poster

Vraždy v Yorkshiru: 1983

 • Velká Británie

  Red Riding: In the Year of Our Lord 1983

 • Slovensko

  Vraždy v Yorkshire 3

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ice.dog
  ****

  Třetí a závěrečný díl a pro mě rozhodně díl s nejlepší atmosférou z celé trilologie. Temnost, které je sice v tomto díle nejméně ze všech tří, tento díl naopak dohání v celkové atmosféře. Parta špatnejch poldů, kteří si na svym severu dělali co a jak chtěli se sice snaží zahrnout starou špínu pod koberec, leč marně... Ani snaživej investigativní přejetej novinář v první části, ani seriosní vyšetřovatel v druhý, ale až vyžranej právník, kterej vyrostl na této jak je ve filmu vylíčeno bohem zapomenuté části Británie, dá ledy do pohybu. Celý příběh je napínavej a vyžaduje divákovu naprostou pozornost, pokud nechce v půlce trilologie zjistit, že neví kdo je kdo, kdo ho komu kouřil a kdo s kym vyjebával, nicméně celou sérii mohu jen doporučit. Řekl bych, že se Rob Stark asi obracel v hrobě, kdyby věděl co se dělo na jeho severu... "To the north..."(22.8.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Opět jiné než předchozí snímky a opět zajímavé a napínavé. Spojit všechny díly dohromady, prostříhat, hodit to na stůl Fincherovi a máme tu thriller jako řemen.(9.7.2013)

 • Crocuta
  ****

  Díky závěru (který se dá ale sotva označit jako happyend) je "1983" možná o něco méně depresivní a bezvýchodný, než předchozí dva díly trilogie, i tak je ovšem až po okraj plný ponuré atmosféry severu, kde si zvířata v policejních uniformách dělají co chtějí...(21.1.2014)

 • Tom_Lachtan
  ***

  uááá. Proč? Proč zas to samé? Snad jen s tím rozdílem, že místo jednoho hlavního hrdiny máme dva (onen právník je s přehledem nejsimpatičtější postava celé trilogie)? Prý vyvrcholení celé trilogie, prý propojení všech dílů.... Nic z toho se nekoná, vše co je "odhaleno" už stejně každý normální divák dávno věděl. Tady nemá co vytáhnout kvalitu nad propast průměru, ani zajímavá postava právníka... Zklamání, jsem skoro v nutkání dát dvě *, i díky opět v podstatě stejnému konci a tomu, že nepříjemný zvyk prodlužovat záběry o pár zbytečných vteřin je dost patrný. Navíc jsou některé postavy nesesitelně otravné (BJ). PS: bráno z pohledu celé trilogie. Tu bych celkově označil za ***(23.3.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Na nás a na sever !! Na sever, kde si děláme, co chceme !!"(25.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace