Spousta zajímavejch nápadů a koncert W.Smitha funguje i po letech (a díky DTS nabírá tento film nové kouzlo). Na druhé straně je tu americká agitka na Den nezávislosti a spousta trapnejch keců okolo (,,...od Američanů, chtějí dát dohromady protiofenzívu!" ,,Konečně!"...) A jsou tu dvě možnosti. Buď v klidu sledovat právě W.Smitha, jak musí táhnout těžkou prdel mimozemšťana pouští, nebo se užírat. Já zvolil áčko.(26.6.2007)

Je to výborný sci-fi film od Rollanda Emmericha. Má skvelý príbeh o mimozemskej invázii na našu planétu, kde je ľudstvo postupne vyhladzované, pričom žiadny útok nezaberá a tak je poslednou nádejou inteligentný technik. Spracovanie je veľmi dobré. síce niekoľko prvkov, ako večne opitý pilot sú pomerne zbytočné a v strednej fázi tempo mierne spomalí, ale nájde sa tu množstvo zaujímavého a film je dostatočne zábavný celý čas. Samotná akcia sa dá označiť za špičku vo svojej kategórii. Je veľkolepá a skvelo natočená, či už rozsiahla deštrukcia niekoľkých miest, no hlavne vynikajúce letecké útoky. Herecké obsadenie je slušné, zaujme hlavne Jeff Goldblum, Will Smith a Bill Pullman, ale nájde sa tu dostatok zaujímavých postáv. Réžia je pre potreby filmu viac než dostatočná, tu nemám čo vytknúť a čo sa týka technickej stránky, tak síce niektoré efekty pri demolácii miest mierne zaostávajú, ale celkovo som veľmi spokojný. Deň nezávislosti je pre mňa synonymum pojmu blockbuster a patrí medzi to najlepšie, čo v tejto kategórii vôbec vzniklo. Len škoda, že časy, ked´ Emmerich točil takto zábavné filmy sú dávno preč. 75%(20.7.2007)

Pro oko dobré efekty, pro Američany národní film, pro pouhého evropana alien-amerikanismus. 75 %(16.2.2009)

• - Bill Pullman (Thomas J. Whitmore) obsadil roku 2012 třetí místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým. (JoranProvenzano)

• - Jako v mnoha případech u filmů studia 20th Centrury Fox Films, měli tento své tajné označení na boxech s filmem - jako "Dutch 2". (don corleone)

• - Po odpálení atomové bomby David začne vyvádět a převrátí v hangáru několik předmětů. Na jednom z nich - plastovém koši - zespodu svítí nápis "art dept" neboli "oddělení rekvizit". (Divočák)