• Boogeyman

Hnusně vypadající nuda s nejhoršími speciálními efekty, jaké jsem v tomhle století u vysokorozpočtového hollywoodského blockbusteru viděl. A kostýmy jsou opravdu hodně gay.(24.6.2013)

Velice zdařilá dobrodružná pohádka , která se nemá za co stydět, jenže to je i kámen úrazu, protože takové filmy se prostě netočí za takový obrovský peníze. Nuž nezbývá, aby se film okolo sebe nesnažil tvořit auru lehkého fantasy, které dostojí snad až v úplném závěru, který se snaží využít ohraničení přístupnosti naplno. Samotný děj je jednoduše fajn, pro mě v těch nejlepších žánrových kolejích a jsem celkem rád, že podobný film se občas zjeví (před nějakou dobou tu byl poněkud romantičtěji laděný Hvězdný prach, nebo naopak do pulpu směřující John Carter. Mimochodem je celkem škoda, že všechny spájí ještě jedna věc - větší či menší finanční propad v kinech). Když to shrnu, tak se všichni zúčastnění (ať už Singer, nebo představitel hlavní role na které pěly eseje hrůzy, který mě ovšem přišel jako dostačující své roli, vytvořili nadstandart. Výrazným nadprůměrem pak byl Ewan McGregor) odvádí solidní, nadprůměrnou práci vhodnou pro odrostlejší děti i hravé, pohádkofilné rodiče. PS: Vyhněte se českému dabingu (velmi, velmi špatní obři) a 3D, obé jsem musel povinně skousnout a rozhodně nestojí za moc(16.4.2013)

Rozhodně zábavná a rozmanitá jízda, až je mi to vlastně líto, že vůbec není čas na nějaké zklidnění či větší sepětí s postavami, argument, že je to "jen" fantasy (nejen) pro děti, rozhodně neobstojí. Nicméně poctivá a ne hloupá protiváha oněch větších spektáklů...pouze mám pocit, že to byla pro Bryana Singera taková zakázková záležitost před osobnějšími látkami. Až na načesaného Ewana McGregora. :o)(9.4.2013)

Hoult už definitivně prorazil hollywoodskou bránu a ve svém prvním velkofilmu, kde jen nesekunduje, si vede opravdu dobře, ač charismatu Tonyho Stonema nedosahuje, kór s tím šíleným účesem. Jack the giant slayer má svá hluchá místa, ale přesto si udržuje standard svižné pohádky, což je něco, o čemž si Raimiho Oz může nechat jen zdát. Finále je moc pěkné, přesně jak se na dobrodružné fantasy sluší a patří a sem tam se v něm objeví i nějaká ta scénka využívající 3D: ** které je jinak vcelku nezajímavé a téměř nepostřehnutelné. Takže oproti zmíněnému Ozovi, na němž bylo 3D to jediné, co udrželo u filmu, přesný opak. 70%(18.6.2013)

Uprimne receno, po takovejch prisernostech jako Oz a dalsi muze bejt clovek rad i za tohle. Neni to zadnej zazrak, ale je to proste zabavna dvouhodinovka, ktera je stylove a misty atmosfericky natocena a svizne odsejpa. Singer ma sice na vic, ale to je fuk. Pribeh pusobi jako trochu modernejsi klasika, triky az na par vyjimek bezvadny. Hlavni problem sem mel s hercema, Ewan je super sympatak, ale ostatni uz za moc nestoji, obzvlast hlavni dvojka je dost mimo. Vybrat jinyho predstavitele hlavniho hrdiny, atmosferu udrzet po celou dobu temnou jak v uvodu a pridat jeste par souboju, bude to pecka, takle jen slabsi 4*.(21.8.2013)

• - Moderní "hračkou" a užitečným pomocníkem pro skloubení obrů a lidí do jednoho záběru byla na natáčení nové technika Simul-cam. „Simul-cam nám umožňuje natočit nejdříve obry,” řekl Singer. „Potom rozmístíme čidla a můžeme promítat předem natočeného obra do prostoru na scéně nebo v exteriéru a kamkoliv v prostoru nasměruji 3D kameru, tam je obr. Vidím ho na monitoru, je to bezvadné. Pořídím záběr z jeřábu, a když pomalu jedu kamerou nahoru, pořád tam jsou. Je to vlastně projekce animovaného světa do reálného prostoru s herci. Takto jsme udělali scénu, ve které je Isabelle v kleci a obři kolem ní ji vyslýchají. Na scéně přitom byla jen pohupující se zavěšená klec, ale když se podívám hledáčkem kamery, vidím, jak scéna pokračuje desítky metrů nahoru, vidím obry, jak se pohybují kolem klece a šťouchají do ní. Je to skvělý nástroj.” (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Scény, kde postavy lezou po stonku, byly filmovány na horolezecké stěně. Protože museli herci filmovat záběry, kde šplhají vzhůru, v plné zbroji, nevyhli se protagonisté tvrdé přípravě. Například Eddie Marsan trénoval přímo šplh, posiloval horní část těla a učil se jízdě na koni.  (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Původně měl film přijít do kin už v roce 2012. Nakonec byl premiéra posunuta až na rok 2013. (PauloZ)