Zábava pre rodinku s odrastenými deckami. Len škoda, že pri tej zábave to začína, ale aj končí. Tento predražený popcornový prepadák naozaj nemal vyššie ambície, napriek tomu, že pečiatka s názvom Singer nasvedčovala prinajmenšom návrat rozpočtu. Aj majster tesár sa však utne a okrem bombového vizuálu, prepracovaných efektov tento film neprináša nič nové, svetoborné. Táto fantasy rozprávka prišla totiž na svet v roku, kedy okrem hobitieho pokračovania nemala priamu konkurenciu a tak to mohli tvorcovia dokonale využiť. Nestalo sa a sklamaný som najmä z toho, ako celý film pôsobí - bez duše. Celkom chytľavý námet brzdia dialógy, sympatických hercov zas postavy, ku ktorým si nevytvoríte vzťah, takže ku koncu sa môže stať, že viac budete držať palce záporákom. Singer zaťahuje záchrannú brzdu najmä pohotovou réžiou a napriek takmer dvojhodinám pomerne svižným tempom, ale na viac sa už nezmôže. 65%.(9.12.2013)

Jediný minus… jak jinak, trapný český dabing. Po tom co jsem četl v US. žurnálech, že to byl big huge propadák jsem se celkem i bal navštívit kino no hošani opak je pravdou, tož konečně kulervouci pohádka gayové! Bryan je sice uchyl, no umí navodit atmosféru a podat pohádku tak, že i cynik tomu dá v prvopočátcích šanci a nakonec ho to možná i místy pohltí. Skvělý Ewan a také krásná Eleanor (hmm). Jack a obři, jako skvělý prolog roku 2013. 8/10(7.4.2013)

Škoda tých efektov, ktoré vyzerajú snáď ešte horšie ako s PC hry, inak je to fajn film. Príbeh je dobrý, zaujímavý, nechýba ani kúsok napätia, dobrá hudba Johna Ottmana a samozrejmosťou sú aj dobré akcie s britským obsadením. Len nechápem kam zmizol rozpočet filmu, keď ti obry sú tak odfláknutý. 80% - 4*(16.6.2013)

Rozpočet $195miliónovTržby USA $65,187,603Tržby Celosvetovo $197,687,603Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,291,007 //počet predaných kusov 454,466Tržby za predaj DVD v USA $12,511,168 //počet predaných kusov 788,238║ Bryan Singer je remeselne zdatný režisér čo potvrdzuje aj tu, veľkorozpočtovky zvláda aj keď patrične nedokážu otriasť pokladnicami kín aby film išiel do plusu, za to príbeh má svoju ľahkosť, sympatické postavy, zlosynov,... skôr triková stánka za tie peniaze nie je až tak moc citeľná, hlavne obry pôsobia až moc počítačovo digitálne, škoda, ale v rámci fantasy, jeden z tých lepších filmov za posledné roky /75%/(29.6.2013)

Udav se mojí kostrou! Přesně tak, bylo to v češtině - auč! Fajn rejžové se dávají na pohádky pro malé caparty, jo? Nejdřív Raimi, a teď Singer... Dítě se ve mně naneštěstí naplno probudilo jen v případě Oze, a tam jsem také nebyl v sále v šoku z dabované verze. Bryan akci umí a vyprávět obyčejně taky, tak proč z toho mám tak unylý dojem?(7.4.2013)