta běhá kousek za Hurghadou a cvičí existenciální formu sci-fi. Budiž, proč ne, kdybych neviděl film Můj nepřítel, hodně by se mi to líbilo, takhle jsem jen nahlížel do té bublaniny a čekal na akci či nějaké překvapení nebo nějaké dramatické vyvrcholení. To se nedostavilo. Na amatérský snímek skvělý, na profesionální film slabý. Druhý díl snad opustí od hraní šachu v poušti a bude lepší, akčnější a alespoň trochu originálnější.(22.9.2013)

hororový nádech jen lehounce. Ale jasný důkaz, že solidní divadlo se dá udělat i za pár šupů. Mimochodem je to od stejnýho člověka co natočil zajímavý kraťas Batman:Dead End(16.2.2011)

Loď ztroskotá na pusté planetě a zbylá posádka nahání uprchlého vězně pouští a skalami, které připomínají rodiště Anakina Skywalkera. Čistá sci-fi s nehloupým příběhem, který si pohrává s otázkou přežití rasy a je tahounem filmu. FIlm vystihuje slovo "jednoduchost", vastačí si s pár herci, prostředím a příběhem. # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(26.8.2011)

Velmi nevšední scifko s málo postavami, které je víc psychologické, než trikové. Mile mě překvapilo, že lidé jsou tu za ty kladné postavy, což v poslední době v tomto žánru moc nevidím (lidstvo jsou přece ty krvelačné bestie bez morálky, které nedělá nic jiného, než se mezi sebou vyvražďuje).(25.8.2010)

Může být nízkorozpočtový sci-fi snímek na úrovni, nebýt stupidním a něčím překvapit? Určitě ano. Vzpomeňme jen třeba na vynikající Černočernou tmu. Hunter Prey nezůstavá o moc pozadu a vyniká zejména kvalitním scénářem.(14.1.2011)

• - Filmovalo sa vo federálnom štáte Mexika s názvom Baja California, nachádzajúcom sa na severe Kalifornského polostrova. (MikaelSVK)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Sandy Collora Project. (MikaelSVK)