Správci osudu

The Adjustment Bureau

Správcovia osudu

Romantický / Sci-Fi / Thriller / Akční

USA, 2011, 101 min

Do filmu jsem se zamilovala ve chvíli, kdy se David zamiloval do Elise. Při jejich prvním setkání na záchodech mi šel až mráz po zádech. Od té doby jsem tomu propadala. Klobouky jako "klíč" ke dveřím mi přijdou neobyčejně originální. Finální scéna, kdy se milenci místo jakékoliv reakce objali a řekli si ty krásná slova, mě mimořádně dojala. Film plný láskyplných rozhodnutí a činů.....Děkuji, necisty :-)(14.6.2011)

Ze života. Až na to, že mí ‚andělé‘ nenosí stylový klobouk. Plus vynikající Damon, výborná Blunt, fajn soundtrack a vizuální fetiš Manhattanu navrch. Možná to odvane čas, ale teď se to strefilo jako nic jiného za poslední cca rok nazpět. [Spoiler posibility: Musím si přečíst Dicka, už jen pro to, že mě zajímá, zda-li se na konci rozlije stejně velká vlna pozitivních pocitů, jako u filmu. :)](21.6.2011)

Dlho som sa tomuto filmu vyhýbal čiste len kvôli posteru čo bola obrovská chyba, ktorú už nezopakujem. Film je Veľmi zaujímavý ...... Celý čas som len tíško sedel a kukal na film s veľkým obdivom, pretože scenár a réžia Georgeho Nolfi ma tak vtiahla do deja, že mi 106 minutová stopáž filmu ubehla nenormálne rýchlo. Tiež musím povedať, že romantická dvojica ani nemohla byť lepšie obsadená ako bola, zas raz výborný Matty ktorému krásne sekundovala Emily Blunt.(28.8.2011)

Decentní futuretro pohádka o tom, jak si vybojovat princeznu a možná i půl království k tomu. Naivnější a ideologicky konzervativnější zápletku v Hollywoodu nenajdete, ale její realizace je precizní a Damon herecky utáhne sebebanálnější větu. 70%(22.2.2011)

SF, který se hodí spíš pro romantickej večer než pro nastolování otázek o životě, vesmíru a vůbec. Pokud se to umí, proč něco namítat a George Nolfi svůj debut rozhodně zvládl. Málokdy postavám tu lásku a přitažlivost věřim tak moc jako tady. Emily Blunt je ve filmu naprosto křehce krásná, což jen přispívá k uvěřitelnosti romantického nádechu příběhu. Díky kontrole osudu, retro nádechu, kloboukům a romantický lince se člověk nemůže ubránit určitýmu srovnání s filmem Dark City, ale jde vlastně o takovej protipól, protože tam je důraz kladenej přesně opačně hlavně na SF stránku a romantika je jen doplněk. Vážně taková příjemná SF pohádka.(4.3.2011)