poster

Le Mans

 • USA

  Le Mans

 • Slovensko

  Le Mans

Akční / Dobrodružný / Sportovní

USA, 1971, 106 min

Režie:

Lee H. Katzin

Scénář:

Harry Kleiner
(další profese)
 • T2
  ***

  Rozpočet $7,573,797Tržby Celosvetovo $100,000║ Minimum dialógov, samé jazdenie, niekoľko pekne natočených záberov, či dokonca nervy drásajúcich búračiek, robia z tohto filmu skoro čistí dokument o 24hodinovke Le Mans, škoda že sa dej nevenuje trošku viac aj pretekárom, lebo sú tu braní len okrajovo ako nejaké figúrky v hre, nepoznáme ich charakter a preto ani nevieme komu vôbec fandiť. /60%/(13.12.2009)

 • Xeelee
  ****

  Le Mans příběh mimo dráhu opravdu škodí. Burácení motorů nadupanejch aut, kterejm řidiči pěkně dupou na krk, určitě přivede nejednoho automobilovýho nadšence k orgazmu a dokonalá kamera a střih nekompromisně vtáhnou na asfalt do nadupanejch závodních speciálů. Člověk pak úplně cítí přetížení v zatáčkách a návaly adrenalinu. Dokonalé. Nic se nevyrovná bedlivému sledování trati z pozice řidiče, aut před sebou a přemýšlení nad tím, jak se konečně dostat před ně.(13.12.2009)

 • Gemini
  ****

  Po zásluze legendární závodnický film - od závodníků pro závodníky. Díky tomu je poněkud divácky nevděčný, ale současně právě díky tomu od začátku do konce pevně jde za svým záměrem a volí k tomu ty správné prostředky - kamera, střih a zvuk jsou naprosto špičkové a herecký projev Stevea McQueena dokonale odměřený. Pokud potřebujete k pobavení nějakou "tradiční" zápletku, ve které bude zlý nesympatický superpilot drtit sluníčkového outsidera, který ve finále slavně zvítězí a získá srdce krásné ženy, neobtěžujte se na Le Mans dívat, jenom byste mu pak prznili zasloužené osmdesátkové hodnocení;)(25.8.2012)

 • Šakal
  ****

  Závodění je ŽIVOT. Všechno potom a před tím je ČEKÁNÍ! Myslím, že tato věta v podání hlavního hrdiny ( charismatického Stevena McQueena ) vystihuje celý snímek. Le Mans je poctivý film o jednom z největších automobilových závodů na světě. Filmová pocta především pro všechny, kteří milují vůni benzínu. Film ( nejen ) o překonávání strachu uvnitř sebe samého. Tento " sport " může dělat skutečně pouze člověk milující rychlá kola a celý ten " šrumec okolo " stejně jako tomu bylo v případě tvůrců tohoto snímku. Nevšední zážitek!(22.12.2009)

 • Marek1991
  ***

  Možno je pravda, že dlhé roky to bol najlepší film o automobilových závodoch. Po formálnej stránke to je skvelé, po stránke vyobrazenia toho, čo sa deje popri závodoch, či počas samotných závodov to je snáď lepšie než Rivali z roku 2013, no po obsahovej stránke, či po stránke príbehu je to slabunké, teoreticky to preto beriem ako priemerné dielo, ktoré ma úpútalo len akoby povrchom, no nie vnútrom.(6.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace