Akční / Dobrodružný / Sportovní

USA, 1971, 106 min

Lee H. Katzin

Harry Kleiner

Steve McQueen v docela známém sportovním dramatu o jednom z nejslavnějších závodů světa. 24h Le Mans je závod jako žádný jiný a Lee H. Katzin viditelně chtěl výjimečné prostředí předvést divákovi se vším všudy. Výborná kamera často dodávající pocit "sezení v autě vedle řidiče" je podtržena dokonalým automobilovým ozvučením. Bohužel jinak film nepřináší vůbec nic. Příběh je na úrovni ničeho, sledujeme jednoho jezdce jak jezdí a vzpomíná na svou havárii, při které zemřel manžel jedné ženy, kterou opět potkává na letošním ročníku Le Mans. Tento příběhový nedostatek se těžko kompenzuje, protože se z filmu stává opravdu čistě snímek pro milovníky tohoto závodu a závodních automobilů obecně.(27.11.2009)

Skvěle natočené závody se skvělou atmosférou a charizmatickým McQueenem. Celkový dojem ale bohužel kazí suchý příběh, který je uměle naroubován na jinak strhující podívanou. 70%(17.7.2009)

Jó, tak tenhle film vidět na plátně, promítán 70mm projektorem se skutečně vyplatilo. Věřím, že pokud na to kouknete doma na noťasu, asi z toho nic moc mít nebudete, ale v kině to bylo skutečně o něčem naprosto jiném. Prvně jsem si myslel že z toho randálu ohluchnu, hlasitost jedoucích aut byla neuvěřitelná, díky Bohu, že to potom trošku ztišili. Nejedná se moc o film který má překvapit svým propracovaným příběhem, ani ničím jiným filmařsky profesně dokonalým. Má to diváka příblížit do místa nějakého dění. V tomhle případě do Francouzského Le Mans. Velmi pěkně zpracovaná kamera, která diváka po celou dobu spolehlivě udržuje v obraze. Film pro mě splnil svůj účel. ukázal mi téměř do detailu, jak v 80 létech takový závod vypadal. A musím říct, že nervozitu řidičů z okruhu jsem pociťoval ještě hodinu po projekci! 80% Viděno v kině na festivalu 70mm filmu KRRR!.(18.5.2015)

• argenson

Tady v plném znění podepisuju komentář své oblíbené uživatelky Snorlax. A to málo, co se děje mimo auta, je o ničem. Nuda, tohle už nikdy nepotřebuju vidět.(6.2.2013)

Vynikajúce kino. Black hawk down športových filmov. Nejde o dej, ide o atmosféru. Tá je síce úžasná, ale autíčkarenie bohužiaľ nie je moja šálka kávy, takže nebol som zas úpne nadšený. Jedine preto nejdem na 5*. Pre milovníkov motošportov musí ísť o jeden z najlepších filmov vôbec(8.12.2013)