Ano, souhlasím je to svým způsobem kravina, ale já jsem to sledoval s jedním jediným cílem a to dobře se pobavit. Rozhodně jsem už viděl lepší sci-fi na pobavení, ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych se u toho nudil. Tři a půl hvězdičky, za Willa Smithe se přikloním ke čtyřem :).....(14.9.2007)

• Faidra

"Jak je ten film blbej, tak je drahej!" nechal se slyšet Petr Čepek coby producent v Trháku a podal tím důkaz, že kromě těch hereckých oplýval i jasnovideckými schopnostmi, protože přesně vystihl můj pocit ze Dne nezávislosti. Hvězdičku uděluji za nechtěný, ale nepochybný komediální účinek, protože takhle jsem se nezasmála hodně dlouho.(6.11.2007)

Blbost ne-blbost. Hovadina ne-hovadina. Jeden z prvních megadrahých filmů co jsem kdy viděl se navždy zapsal do mého srdce a mysli. Patriotismus hoďme stranou, tohle je naprosto bombastické a revolučně megalomanské potěšení v žánru katastrofického filmu. Doteď si vzpomínám na strach ze scén s emzáky a bombastické efekty dané doby. Pokud Emmerich byl někdy na vrcholu, tak to bylo 4. července.(2.12.2007)

Fremduloj estas malbona. Unuaj impresoj trompi.(7.5.2007)

• Dudek

Obyčejný americký popcornový film, na který se dá dívat, ale rozhodně vám nic nedá.(27.8.2005)

• - Ve scéně, kdy Russell Casse (Randy Quaid) omylem začne odpalovat raketu, pronese: "I picked a hell of a day to quit drinking" ("Vybral jsem si špatný den, na to skončit s pitím"). Věta je odkazem na film Připoutejte se, prosím (1980), kde ji pronese McCroskey (Lloyd Bridges). (Baltazzar)

• - Po odpálení atomové bomby David začne vyvádět a převrátí v hangáru několik předmětů. Na jednom z nich - plastovém koši - zespodu svítí nápis "art dept" neboli "oddělení rekvizit". (Divočák)

• - Plaketa s podpisy astronautů, která je na začátku filmu zobrazena v měsíčním prachu, je dodnes umístěna na přední noze části lunárního modulu, která po Apollu 11 na měsíci skutečně zůstala. (Mr.Hudson)