Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal čiste len kvôli posteru čo bola obrovská chyba, ktorú už nezopakujem. Film je Veľmi zaujímavý ...... Celý čas som len tíško sedel a kukal na film s veľkým obdivom, pretože scenár a réžia Georgeho Nolfi ma tak vtiahla do deja, že mi 106 minutová stopáž filmu ubehla nenormálne rýchlo. Tiež musím povedať, že romantická dvojica ani nemohla byť lepšie obsadená ako bola, zas raz výborný Matty ktorému krásne sekundovala Emily Blunt.(28.8.2011)

Lepší než jsem čekal. Romantické filozofující sci-fi, resp. fantasy s chemicky moc pěkně reagujícími hlavními představiteli - to fakt můžu. Silné čtyři.(5.3.2011)

Páni, tak hloupoučký a přesto tak milý film jsem dlouho neviděl. Nikdy bych nevěřil, že někdy řeknu o herci s tak pitomým účesem, že je snad největším současným sympaťákem Hollywoodu, ale Matt Damon mě k tomu vyloženě svádí.(12.3.2011)

Upravená povídka podle sci-fi spisovatele Philipa K. Dicka se prezentuje jako thriller, ale ve skutečnosti je to překvapivě romantický film. A to je největší kámen úrazu. I přes veškeré to hvězdné obsazení a filmový štáb (Oscarový kameraman John Toll a hudební skladatel Thomas Newman) se jedná o průměrný film, který mě neuchvátí a zároveň neurazí. To, že polibek může ovlivnit běh našeho osudu a že si pravá láska najde vždy cestu k sobě, tu byla mnohokrát. A radši dám přednost klasickému fantasy příběhu s romantikou ve filmu Otázka života a smrti od režisérské dvojice Emeric Pressburger a Michael Powell než tomuhle pokusu o něco nového.(3.3.2011)

V mnoha směrech vykradená a ve spoustě dalších zcela originální love story říznutá oldschoolovou thrillerovou školou a skvěle funkčním mysteriózním prvkem. Chemicky dokonale sladěné ústřední duo a ve své odtažitosti naprosto profesionální režie si říkají o pět hvězd, nedosáhnou na ně ale především kvůli uspěchanému konci a banální pointě. Ten film měl mít o dvacet minut víc, potom by i stávající konec fungoval na výbornou. Takhle je pocit Deus ex Machina až příliš neodbytný. Přesto jedno z překvapení roku a mimořádně intenzivní divácký zážitek... P.S.: Miluju Emily Blunt!!(14.6.2011)