Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Príjemná rodinná sci-fi romantika. Pozeral som to s priateľkou a oboch nás zaujala originálna myšlienka. Herci sú sympatickí a celé to pôsobí tak nejako - neškodne (už dávno som nevidel film kde by neboli žiadne vraždy a násilie). Od začiatku má človek pocit, že to celé jednoducho dopadne dobre.(31.7.2011)

Ty vole, masakr! A konečně mi po několika měsících zase film sednul a já si ho skvěle užil. Neskutečně příjemně na mě působily oba ústřední reaktanty David a Elise, bouchalo to mezi nimi třeskutě. Svižné, romantické, osudové, příjemné, co víc si přát?? Jen houšť a víc takových kousků, protože třeba rok 2012 stál filmově (jak říká Les Grossman) za velký hovno s majonézou... 50 miliónů dolarů(rozpočet)/128 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.12.2012)

Každý zajímavý a originálně pojatý scénář z pera Hollywoodu já moc rád ocením. Správci osudu jsou přesně takovým tím netypickým scénářem, který má v sobě plno klišé, ale zároveň i plno nápadů, nad kterými je hrozně hezký přemýšlet. Matt Damon a Emily Blunt jedou svůj standard a parádně mi do filmu zapadli. Celé to má plno skvělých nápadů a otevřených myšlenek, které sice stejně pokaždé zůstanou myšlenkami. Ale myšlenkami, nad kterými se stojí za to pozastavit.(16.10.2013)

No tak nejak jsem vubec netusil, co cekat. Nevedel jsem, o co tam ma jit nebo ze je to podle nejaky Dickovo podvidky, jen jsem si matne pamatoval nejakou ukazku, kde Damon zdrha. Jenze tentokrat se nekona dalsi Bourne. Nastesti. Damon tentokrat velice slusne hrajici si strihnul vysoce sympatickyho politika, kterej si zacne romanek s lehce jetou, ale taky fajn Blunt. Jenze tahle romanticka linie je s pribejvajicim casem odsouvana lehce na vedlejsi kolej ve prospech sci-fi thrilleru plnyho honicek, kde jde o jakousi variaci na Boha a andely, kteri ridi osud vsech lidi a predstavujou je skoro vsemocny chlapci v kloboucich. Takze po nulovym ocekavani nakonec vyborna zalezitost se skvelym a originalnim pribehem, fajnovejma hercema a na to, ze Nolfi debutuje, tak taky paradni rezii. Lepsi 4*.(14.6.2011)

Po Limitless nejlepší sci-fi roku, překvapivě. Čekal jsem nějákou neskutečnou blblost, která se snaží vytěžit z image "Počátku" (trailer i veškerá propagace byla až neuvěřitelně podobná) a přitom ukázat jen romantickou slaďárnu. Pořádný výprask přes prdel mi můj předsudek roztrhal na cáry a pěvně přikoval k monitoru. Správci zakázaného píchání jsou zajímavě natočení, plní filmařských inovací a nápadů, přitom těžce chytlaví a zároveň mě teď nic nenapadá abych hezky ukončil větu. Výkony .... zase jsem ztratil nit, no prostě se na to podívejte a pak sem zkuste napsat něco lepšího než je tento posraný komentář. 80%(21.8.2011)

• - Emily začala trénovat měsíc před natáčením 4 hodiny denně a v průběhu natáčení v tréninku pokračovala. Ve filmu má tři taneční vystoupení - sólo, duet a výstup se skupinou. (movieband)

• - Do češtiny je název povídky Philipa K. Dicka, kterou je snímek inspirován, přeložen jako Úpraváři. (KillHurt)

• - Matt Damon na útěkové scény trénoval pilně, v běhu dokonce pravidelně porážel svého dubléra. (movieband)