Zmizení

Zmiznutie

Unesené

Thriller / Krimi / Drama / Psychologický

USA, 2013, 153 min

"...jakož i my odpouštíme našim viníkům..." Už dlouho jsem neviděl tak dokonalé spojení detektivního thrilleru a psychologického, místy až filozofického dramatu. Bez debat za pět.(10.2.2014)

Tak filmovej říjen je zatím dodavatel mnoha hvězdiček, po Gravitaci tu máme další kvalitku a já z pytle tahám tentokrát hvězdy čtyři. Mám jedinou výtku a to jsou ty kecy o bohu, nepasovalo to tam. Ovšem zbytek ,to už je slušný žihadlo. Když pominu výborně budovanou atmosféru, solidní napětí a velmi kvalitní herecký výkony, tak mě totálně odpálila postava Kellera Dovera, to jakým způsobem vzal "spravedlnost" do svých rukou a divák tak vidí téměř v přímým přenosu co dokáže z člověka udělat silná, emotivní a bolestná událost. To, alespoň z mýho pohledu strčilo do kapsy všechno ostatní.(8.10.2013)

Chladná a promyšlená dokonalost, u mě ve stejném šuplíku jako třeba GONE GIRL (tzn. vynikající a super poctivá filmařina, kterou už nemusím opakovat, ale jednou začas se na něco takového potřebuju podívat).(3.11.2015)

Oscar 1 nominace: Kamera(20.2.2014)

Gyllenhaalův tik byl po většinu času tak přesvědčivý, že jsem ho od něj málem chytil. Jak to sakra dělal? :-) Jinak tu více, tu méně zdařilá kompilace scén ze všech možných filmů o záhadných i méně záhadných únosech. Bohužel, proložená příliš dlouhou a po nějakém čase už doslova ubíjející torture vložkou. Ovšem Wolverine a Donnie Darko v hlavních rolích budou tomuhle kousku zajišťovat diváky asi ještě hodně dlouho.(18.10.2015)

• - Hugh Jackman kvůli roli otce unesené dcery studoval skutečné případy zmizelých dětí a projevy nedostatku spánku, aby získal lepší vhled do toho, čím jejich rodiče procházejí. (80s Martin)

• - Sám herec Jake Gyllenhaal vymyslel oční tik, který má jeho postava ve filmu. „Byl jsem s režisérem na večeři a řekl jsem mu, že si myslím, že by měla mít moje postava nějaký fyzický tik. Jeho prvotní reakce nebyla moc pozitivní, protože režiséry takové nápady vždycky hned vyděsí.“ (Zdroj: jenpromuze.cz) (M.u.t.t.t.y)

• - Ve městě Conyers, kde se film odehrával, se natáčely i některé epizody seriálu The Dukes of Hazzard (od r. 1979) a In The Heat of the Night (od r. 1988). (Ray Lewis)