Fantastická pohádka – fantastická co do žánru i co do zpracování. Bryan Singer si s obry očividně vyhrál a natočil je tak, aby mladší část obecenstva napínali a odrostlejší aby bavili. Obojí mu vyšlo díky sympatickým hercům (Stanley Tucci je nádherně proradný, Nicholas Hoult se přežít dá bez větší újmy), vyváženému scénáři, který naštěstí ví, co je nadhled (není tak zarputile temný jako dejme tomu v případě Sněhurky a lovce), rozumné stopáži a v neposlední řadě úžasným trikům. Epilog musí každého přesvědčit, že Jack a obři vznikli hlavně kvůli zábavě nás i jejich tvůrců.(25.8.2014)

Velice zdařilá dobrodružná pohádka , která se nemá za co stydět, jenže to je i kámen úrazu, protože takové filmy se prostě netočí za takový obrovský peníze. Nuž nezbývá, aby se film okolo sebe nesnažil tvořit auru lehkého fantasy, které dostojí snad až v úplném závěru, který se snaží využít ohraničení přístupnosti naplno. Samotný děj je jednoduše fajn, pro mě v těch nejlepších žánrových kolejích a jsem celkem rád, že podobný film se občas zjeví (před nějakou dobou tu byl poněkud romantičtěji laděný Hvězdný prach, nebo naopak do pulpu směřující John Carter. Mimochodem je celkem škoda, že všechny spájí ještě jedna věc - větší či menší finanční propad v kinech). Když to shrnu, tak se všichni zúčastnění (ať už Singer, nebo představitel hlavní role na které pěly eseje hrůzy, který mě ovšem přišel jako dostačující své roli, vytvořili nadstandart. Výrazným nadprůměrem pak byl Ewan McGregor) odvádí solidní, nadprůměrnou práci vhodnou pro odrostlejší děti i hravé, pohádkofilné rodiče. PS: Vyhněte se českému dabingu (velmi, velmi špatní obři) a 3D, obé jsem musel povinně skousnout a rozhodně nestojí za moc(16.4.2013)

// Distribútor: Warner Bros. (New Line) // Počet premietajúcich kín v USA: 3,525 // Otvárací Víkend v USA: $27,202,226 //(2.6.2013)

Fantasy variace známé americké pohádky rozhodně nezklame - romantika, napětí, dobrodružství, vše dávkované tak akorát v množství přiměřeném pro celou rodinu s ne zcela odrostlými dětmi. Pravda, hlavní hrdina mohl být charismatičtější, jinak ovšem děj nemá skoro žádnou chybku. Čistokrevné čtyři. Btw. Scénka z obří kuchyně je asi the best z celého filmu.(8.12.2014)

Udav se mojí kostrou! Přesně tak, bylo to v češtině - auč! Fajn rejžové se dávají na pohádky pro malé caparty, jo? Nejdřív Raimi, a teď Singer... Dítě se ve mně naneštěstí naplno probudilo jen v případě Oze, a tam jsem také nebyl v sále v šoku z dabované verze. Bryan akci umí a vyprávět obyčejně taky, tak proč z toho mám tak unylý dojem?(7.4.2013)

• - Scény, kde postavy lezou po stonku, byly filmovány na horolezecké stěně. Protože museli herci filmovat záběry, kde šplhají vzhůru, v plné zbroji, nevyhli se protagonisté tvrdé přípravě. Například Eddie Marsan trénoval přímo šplh, posiloval horní část těla a učil se jízdě na koni.  (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)

• - Pôvodný scenár sa zahrával s myšlienkou, že by sa dej mal zaujímať o príbeh chlapca, ktorý sa stáva mužom. (Greenpeacak)

• -
    Odlišnost obrů od lidí právě akcentem vymyslel Bill Nighy. "Bryan chtěl, aby obři byli po fyzické i hlasové stránce stejní a zároveň aby se lišili od ostatních postav ve filmu. Chtěl, aby to byla rasa ojediněle zmutovaných lidí, a já jsem Bryanovi navrhnul, že by bylo dobré, aby se od ostatních lišili výrazným akcentem. A napadalo mě, že vhodný by byl severoirský přízvuk, tak jsme mu to předvedl. A tento charakteristický obrů přízvuk funguje,” doplnil herec.    (Zdroj: Warner Bros. Entertainment s.r.o.)