Zmizení

Zmiznutie

Unesené

Thriller / Krimi / Drama / Psychologický

USA, 2013, 153 min

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,290 // Otvárací Víkend v USA: $20,817,053 //(24.3.2014)

Na dvě a půl hodiny jsem zmizel! Zmizel jsem pod peřinu a doufal, že každou chvíli zazvoní Vlkverin nebo Jacky a budeme hrát na piki piki, Bestlama ve skříni! Spálená, volové, pod peřinou! Při filmu jsem vymyslel asi 34 konspiračních teorií, jak by mohl film dopadnout a pokaždé, když se jedna vytratila, tak jsem řekl, že jsem si to stejně myslel. Na konci jsem měl stejně pravdu, protože to vyšlo jen na jedinou, kterou jsem trefil 5 minut před koncem (za tohle chci body, díky.) No, nebýt toho utnutého konce, kdy jsem měl chuť hodit rohlíkem a vaječným salátem po televizi, tak bych šel spokojeně na pět. Naštěstí jsem u sebe rohlík a vaječný salát neměl, takže pohoda. Jsem rád, že Denis dokázal natočit film rodičovského pánbíčkářství, kde by stačila prostě jedna dobře mířená kopačka do vajec od zdatného pískového prince a bylo by po problémech. Raději se budeme spoléhat na Boha a ten to jistě vyřeší. Ale ten má přece s námi jisté úmysly a všechny ty nebohé děti nechal pochcípat na pospas nějakým pomrdaným úchylům.(7.1.2014)

• RedAK

Občas mám nepochopitelné chutě něčemu nasolit odpad jen kvůli debilnímu názvu, kvůli přihlouplému plakátu, nebo proto, že tam účinkuje Paul Dano, neboť ten pedofil, co si hraje na herce, nahání hrůzu mně i mému penisu. Jenže, jak vždycky pravily naše moudré babičky: "žer ty zmetku, nebo ti to narvu do prdele!", tak jsem se i já zbavil předsudků. Na snímek jsem tedy jako uvědomělý divák bezdůvodně nepíčoval a rozhodl se jej shlédnout, abych na něj záhy mohl píčovat s důvodem. Uvařil jsem si čajík, v pohodlí své betle se natěšeně zabalil do peřinky a chtě nechtě musím uznat, že ze začátku to získalo moji pozornost a já si spokojeně pomlaskával a tetelil se blahem, dlaní si nenápadně zajížděje pod svoji teflonovou roušku, jenže pak jsem to přepnul z redtube na samotný film a moje genitálie se smrskly stejně rychle, jako když mě při sexu s ovcí načape koza. Zdlouhavé, bez gradace, s nudnou pointou. K tomu všemu jsem to já debil omylem stáhl, tedy pardon, zakoupil limitovanou blu-ray edici s bonusy a figurkami protagonistů, v českém dabingu!!! Jsem přesvědčen, že film namluvili análně zneužívaní autisté v Klokánku, když si krátili čas mezi dávkami chloroformu. Samozřejmě je mi jasné, že nemohu strhávat hvězdy za dabing, neboť to bylo čistě moje selhání, proto strhávám hvězdy za ekonomickou krizi v Barmě.(13.2.2014)

Dobre vymyslené, krásne zahrané, solídne zrežírované. Miestami (niekde v polovici) to stráca tempo, ale hutne vygradovaný záver vymaže všetky chyby na kráse. Thriller ako zo starých čias.(28.10.2013)

Rozpočet $46miliónovTržby USA $61,002,302Tržby Celosvetovo $122,126,687Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,696,995 //počet predaných kusov 208,640Tržby za predaj DVD v USA $10,264,422 //počet predaných kusov 577,014║ tak toto som nečakal ani náhodou, máme tu silného konkurenta pre tie najlepšie thrillery ako Sedem, Mlčanie jahniat či Výmena, neznámy režisér Denis Villeneuve bravúrne ovláda príbehovú skladbu a diváka drží neustále v napätí a na pochybách, k tomu tu máme výborne hrajúcich hercov a to detektív s tikom Jake Gyllenhaal a Hugh Jackman ako vynervovaný otec hľadajúci obeť únosu svojho dieťaťa, výborná kamera, vyhrotené scény, nebazíruje to zbytočne na drastickosti ale skôr na dômyselnosti scén tipu filmu Sedem, keď si divák sám musí domyslieť načrtnuté udalosti - zverstvá, taktiež strihová skladba zaujme a neurazí ani tak troška neuzavretý záver filmu /videl v kine: 100%/ __moja recenzia(20.10.2013)