Akční / Dobrodružný / Sportovní

USA, 1971, 106 min

Slušný závodní film, ve kterém exceluje charismatický Steve McQueen. Jelikož byl obrovským fanouškem aut, tak tohle byl jeho životní sen, natočit film z prostředí jednoho z nejslavnějších automobilových závodů. Od filmu jsem dostal, co jsem očekával, ale trochu jsem postrádal nějaký hlubší příběh a tím pádem jsem nemohl snímek docenit plným počtem hvězdiček.(25.10.2008)

Perfektně natočené závody, skvělý McQueen a vynikající atmosféra. Pokud nečekáte nic jiného budete nadšeni.(4.8.2007)

Dámy a pánové, ve čtyři hodiny odpoledne odstartuje za přehlušujících zvuků burácejících motorů nejtěžší a nejslavnější závod všech dob. Závodníci budou muset ze sebe a ze svých speciálů dostat maximum. Stanou se hrdiny, kteří se zapíšou do dějin automobilových závodů. Jedním jezdcem usedajícím do kokpitu vozu je i frajer Steve McQueen. Čekala jsem trošku více nervy drásajících okamžiků. Líbily se mi záběry z pohledu řidiče. Na malou chvilku jsem si připadala, že sedím ve voze s ním a bedlivě sleduji trať před sebou.(13.12.2009)

Neskutečná autentičnost, kdyby měl film lepší scénář, mohla vzniknout dokonalost. I přes všechny komplikace a že jich bylo je to vynikající počin.(13.2.2017)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 (slovenský okruh) = 25.10.1985 + ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.12.1985 , réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN ŠUDA + ČESKOSLOVENSKÁ VHS PREMIÉRA = 2004, réžia českého znenia (H.C.E. 2004) = Martin Porubský - McQueena dabuje PAVEL VONDRA - Pôvodný dabing je údajne slovenský a vyrobila ho ČST Bratislava. McQueena dabuje MICHAL DOČOLOMANSKÝ. (18.7.2009)(18.7.2009)

• - Po skutočných pretekoch Le Mans v júni 1970 nasledoval týždeň na odpočinok, a potom začal ten “McQueenov Le Mans“, doprevádzaný množstvom ťažkostí. Plagáty, inzertné plachty a tabule sa odsťahovali na ďalšie preteky, a tak SP museli zohnať od najrôznejších firiem náhrady.Ďalším problémom bol hmyz, ktorý v júnových pretekoch zvykne mohutne znečisťovať prilby, chrániče i autá. Už behom prvých týždňov nakrúcania však všetky mušky zmizli. Museli sa teda dovážať a rozmetať na potrebné miesta, aby účastníci vyzerali, akoby ich „nazbierali“ v rýchlosti 300 km/h. (pravo)

• - Steve McQueen mal v úmysle zúčastniť sa skutočných pretekov Le Mans 1970 osobne, a tak sa medzi prihláškami na preteky objavil voz Solar Productions(SP) – Porsche 917 s neobyčajnou posádkou: Steve McQueen – Jackie Stewart. Ale McQueenovi poisťovňa zakázala štartovať s hrozbou výpovede úveru. (pravo)

• - Téměř dva roky probíhalo natáčení bez scénáře. (AlexeiF1)