S erkovou přístupností by to bylo o dost lepší, takhle se jedná o nadprůměrnou fantasy, která je rozhodně koukatelnější než třeba Letopisy Narnie, ale do kvalit Pána prstenů má daleko. Triky ujdou, ale vzhledem k nákladům se mohlo na nějakejch scénách zamakat víc. Z herců nejvíc zaujal Ewan McGregor, ta ústřední dvojice mě zas až tolik nebrala. Ve výsledku ale jak říkám, slušnej rodinnej film.(19.8.2013)

Jack a obři je především filmem, který se ani na chvíli nesnažil tvářit jako dospělá a temná fantasy, mám pocit, že to ani Bryan Singer neměl vůbec v úmyslu, jedná se o čistokrevnou pohádku, takže rozhodně filmu nemůžu vyčítat menší dětinskost, jako celek je to moc fajn. Hlavní romance je taková ta starodávná, klasická pohádková, jsou zde povedené momenty a nenudila jsem se. Hvězdu dolů dávám akorát za záporáka a jeho poskoka především v první půlce, ta postava totiž byla vážně špatně napsaná a velmi velmi trapná. Film na víkendové vypnutí mozku a myslím, že parádní film pro rodinu s dětmi. Lepší 3*(13.4.2013)

Bryan Singer opustil od teploušování u X-menů, ale nejspíš mu to nedalo a přihřál trochu i legendární postavu mladého obrobijce Jacka. Budiž to jedna taková malá výtka, protože jinak je film parádní. Z ničeho nic prostě spadne do našich kin taková nadrsněná pohádka. Jako, dobrý, ale příště to udělejte víc pro dospělé heterosexuály.(2.8.2013)

Co když se někde na naší planetě, a přesto mimo dosah lidí, nachází světy a tvorové, o nichž nemáme tušení? Jen si to představte, někde vysoko nad oblaky je jakýsi ostrov nebo země, který obývají hroziví obři a jen čekají na příležitost, až budou moci sestoupit do světa lidí. A přesně to se stává v tomto fantasy filmu díky obřímu stonku fazole, který sahá až do zapovězeného a lidstvu neznámého světa. Nebudu lhát, že jsem se tímto příběhem setkal poprvé. Už v dětství jsem viděl tento příběh nějak zpracovaný, akorát si nevybavuji podrobnosti, možná to byl nějaký film s Looney Tunes, ale nevím to jistě, a tento příběh byl částečně zpracován i ve filmu Kocour v botách, v němž vedlejší postava ze Shreka dostala svůj vlastní prostor. Zde se ale jedná o tak promyšlený a zajímavý příběh, že mě ten film naprosto dostal a já celou dobu jen se zaujetím sledoval jednu zajímavou scénu za druhou a až do konce filmu jsem ani na okamžik od obrazovky neodlepil oči. Film mě prostě dokázal maximálně vtáhnout do děje a já tak celý příběh prožíval spolu s hlavními hrdiny. Tvůrci zde našli dokonalý souběh mezi rodinným fantasy filmem a hororem pro dospělé, a ve výsledku to je krásná pohádka s trochu temnějším příběhem, která má jiskru, která dokáže zaujmout a držet diváka v napětí, a která má svoje kouzlo. Já jsem absolutně nadšený, tenhle film chci vidět víckrát a nemyslím, že se mi v brzké době vykouří z hlavy. Tohle prostě byla jízda, která si ode mne těch pět hvězd bez nějakého většího přemýšlení a váhání zaslouží.(9.6.2014)

I přes takřka nulový osobní vklad Singera vás tenhle CGI podřízený fairy tale o přerostlém fazolovém stonku nadýmat nebude, ale buďme upřímní - je to jen o natupírovanou kadeř gardisty McGregora.. Nutno podotknout, že mít u nás na pohádku dvě stě amerických míčů, možná by i Liška přestal mluvit jako retard a Zdeňův čert by nemusel pod kožichem skrývat vagínu, protože by byl digitální.. „There's something behind me, isn't there?“ V této frázi zcela jalového N.Houlta je evidentně skryt podtext, jinak by si jej osoba režiséra nevybrala do hlavní role. A nepodsouvejte mi, že tím „něco“ myslím v dané větě rozepnutý poklopec..(17.8.2013)