Blbost ne-blbost. Hovadina ne-hovadina. Jeden z prvních megadrahých filmů co jsem kdy viděl se navždy zapsal do mého srdce a mysli. Patriotismus hoďme stranou, tohle je naprosto bombastické a revolučně megalomanské potěšení v žánru katastrofického filmu. Doteď si vzpomínám na strach ze scén s emzáky a bombastické efekty dané doby. Pokud Emmerich byl někdy na vrcholu, tak to bylo 4. července.(2.12.2007)

Ronald Emmerich chce tak trochu být jako Spielberg a třebaže jsme se zde sešli u jeho pravděpodobně nejzdarilejšího snímku, nelze obecně říct, že by se mu to příliš dařilo. Rodinné hodnoty, nebo spíš ještě více všudypřítomné, až otravné vlastenectví (Emmerich je ovšem němec - wtf?), megalomanská zápletka, oslnivé triky, to vše tady máme. Je to však i drobátko nadsázky, nebo možná jen nechtěný humor, který dělá tento megalomanský blockbuster méně táhlý a o level, dva, zábavnější než průměrné velkofilmy bývají. Film trpí neduhy béčkového scénáře, od příliš jednoduché vyřešení krize až po všemožná klišé, ale je to právě jakýsi "guilty pleasure" feeling a efektní akce, jenž to omlouvá... 7/10(1.8.2012)

Spousta zajímavejch nápadů a koncert W.Smitha funguje i po letech (a díky DTS nabírá tento film nové kouzlo). Na druhé straně je tu americká agitka na Den nezávislosti a spousta trapnejch keců okolo (,,...od Američanů, chtějí dát dohromady protiofenzívu!" ,,Konečně!"...) A jsou tu dvě možnosti. Buď v klidu sledovat právě W.Smitha, jak musí táhnout těžkou prdel mimozemšťana pouští, nebo se užírat. Já zvolil áčko.(26.6.2007)

Monumentálne akčné sci-fi Rolanda Emmericha, ktoré musí potešiť každého fanúšika akcie a sci-fi (hoci naivnej). Apokalypsa svetového rozmeru, slizkí mimozemšťania s chápadlami, agresívne lietajúce taniere, patetické preslovy amerických prezidentov, bláznivý doktor Okun (Brent Spiner alias Data zo "Star Treku"), k tomu výborné herecké trio (Smith, Goldblum, Pullman), nestarnúce efekty a samozrejme šťastný koniec. Kino Považan 1996(1.11.2004)

Fremduloj estas malbona. Unuaj impresoj trompi.(7.5.2007)

• - Malé cameo si ve filmu střihl i spoluautor scénáře Dean Devlin. Hraje jednoho z pilotů, kteří letí s prezidentem (Bill Pullman) útočit na ničící paprsek. Pronese větu: "I´am on it" ("Jdu na to") a o vteřinu později jeho letadlo sestřelí nepřítel. (Baltazzar)

• - Po odpálení atomové bomby David začne vyvádět a převrátí v hangáru několik předmětů. Na jednom z nich - plastovém koši - zespodu svítí nápis "art dept" neboli "oddělení rekvizit". (Divočák)

• - Jméno doktora Okuna je narážka na Jeffreyho A. Okuna, který byl jedním ze supervizorů na vizuální efekty v předešlém filmu režiséra Stargate (1994). (don corleone)