Noční rande

Nočné rande

Date Night

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2010, 88 min

Čekala jsem nějakou ušmudlanou, typickou romantickou komedii o nudném americkém páru, ale dostalo se mi skvěle fungující akční zábavy. A jsem i ráda, že jsem si nepřečetla popisek filmu, protože by to zkazilo celou zábavu! :)(3.1.2013)

Nevím, co k tomu říct, dnes je to můj 3. film v řadě, a určitě stál za to. Herci mi sedli (obzvlášť má oblíbenkyně Tina Fey; v menší roličce Mila Kunis taky nebyla k přehlédnutí) a byli tahounem filmu, byť i děj byl schůdný, hlavně myšlenka (aspoň zpočátku) neotřelá, a vůbec to do sebe dobře zapadalo. Aneb co se s jistotou nemůže stát lehce stereotypnímu manželskému páru, ale dá se z toho udělat film, který vypadá dobře. 75%(6.7.2010)

Nudný a stereotypní život manželů Fosterových nabere jiné rozměry, když si jednou večer zajdou na večeři a pár zkorumpovaných policistů si je splete s párem vyděračů s flash diskem, na němž je kompromitující materiál. A původně pohodový večer se rázem změní na boj o holý život a manželský pár je nucen celou noc prchat před nelítostnými policisty. Zápletka je tedy nijak objevná až otřepaná, ale přesto to není nijak špatné, ačkoliv jsem se u toho smíchy nepotrhal. Problém vidím ve snadno předvídatelném scénáři, který ovšem nabízí řadu přece jen humorných scének, ve kterých se na scéně zjevují, vedle spolehlivě komediálního Steva Carrella a neokoukané Tiny Fey, i herci zvučných jmen (Wahlberg, Liotta, Kunis nebo Ruffalo) a ti všichni se postarali o to, že film má svižný spád, až tak moc nenudí, ale nad víceméně průměrné hodnocení se ne a ne dostat. Nejvíce mě pobavila ve filmu scéna, kdy se ústřední pár vydá do striptýzového baru, kde je považován za striptérku a jejího pasáka a musí zatančit u tyče něco výjimečného, aby si zachránili život. Škoda, že takových parádně humorných situací komedie neobsahuje víc, a až příliš spoléhá na komediální talent sympatického Carrela, který překvapivě film tolik netáhne a většinou, když dostane hlavní roli, tak nijak extra neoslní, ale také nic nezkazí. 60%.(29.7.2010)

Dostal som to čo som chcel. Konečne. Lebo väčšina komédii má dobrý trailer, ale skutočnosť je od neho priveľmi vzdialená. Tu som dostal presne to, čo mi bolo sľúbené. Tina Fey má moje sympatie, teším na jej ďalší film.(30.10.2010)

• Renton

Scénář: Josh Klausner .. Tomuhle se musí jít hodně vstřícně a s přimhouřeným okem naproti. Určitě si to své (hodně nenáročné!) publikum, které vznese uznání, najde.. Jelikož ty podlinky jsou zapleteny do příběhového copu, který hodně tahá. A především ve mě tento styl nevyvolává téměř žádný smích, takže jako komedie je snímek v podstatě nefunkční a spousta přehnaných akčních vložek či pestrá, ale nevýrazně využitá řádka cameo roliček už hodnotný zážitek stěží vystaví. Tím nejzajímavějším je tak Tina Fey se kterou jsem se zatím potkal jen velmi okrajově a poměrně slušně zastiňuje i svého slavnějšího hereckého partnera.(15.6.2010)