Parks and Recreation (TV seriál)

Public Service

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2009, 125x21 min

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin, Chris Pratt, Meg Wolf, Kathleen M. Darcy, Gary Weeks, Jeryl Prescott, Adam Scott, Rob Lowe, Jon Glaser, Pamela Reed, Louis C.K., Natalie Morales, Kirk Fox, Justin Theroux, Sarah Wright, Yvans Jourdain, Patricia Clarkson, Don McManus, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Jay Jackson, Billy Eichner, Kathryn Hahn, Jonathan Erickson Eisley, Damion Poitier, Jordi Vilasuso, Marcus Folmar, Lyle Kanouse, Sean Hayes, Jason Mantzoukas, Windell Middlebrooks, Daniel Bridges, Lucy Lawless, Jon Paul Burkhart, Katie Dippold, Carlos Carrasco, Nick Kroll, Izzy Eggerling, Todd Berger, Kevan Peterson, Mara Marini, Annalise Basso, Alison Becker, Ryan Hartwig, Danielle Bisutti, Vanessa Vander Pluym, Alex Calloway, Kristen Bell, Adam Harrington, Christopher Frontiero, Annabeth Gish, Gloria Henry, Katie Gill, Jane Morris, Debra Mooney, Josh Pence, Hugh O'Brien, Jama Williamson, Heidi Klum, Ben Schwartz, Jenny Slate, Megan Mullally, Peter Serafinowicz, Henry Winkler, Tania Pilar, Greg McKenna, Kay Hanley, Julie Wittner, Brady Smith, Nick Armstrong, Blake Lee, Chelsea Peretti, Jon Daly, Joseph Russo, Alyssa Shafer, Pete Ploszek, Rachael Markarian, Mark Saul, Alan Yang, Jack Carter, Bonnie Bartlett, Michael D. Roberts, Sam Elliott, Keegan-Michael Key, Jeff Tweedy, Bo Burnham, Richard Burch, June Diane Raphael, Brian Huskey, Todd Sherry, Will Arnett, Carl Reiner, Cole Sand, Erinn Hayes, Eric Edelstein, James Greene, Andy Kreiss, Rodney To, Rosanna Pansino, Katerina Kopel, Jill Basey, Brendan Hunt, Greg Votsos, Nicole Alexandra Shipley, Caitlin Carver, Tina Morasco, Tahmus Rounds, Murray Gershenz, Lauren Shaw, Kamala Jones, Steve Zissis, Neil Edmond, John Lee Ames, Brad Hall, Jake Elliott, Lillian Adams, Erin Gibson, Jacob Bertrand, Kyle Mooney, Jazmyn Simon, Caroline Fogarty, Maribeth Monroe, David Wells, Mary Holland, Jamie Denbo, James Harvey Ward, Anne Gregory, Terry F. Smith, Peter Allen Vogt, Julia Silverman, Ben Begley, Lee de Broux, Jeff Sloniker, Harvey J. Alperin, Bobby Reed, Jack Wallace, Judith Drake, Jen Oda, Hal Williams, Mo Collins, Blake Anderson, Peter Porte, Brad Leland, Barbara Niven, Dan Hewitt Owens, John Dragonetti, Stephanie Erb, Elizabeth Sandy, Tim Acres, Kelly Holden Bashar, Ahmir-Khalib Thompson, Jeff Harlan, Shawn Parsons, Guy Stevenson, Jason Boegh, Carrie Wampler, Barbara Boxer, Bruce Jarchow, Emily Spivey, August Emerson, Annie O'Donnell, Kaliko Kauahi, Tonja Kahlens, Michael Eauslin, Ron Perkins, Todd Grinnell, Galyn Görg

Zpočátku se možná mohlo zdát, že jde o zbytečnou kopii Kanclu, ale postupem času se z toho vyprofilovala jedna z nejzábavnějších komediálních záležitostí na televizních obrazovkách těžící ze skvělých postav, zábavně-trapných okamžiků a utahování si především (ale nejen) z byrokracie. A byť chápu, že podobný styl humoru nemusí sednout každému, tak hodnocení nižší než dvě hvězdičky je pro mě záhadou.(14.11.2013)

• danecek24

Zlatý glóbus - nominace (2) - 69. ročník (za rok) 2011, 70. ročník 2012 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Amy Poehler(16.1.2012)

Takový polární opak Kanclu. Nejen co se týče toho, že Kancl řeší soukromý sektor a P&R řeší veřejný. Tito lidé, světe div se, se chovají jako skuteční lidé a i přesto jsou naprosto kompetentní ve svých pozicích, ovšem stejně vždy aktivitou září Leslie Knope. V první sérii dost kopírovala Michaela Scotta z Kanclu a hodně se to dle mého podepsalo na sérii. Ovšem v druhé sérii už nakopla pořádně svoji aktivnost, bojovnost a občas i feminismus a celkově seriál našel svůj hlas, kterým si mě získal. Z Kanclu se vrací taky Rashida Jones, která tu je díkybohu natrvalo, společně s Benem fungují jako Straight (wo)man báječně ke všem ostatním postavám - výstředním Tomovi+Donně, apatickým Ronovi a April, hyperaktivním Leslie, Andymu a Chrisovi. A pochopitelně i Gary, Jerry, Larry. :) Bezedná studnice jednání s veřejností nebo s nadřízenými stále dodává vždy bohaté doušky svěžích vtipů, pouček dohnaných k absurditě, ovšem stále s pravdivou polevou. Jejich bláznoviny jsou mi sympatické a nemám žádnou vyloženě neoblíbenou postavu, což bych například o Kanclu napsat nemohl. Vždy jsem rád vídal všechny hlavní i vedlejší postavy, ať už to byl účetní Barney, sourozenecké duo Jean Ralphio a Mona-Lisa nebo třeba ten jeden občan, co se z každé věty snažil udělat skandování. Amy Poehler zářila už v SNL, neztrácí ani vtip ani šarm. Kdyby Pawnee existovalo, určitě bych se tam někdy chtěl podívat.(29.4.2013)

• KarelR

Po pilotu: Dost zoufalá kopírka Kanclu. Chybí tomu sympatické postavy, nějaká ta invence a především dobré vtipy. Amy Poehler bohužel není Steve Carell a Parks and Recreation se v mých očích uvedlo jako něco, s čím čas ztrácet netoužím.(13.4.2009)

Offerman rulez. P.S.: První série je jen rozjezd, ke konci druhý zvyšuju na pět, tak zběsilou kadenci hlášek jinde nepamatuju a charaktery mi dokonale přirostly k srdci.(18.10.2014)

• - Venkonvní záběry městské radnice, kde se většina seriálu odehrává, jsou záběry Radnice v kalifornské Pasadeně. (Aurum)

• - Mapa města Pawnee je ve skutečnosti pouze jen zrcadlově převrácená mapa skutečného města Muncie ve státě Indiana. Muncie v seriálu dokonce párkrát zesměšnili. (Kucndo)

• - Myšlienka rozbehnúť tento projekt prišla od zamestnancov Parks and Recreation, konkrétne od plavčíkov z El Segundo v Kalifornii. (Marcin)