Kouzelná školka (TV pořad)

Rodinný / Hudební / Loutkový

Česko, 1999, 30 min

TV-pořad. Dětský pořad u kterého jsem vyrůstal a jsem za to rád.(2.8.2012)

• SexyAjinka

No já nevím... moje mamka je učitelkou v mateřské škole a tohle tam občas sledují, tak by to snad nemělo mít negativní psychický dopad na děti :-D(10.4.2011)

Tak tohle je bezkonkurenční. 5* je tím nejpřesnějším odrazem toho, jak se u Kouzelné školky bavím. Pořadem nás provází naivní a zároveň trochu tupý skřítek František z Fanfárie + jeden lidský vyslanec. Tady to začíná být zajímavé. Tak například Lubomír Kostelka si počíná na place nejen senilně, ale i značně zfetovaně. Odříkává přibližně naučené dialogy a jediná jeho odpověď Františkovi je "Ano!". Pak je tu Nesvadba. No škoda mluvit, jak je Kostelka se svou pomalou mluvou nudný, tak je Nesvadba šílený magor, neustále vynalézající věci z barevné lepenky. Františka skoro úplně ignoruje a většinou skončí zamotaný na zemi nebo zapadaný harampádím. Jana Hlaváčková si vystřihla kouzelnou babičku - neustále cynickou osobu, uzemňující Františka poznámkami na jeho osobu. Někdy se ale utrhne ze své postavy a hraje mile a laskavě. Nechápu to, ale nevermind, naštěstí je tu Magda Reifová neboli "Majda" a ta je celkem OK, tj. že chápe v jakých mezích Kouzelná škola je a co s ní dělat. A abych nezapomněl, pohádky se dají většinou snést a jsou koukatelné. Kult jak pro malé, tak pro velké gurmány.(24.7.2009)

• Hrabka

Pro dětičky jisto jistě zajímavé pokoukáníčko.(16.6.2009)

Jeden z nejlepších pořadů pro děti, pohádky bývají pěkné. František mě nikdy nezaujal.(7.4.2013)