Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2009, 125x21 min

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Votsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins

Po pilotu mi to dost přijde jako zkopírovanej kancl, plus nějaký scény který jsou takový "eeeeh?" Nevím jestli půjdu do dalších. Druhý díl o něco lepší, ale furt takový to, že se chvílema cítíte trapně. V komentářích čtu, že je to jen v první řadě, ale kvalita je lepší už v tom druhém díle. Jsem ochotný zjistit jak to bude dál :)(3.9.2012)

I pres sympaticke postavy a prijemne bizarni scenar se nemohu zbavit dojmu, jako by to byla jen dalsi a bohuzel jen prumerna variace na US verzi the Office, Steve Carella a jeho sebranku mi tam pripomina prilis mnoho momentu a hereckych vyrazu. Rick Gervais by mel dostat financni bonus i od tvurcu Parks and Recreation.(13.9.2014)

1. série - 8/10, 2. série - 9/10, 3. série - 9/10, 4. série - 10/10(8.1.2017)

Návštěvy úřadů patří vedle návštěv zubaře mezi nejneoblíbenější (u Jeremyho Jamma ne náhodou obojí!), většinou oprávněně. Každý máme asi zkušenosti se sadistickými byrokraty, kteří vás s úšklebkem ve tváři pošlou v lepším případě na druhý konec budovy, v horším na druhý konec města, protože jste něco špatně vyplnili. Úřad fiktivního Pawnee v Indianě (které je se svou bizarní historií nevyčerpatelnou studnicí sexistických, rasistických a jiných politicky nekorektních joků, a proto se bleskově zařadilo mezi má oblíbená televizní městečka) by na tom byl stejně, kdyby ovšem neměl trumf v rukávě v podobě usměvavé, hyperaktivní a dobrosrdečné Leslie Knope (fantastická Amy Poehler), která svým nakažlivým optimismem motivuje k lepším pracovním výkonům všechny kolem sebe, od zevláka Toma, přes sucharku April, až po libertariánského šéfa Rona. Parks and Rec nepatří mezi sitcomy k popukání (ke kterým řadím například Will & Grace, Arrested Development nebo Coupling), jeho silnou stránkou je především fakt, že mezi hlavní partou panuje (na dnešní sitcomovské poměry) nevídaně přátelská a vlídná atmosféra (nejvíc oceňuju sismance Leslie a Ann, která byť slouží většinu času jako jediný straight man seriálu, je díky její rozkošné představitelce Rashidě Jones zřejmě mojí favoritkou), je zároveň jedním z mála sitcomů, kde mi žádná hlavní postava vyloženě nevadí (byť jasně poslední je u mě trouba Andy), a k tomu je doplňuje skvadra nezapomenutelných výstředních recurringů (Jean Ralphio, Tammy 2 (Megan Mullally!! skutečná manželka představitele Rona), Li'l Sebastian). Parks and Rec má určitě svoje mouchy (mnohými zmiňovaná první řada skutečně JE slabá, naštěstí má ale jenom šest dílů a už hned druhá je docela jiná káva), ve výsledku ale stojí za to. PS: Leave Jerry alone, he's a human! PPS: Po nádherném finálovém dvojdíle zvyšuju na pět, sice to trvalo, ale po desítkách hodin s touhle partou můžu s jistotou říct, že je to srdcovka.(26.5.2014)

1. série - 80%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 90%, 5. série - 90%, 6.série - 95%, 7.série - 90%.(12.7.2015)

• - Rezavá socha v kanceláři Rona Swansona (Nick Offerman) je ve skutečnosti Rozsocháč či Český ježek, protitanková konstrukce z 2. světové války. (Aurum)

• - Postava April (Sarah Drew) má sestru jménem Natalie (Tiffany Hines). Stejně se jmenuje i skutečná sestra herečky Aubrey Plaza, která ji používá jako zdroj inspirace pro svou postavu April. (Aurum)

• - Nick Offerman (Ron Swanson) a Megan Mullally (Ronova bývalá žena Tammy) jsou ve skutečnosti manželé. (Brousitch)