Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Upravená povídka podle sci-fi spisovatele Philipa K. Dicka se prezentuje jako thriller, ale ve skutečnosti je to překvapivě romantický film. A to je největší kámen úrazu. I přes veškeré to hvězdné obsazení a filmový štáb (Oscarový kameraman John Toll a hudební skladatel Thomas Newman) se jedná o průměrný film, který mě neuchvátí a zároveň neurazí. To, že polibek může ovlivnit běh našeho osudu a že si pravá láska najde vždy cestu k sobě, tu byla mnohokrát. A radši dám přednost klasickému fantasy příběhu s romantikou ve filmu Otázka života a smrti od režisérské dvojice Emeric Pressburger a Michael Powell než tomuhle pokusu o něco nového.(3.3.2011)

Čekal jsem nějakou konspirační akční sci-fi a dostal jsem nečekaně romantický film. Fakt se mi to líbilo hlavně kvůli dvojici Matt Damon a Emily Blunt. Oba byli tak sympatičtí a byla mezi nimi ta pověstná chemie. Příběh o ovládání osudů byl ok, akorát to postava Matta Damona přijala docela v pohodě. Místo, aby tam na ně řval a vzpíral se, tak se je spíše snažil uargumentovat - no prostě politik :)(18.6.2011)

Príde mi škoda plácanie Dickoviny na behavú romantiku ale whatever, akosi som to čakal. Emily je ubersexi, klobúčnici správne retro a Nolfi debutuje sic šablónou, ale bez prešlapov. Na to že je to látka na 10 minútový kraťas, super. 70%(27.6.2011)

• - Shohreh Aghdashloo a Daniel Dae Kim původně natočili několik scén, ty se ale ve finální verzi neobjevily. (Lenny.M)

• - Emily začala trénovat měsíc před natáčením 4 hodiny denně a v průběhu natáčení v tréninku pokračovala. Ve filmu má tři taneční vystoupení - sólo, duet a výstup se skupinou. (movieband)

• - Do češtiny je název povídky Philipa K. Dicka, kterou je snímek inspirován, přeložen jako Úpraváři. (KillHurt)