Předvídatelná a nepříliš originální love story o životem ošlehaných padesátnících, která má pár vtipných míst a tahounku Meryl Streep. Nic víc. Nancy Meyers má štěstí, že v tomto případě neoriginalita diváka neotravuje, naopak, film příjemně plyne a vy za pár dní ani nevíte, že jste ho viděli. Ale za tři roky si o v televizi dáte klidně znovu. Alec Baldwin ještě má nějaké charisma, John Krasinski z amerického Kanclu je přirozený a jeho chvilky patří k tomu lepším ve filmu, jen Steve Martin je tu nevýrazný - při pohledu na jeho obličej jsem měla pocit, že je napíchaný botoxem a tudíž mu moc nejde ovládání mimických svalů. 55 %.(20.1.2010)

65% meryl streep bych chtel za babicku. Baldwina jsem nemel rad, az do chvile nez jsem zhltnul prvni serii 30 Rock, kde si me ziskal, jakozto skvelej komedialni herec. Stejne tak se mi moc libi nektery filmy Nancy Meyers jako Lepsi pozde, nežli později. Takže jsem se docela těšil, jak to bude tenhle tym dohromady fungovat a musim říct, že jsem byl trochu zklamán. Pár vtípků a hlášek je hodne dobrých. Strepové je plné plátno a Baldwin si úspěšně krade scény pro sebe. Akorát že stopáž je hodně přemrštěná, hlavně ze začaátku se děj hrozně vleče ani to nenní vtipné, chtělo by to aspoň o 20 minut zkrátit. A konec je příšerně plytký, nechápu, proč by se měla matka ospravedlňovat dospělým dětem, že se po telech znovu zapomněla s jejich otcem (to doufam neni spoiler, je to v popisu filmu i traileru) , to je snad její věc. A dýchánky streepové a jejích kamarádek jsou fakt hrozné, někdy je lepší nevědět, co čem si povídají ženské, když jsou samy. Zde je to fakt banda slepic v kurníku. Taky si nejde nevšimnout, že Streepová mezi ně nezapadá, že je mnohem starší. Přecejenom i když se hodně snaží, nezapře, že je jí o 10 let víc než postavě kterou hraje a tím pádem nesedí moc ani k Baldwinovi. Nejvtším zklamáním filmu je naprosto nevýrazný Martin, zitra už si ani nevzpomenu, že tam hrál.(19.1.2010)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $112,735,375Tržby Celosvetovo $224,614,744Tržby za predaj DVD v USA $36,873,193 //počet predaných kusov 2,504,811║ Režisérku Nancy Meyers a je podmanivosť pre romantiku a nadhľad mám rád, ale každým ďalším filmom akoby strácala sily a len povrchne lízne dobre rozbehnutý námet, veru tuto až tak nehrá akoby malo, má to zopár dobrých scénok ale ako celok skoro nefungujúce až uspávankové. /45%/(29.1.2011)

• playboxguest

Meryl už natočila lepší filmy, Nancy Meyers bezpochyby taky (Prázdniny patří mezi mé oblíbené "můžu vidět opakovaně" slaďáky), Baldwina, ani Martina moc nemusím a příběh mě víc nudil, než bavil, takže mi kromě Meryl v tomto filmu opravdu mnoho nezbylo. Tak nějak jsem si při sledování zavzpomínala na De Nirovo Pohodáře, kteří, oproti těmto Komplikacím, v tématu komediálně/dramatického stárnutí vítězí. Tento film nemám chuť vidět znovu, už takhle mi dal zabrat.(27.9.2011)

Nejsem singl padesátnice, takže mě ten film tematicky silně minul, ale to, že neprožívám to samé, co postavy filmu, neznamená, že si nemůžu užít solidní senior komedii. Milostný trojúhelník Meryl Streep-Alec Baldwin-Steve Martin na mě sice zpočátku působil trochu nešťastně, protože jsem Martinovi po rejsku Růžového pantera přestal věřit, Baldwina jsem za jeho mladých let nemusel a Meryl Streep si jakožto herečky velmi vážím, avšak ve zvěrstvu Mamma Mia! předvedla, že dokáže být pěkně otravná. Po závěrečných titulcích tohoto filmu si nicméně sypu popel na hlavu, neboť všihni tři zmínění herci se sakra vyšvihli. Martin rezignoval na své šaškovské pitvoření a s přehledem zahrál citlivou a uvěřitelnou postavu, aniž by zanedbal i ty jemnější charakterové rysy, Streep odvádí svůj slušný standard, i když se její postava v souvislosti s logikou chvílemi chová poněkud podezřele a Baldwin…to je prostě božan. Už v seriálu 30 Rock předvedl, že mu komediální poloha na stará kolena zatraceně sedí a tady to navíc zdatně míchá s dramatickými prvky. Na menší ploše výrazně vyniká i John Krasinski, který doslova zazářil ve Tvrdých palicích, především pak ve Všude dobře, proč být doma a musím říct, že se tu rýsuje nový „wilderovský“ komik. Nějak se to komplikuje je prostě film postavený na hereckých výkonech, v tomto ohledu exceluje, s haprujícím scénářem to je sice už o něco horší, ale i ten nabízí dostatek zábavných a hlavně opravdu vtipných situací. Škoda jen těch několika slabších křečovitých chvilek, jako je třeba rozhovor vyzrálých žen o srostlé vagíně. Ale i tak slušná zábava. 75%(19.4.2010)