Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

V mnoha směrech vykradená a ve spoustě dalších zcela originální love story říznutá oldschoolovou thrillerovou školou a skvěle funkčním mysteriózním prvkem. Chemicky dokonale sladěné ústřední duo a ve své odtažitosti naprosto profesionální režie si říkají o pět hvězd, nedosáhnou na ně ale především kvůli uspěchanému konci a banální pointě. Ten film měl mít o dvacet minut víc, potom by i stávající konec fungoval na výbornou. Takhle je pocit Deus ex Machina až příliš neodbytný. Přesto jedno z překvapení roku a mimořádně intenzivní divácký zážitek... P.S.: Miluju Emily Blunt!!(14.6.2011)

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal čiste len kvôli posteru čo bola obrovská chyba, ktorú už nezopakujem. Film je Veľmi zaujímavý ...... Celý čas som len tíško sedel a kukal na film s veľkým obdivom, pretože scenár a réžia Georgeho Nolfi ma tak vtiahla do deja, že mi 106 minutová stopáž filmu ubehla nenormálne rýchlo. Tiež musím povedať, že romantická dvojica ani nemohla byť lepšie obsadená ako bola, zas raz výborný Matty ktorému krásne sekundovala Emily Blunt.(28.8.2011)

Sráči z adjustment byra si konečně vybrali svou daň. Připravili mě o 101 minuta života, které jsem mohl věnovat studii jaderné fyziky a na základě tohoto osudového zvratu pak mohl roku 2016 nastoupit v CERNu a konečně rozštěpit foton. Ale co naplat, že? Filip Kejdyk ještě nikdy nebyl tak romantický. A utahaný. Za pochvalu stojí ale fakt, že si jistě každý dosadil za předsedu Boha a za správce anděly, ale tím, že ví, že je to právě od Kejdyka, musí si říct, že je za tím nějaká tajná organizace s mimozemskou technologií. Jen škoda, že to zůstalo právě s tímto otazníkem, že tvůrci neprozradili více a soustředili se jen na tu lásku.(13.10.2014)

Tenhle film je vynikající, ale myslím, že měl na to být excelentní. Nebudu to vyčítat režisérovi, vždyť je to jeho debut a s přihlédnutím na tento fakt mu musíme přiznat kredit - je to svižné, mezi Mattem a překrásnou Emily (kterou začínám milovat čím dál tím víc) to klape, jak má a hudba krásně dokresluje tu atmosféru. Nicméně celý film jsem měl pocit, že mi něco chybí, nějaký zásadnější moment, kde bych se si řekl "ok, dobře, tohle je skvělé, jdu a najdu ty pány s klobouky!" a proto si myslím, že kdyby tohle natočil někdo jiný, byl by to film, na který by se jen tak nezapomnělo. Ale jak už jsem předeslal - film šlape bez vážnějších logických děr, hlavní dvojice ok, hudba taky a režisér je příslibem do budoucna. Když si odmyslíte fakt, že v rukou někoho jiného by to byla podívaná, na kterou by se jen tak nezapomnělo, budete spokojeni. 80 %.(16.6.2011)

• LIVINGDEAD

Stupidní hovadina o neustálých setkání a odloučení. Uplakánka a frndu chtěli rozdělit.... a je z toho film. Dnes se už opravdu točí sračky o všem!(1.8.2011)