Akční / Dobrodružný / Sportovní

USA, 1971, 106 min

Minuta absolutního ticha a muž který překonal svůj strach ze smrti.(11.7.2007)

Nevim, tak nějak jsem po hodině a půl stále netušil, kdo je kdo a všechny postavy mi byly tak nějak u řitě. Asi je pravda, že kdyby se tvůrci vyprdli na nějakou nesmyslnou dějovou linku, tak by to bylo lepší. Ale šanci tomu ještě určitě dám.(23.11.2013)

// Film, ve kterém auta mluví více, než lidi a já jsem s tím naprosto spokojen.(27.4.2013)

Možno je pravda, že dlhé roky to bol najlepší film o automobilových závodoch. Po formálnej stránke to je skvelé, po stránke vyobrazenia toho, čo sa deje popri závodoch, či počas samotných závodov to je snáď lepšie než Rivali z roku 2013, no po obsahovej stránke, či po stránke príbehu je to slabunké, teoreticky to preto beriem ako priemerné dielo, ktoré ma úpútalo len akoby povrchom, no nie vnútrom.(6.4.2014)

Perfektně natočené závody, skvělý McQueen a vynikající atmosféra. Pokud nečekáte nic jiného budete nadšeni.(4.8.2007)

• - Po natáčení producenti darovali kombinézu McQueena britským novinám The Observer jako cenu do soutěže, kterou tehdy vyhrál 12letý Timothy Davis. V roce 2011 byla velmi zachovalá kombinéza vydražena v aukci za 984 000 amerických dolarů. (jenik71)

• - Počas pretekov Le Mans 1970 bolo umiestnenych 19 kamier pozdĺž trate, ktoré dohromady natočili 40 000 metrov filmu a 3 ďalšie kamery viezol Porsche 908 štartujúci za Solar Productions. Za volantom sa striedali H. Linge a J. Williams. Ich úloha bola pred štartom spustiť všetky kamery, odštartovať čo najrýchlejšie a potom sa držať vo vedúcej skupine jazdcov tak dlho, ako to len bude možné, aby sa natočilo čo najviac. Napriek nespočetným zástavkám v boxoch kvôli nabíjaniu kamier sa nakoniec celkovo umiestnili na výbornom 9. mieste konečného poradia! (pravo)

• - Po skutočných pretekoch Le Mans v júni 1970 nasledoval týždeň na odpočinok, a potom začal ten “McQueenov Le Mans“, doprevádzaný množstvom ťažkostí. Plagáty, inzertné plachty a tabule sa odsťahovali na ďalšie preteky, a tak SP museli zohnať od najrôznejších firiem náhrady.Ďalším problémom bol hmyz, ktorý v júnových pretekoch zvykne mohutne znečisťovať prilby, chrániče i autá. Už behom prvých týždňov nakrúcania však všetky mušky zmizli. Museli sa teda dovážať a rozmetať na potrebné miesta, aby účastníci vyzerali, akoby ich „nazbierali“ v rýchlosti 300 km/h. (pravo)