poster

Le Mans

 • USA

  Le Mans

 • Slovensko

  Le Mans

Akční / Dobrodružný / Sportovní

USA, 1971, 106 min

Režie:

Lee H. Katzin

Scénář:

Harry Kleiner
(další profese)
 • Tommassi3
  *****

  "Když lidi riskují život, nemělo by to bejt pro něco moc důležitýho ??"(22.1.2016)

 • anderson
  ***

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 (slovenský okruh) = 25.10.1985 + ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.12.1985 , réžia slovenského znenia = (ČST Bratislava) + ČESKOSLOVENSKÁ VHS PREMIÉRA = 2004, réžia českého znenia (H.C.E. 2004) = Martin Porubský - McQueena dabuje PAVEL VONDRA - Pôvodný dabing je údajne slovenský a vyrobila ho ČST Bratislava. McQueena dabuje MICHAL DOČOLOMANSKÝ. (18.7.2009)(18.7.2009)

 • Šakal
  ****

  Závodění je ŽIVOT. Všechno potom a před tím je ČEKÁNÍ! Myslím, že tato věta v podání hlavního hrdiny ( charismatického Stevena McQueena ) vystihuje celý snímek. Le Mans je poctivý film o jednom z největších automobilových závodů na světě. Filmová pocta především pro všechny, kteří milují vůni benzínu. Film ( nejen ) o překonávání strachu uvnitř sebe samého. Tento " sport " může dělat skutečně pouze člověk milující rychlá kola a celý ten " šrumec okolo " stejně jako tomu bylo v případě tvůrců tohoto snímku. Nevšední zážitek!(22.12.2009)

 • Z0oMb3E
  **

  Pseudofilm, ktorý možno v 71. vzbudzoval úžas nad tým, aké zábery boli divákovi ponúknuté, no v súčasnej dobe minikamier používaných napríklad v F1 to už nieje nijaká zvlášnosť. Pseudofilm je zaujímavý asi tak isto, ako už spomínaná F1, či 24hodinovka. Nie som veľký fanúšik okruhových pretekov. Vždy budem tvrdiť, že najlepší jazdci sú v rally. No musím oceniť to, že toto sú asi druhé najťažšie preteky na záťaž či už jazdca, či spoľahlivosť techniky (najťažšie preteky sú samozrejme Paríž-Dakar). I keď sa píše, že Steve McQueen sám jazdil, to je asi jediné, čo tu mohol ukázať, aby sa vôbec ocitol v zábere. Osobne som čakal niečo iné a to prípravy, atmosféru (čo sa čiastočne splnilo), zákulisné taktiky, špionáž súperov...Takto som si mohol fakt zapnúť LIVE pretek a zážitok by bol totožný. 2* za havárie a... (a vlastne už neviem za čo).(3.11.2010)

 • RHK
  ****

  Hraný film dokumentující jeden závod 24 hodin Le Mans. S minimem dialogů, s maximem zvuků motorů a rytmů srdcí. Zvláště od druhé poloviny adrenalinová podívaná. Vhodné pro řidiče a fanoušky závodů, nevhodné pro ženy. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=mWdhnynpvlY(15.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace