poster

Správci osudu

 • USA

  The Adjustment Bureau

 • Slovensko

  Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madison
  ****

  Kto očakáva sci-fi, musí byť prinajmenšom rozhorčený, pretože ide skôr o strastiplnú romantiku než sci-fi. Keby som teda z prečítaných komentárov nevedela, že si idem užívať rozkošnú zamilovanú dvojicu, bola by som na tom asi podobne. Napriek tomu ide o výbornú dialógovú snímku, ktorá je chvíľami nádherne romantická, chvíľami napínavá a inteligentná. Matt Damon a Emily Blunt predvádzajú perfektné herecké výkony a divák je do ich príbehu - ako dokážu premôcť osud - úplne vtiahnutý napriek tomu, že happy-end bije do očí.(18.7.2011)

 • Le_Chuck
  ****

  Príde mi škoda plácanie Dickoviny na behavú romantiku ale whatever, akosi som to čakal. Emily je ubersexi, klobúčnici správne retro a Nolfi debutuje sic šablónou, ale bez prešlapov. Na to že je to látka na 10 minútový kraťas, super. 70%(27.6.2011)

 • Bluntman
  ****

  Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o tu nejklasičtější a nejkonvenčnější možnou podívanou, ale pokud by se šlo hlouběji, režijní debut George Nolfiho se ukáže být velice důmyslným snímkem, který odkrývá mechanismy moci. Vyprávění je sice kanonické, protože se pracuje s dvouohniskovým narativem (práce/osobní život), ale přitom se tento tematizuje a v dialozích se upomíná na způsob, jakým se dávkují informace, jsou vytvářeny mezery apod. Styl upozorňuje sám na sebe, když postavy procházejí dveřmi do zcela jiné lokality, čímž se staví na odiv iluzornost kamerou zachycených věcí, a baví se o efektivnosti kostýmů, make-upu a rekvizit, kdy tři zmíněné prvky mají sloužit k podpoře dominantní ideologie. SPRÁVCI OSUDU ovšem nikdy daný rámec nepřekročí, pouze na něj upozorňují, jelikož jsou důslednou pastiší. Uspokojí tak jak ty, kteří si zašli na další hollywoodskou žánrovku, která romancí osloví ženy a akcí muže, tak ty, kteří žádají sofistikovanější díla. Osobně z režírujících "bývalých scenáristů bournovek" dávám přednost Tony Gilroyovi, ale neokázalost této dickovské adaptace mi přišla nesmírně osvěžující.(31.3.2011)

 • Djkoma
  ****

  Dynamická a přímočará romance dvou duší, které se náhodou potkaly na pánských záchodcích, ale již se nikdy neměly potkat. Téma souboje lásky s osudem, hromadou nástrah a konspirací v pozadí lidského světa, funguje dobře, stejně jako využití některých "nadpřirozených motivů". Příběh je pochopitelně jednoduchý, ale chemie mezi hlavními postavami (Damon-Blunt) funguje neuvěřitelně a stejně tak dialogy neztrácejí ani na okamžik půdu pod nohama. Především scénárista George Nolfi si svůj debut vyloženě užívá, vytknout mu jde minimum a diváka baví po celých 106 minut. Krom toho si vybral i dobrý vizuál (město,future/retro styl) a hodně často fascinuje procházením "dveřmi"(škoda, že si tolik lidí vybaví Keymastera...). PS: podobnost s Observerem z Fringe bude dále prozkoumána, jen co seženu povídku;-)(6.3.2011)

 • TheMaker
  **

  O čem, že to bylo? Aha, už vím, o tom, jak chlap potká na hajzlu ženskou, během 3 minut se do ní zamiluje a pak za ní běhá celý film, a za ním zase běhají nějací chlápci s kloboukem, co prý vládnou osudu. Hm.(9.8.2011)

 • - George Nolfi prohlásil, že Matt a Emily jsou skvělou dvojicí, o jaké sní každý režisér. (movieband)

 • - George Nolfi usedl na režisérskou stoličku poprvé ve své kariéře. Jako scénárista se však podílel například na sérii o Jasonu Bourneovy či na krimi komedii Dannyho parťáci 2 (2004). V obou zmiňovaných titulech již spolupracoval s Mattem Damonem. (Coldrex)

 • - Jako většina filmů podle povídek a románů Philipa K. Dicka si snímek bere za inspiraci jen základní myšlenku, kterou je zde skupina osob, upravujících realitu. Oproti filmové verzi se v té knižní například hlavní postava jmenuje Ed Fletcher, je uředníkem realitní kanceláře, je ženatý a jedním ze správců osudu je také jeho pes. (KillHurt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace