• monolog
  *****

  u katastrofickýho scifáče o příletu lidem nepřátelských mimozemšťanů ani nechci nějaký hlubší myšlenky, nebo by to mohlo spadnout do odpornýho patosu a ještě většího klišé. určitě jedno z nejlepších zpracování napadení země emzákama.(26.1.2006)

 • arachneuss
  ****

  Blbost ne-blbost. Hovadina ne-hovadina. Jeden z prvních megadrahých filmů co jsem kdy viděl se navždy zapsal do mého srdce a mysli. Patriotismus hoďme stranou, tohle je naprosto bombastické a revolučně megalomanské potěšení v žánru katastrofického filmu. Doteď si vzpomínám na strach ze scén s emzáky a bombastické efekty dané doby. Pokud Emmerich byl někdy na vrcholu, tak to bylo 4. července.(2.12.2007)

 • Gemini
  ****

  Větší béčko s áčkovým rozpočtem jsem snad neviděl...ale je pravda, že mě ID4 v mých 12 letech hluboce zasáhl. Houby jsem věděl co to je psychologie postav, co to je předvídatelnost děje, prostě jsem zapadnul do sedačky a asi dvě hodiny uslintával nad tehdy úžasnými efekty. Ale zaplaťpánbůh jsem alespoň trochu dospěl, takže bych si při vzpomínce na některé věci, které jsem o tomhle "hlubokém" díle prohlašoval, musel dát pěstí. Dneska už bych ID4 nedoporučil ani jako popcornovou zábavu, ta má často alespoň nějaký nápad:) A navíc mám dojem, že každý druhý příšerně patriotický film o Americe stejně natočili Němci... Update 2013 - měl jsem tu původně 60%, ale nedávno jsem to znovu viděl a musel jsem uznat, že je to precizně zvládnutý mozkový výplach jako byli třeba první Transformeři (i když na těch výhradách vůči vlajkoslávě a patetickým patriotickým gestům stále trvám, protože prezident-fighter pilot je už hodně přes čáru). A jelikož funguje i o víc jak patnáct let později, zaslouží si červenou barvu. 70%(25.1.2003)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Při scéně, kdy se ohnivá vlna valí městem, šlo o model zavěšený vzhůru nohama. Pod ním pyrotechnici vytvořili menší explozi, která pohltí celé město. Kamera byla zavěšena stejně jako model vzhůru nohama a nastavena na mnohem vyšší frekvenci než běžných 24 snímků za vteřinu, čímž vznikl dojem pomalé exploze, která by ve skutečnosti trvala necelé dvě vteřiny. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

 • - Děti jednoho z hrdinů (pilota alkoholika) sledují při příletu mimozemšťanů v televizi legendární film Válka světů z roku 1953, který Dnu nezávislosti posloužil jako největší inspirace. (Divočák)

 • - Podle DVD komentáře supervizora speciálních efektů Volkera Engela, byl hořící motor na konci hračkou, kterou koupili v obchodě. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace