Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2009, 125x21 min

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Votsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg, John Balma, Jimmy Bellinger, Leila Almas, Jay Burns, Jennifer Hasty, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Jim Hoffmaster

Seriál od tvůrců americké The Office. Bohužel stejně jako The Office trpí syndromem "slabé první sezóny". Pokud vás seriál nepřesvědčil během první řady a jeho sledování jste vzdali, udělali jste velikou chybu. Druhá sezóna je o řád lepší (soudě podle prvních čtyř epizod). Seriál už netápe a nabírá neskutečné obrátky. Pokud jste v první řadě viděli nenaplněný potenciál, dejte tomu ještě šanci, nebudete litovat.(10.10.2009)

Offerman rulez. P.S.: První série je jen rozjezd, ke konci druhý zvyšuju na pět, tak zběsilou kadenci hlášek jinde nepamatuju a charaktery mi dokonale přirostly k srdci.(18.10.2014)

Ani za půlkou druhé série jsem se nedočkal těch dílů k popukání a upřímně si myslím, že každý druhý sitcom má stejně zajímavé a nebo lépe napsané postavy, než Parks and Recreation. Tenhle se vymyká jen zvláštně absurdním nehumorem, kde někdo s kamennou tváří (a nebo nadšená Leslie) pronáší vážně myšlené, šílené repliky. Často jsou nevtipné, nebo dokonce přepálené, ale občas se podaří narazit na zlatou žílu. Většinou jde tedy o Rona Swansona a jeho specifický pohled na svět a stravu. Kvalitních přicmrdávačů má kolem sebe jen minimum. O většině můžu říct jen to, že je toleruji a kdyby zmizeli, moc by mi nechyběli. S výjimkou skvělé April Ludgate, pochopitelně.(7.11.2013)

Úvodních pět dílů průměrných, ale pak je to jedna bomba za druhou. Ještě jsem nezažil, že bych musel pozastavovat přehrávání a čekat, až mě přejde záchvat smíchu. Navíc postavy jsou zde tak skvělé, že jsem si je naprosto zamiloval. Srdcovka. Jak by řekl jeden z protagonistů: This is LITERALLY the funniest show I've ever seen in my life.(25.7.2015)

[Po první sérii] Spin-off nebo restart? To je jedno, prostě to zkusíme s novými postavami stejným způsobem. První řada nabzí bohužel jenom velké přísliby a potenciál do budoucna (ale zase je tu méně postav což může vývoj urychlit). Záblesky tam nezpochybnitelně jsou (postava Nicka Offermana asi nejvíce připomíná Dwighta). No co si budeme my fanoušci nalhávat - americký The Office stál v první sérii taky za houby a rozkvetl nakonec k tomu nejzábavnějšímu co v televizi běží. První sezóna 50 %(27.2.2011)

• - Postava Ron Swanson (Nick Offerman) je založená na protivládnom úradníkovi, ktorý pracoval pre vládu ako mestský plánovač, ktorého producenti stretli pri robení prieskumu. Plánovač bol libertarian (človek, ktorý spochybňuje nutnosť existencie štátu) a pri rozhovore sa im priznal, že neverí v poslanie jeho práce. (Marcin)

• - Postava April (Sarah Drew) má sestru jménem Natalie (Tiffany Hines). Stejně se jmenuje i skutečná sestra herečky Aubrey Plaza, která ji používá jako zdroj inspirace pro svou postavu April. (Aurum)

• - Rezavá socha v kanceláři Rona Swansona (Nick Offerman) je ve skutečnosti Rozsocháč či Český ježek, protitanková konstrukce z 2. světové války. (Aurum)