poster

Patriot

 • USA

  Patriot, The

 • Německo

  Der Patriot

 • Německo

  Mel Gibson - Der Patriot

 • Slovensko

  Patriot

Akční / Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 165 min (SE: 175 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  *****

  Proč filmu vytýkate přílišný patriotismus? Mi řekněte, že jste si nepřečetli název - Patriot. To je jak odsuzovat příliš "erotické" scény snímku Hardcore Sexual Pornshow... Mel Gibson určitě patří mezi ty nejlepší herce, jaké Hollywood nabízí. Jeho mimika a přirozenost je úchvatná. Vynikající akční scény (osvobození syna), perfektní výprava a slizoun Jason Isaacs. IMHO velmi nedoceněný film. 61% je strašně málo.(1.1.2006)

 • EdaS
  *

  Neskutečně odporně patetická záležitost. Zajímavé je, jak dokážou být Němec a Australan američtější než Američani.(5.4.2003)

 • D.Moore
  *****

  Dnes už zkrátka klasika a v ní Mel ve výborné formě. Tomuhle chlapíkovi na rodinu vážně sahat neměli. Jeho šílený výraz je nenapodobitelný a scéna s ním a nejmladší dcerkou, při které si oba padnou do náruče, ta tedy umí hnát slzy do očí. Nejvíce mě ovšem pobaví lidé, kteří filmu nadávají proto, že je v něm až příliš amerického patriotismu.__P.S. Skvostný Jason Isaacs (a záporáci vůbec), tradičně dokonalý John Williams.(12.8.2009)

 • Gilmour93
  **

  Když se při finální bitvě Melodramatický Mel rozběhl s praporem osázeným hvězdami a pruhy proti zlému, fuj-fuj, zlému uzurpátorovi Tavingtonovi, fakt jsem si myslel, že ho s ním probodne. No nakonec…, chudák kůň. Vlastně žádný chudák, on pod svými kopyty zadupával touhu Američanů po svobodě, takže taky dostal, co si zasloužil.. Čekal snad někdo něco jiného od režiséra, který by si tracheotomii nechal provést jedině Deklarací nezávislosti USA stočenou do ruličky? Pravda, za technickou část si Roland zaslouží zdvořilostní uznání, i když herecky to bylo ze strany dvojice Ledger, Gibson docela baroko. Zaujala přirozenost Chrise Coopera a Frantíka Karyo, tolik opěvovaný J.Isaacs to místy se svou kreací na monstrum, co malým dětem propichuje nafukovací balónky a invalidům vypouští duše od vozíků, přeháněl. Za patriotickou, lehce úsměvnou část si Roland zaslouží posadit na raketu Patriot, vyfotit a pověsit nad krb (tu fotku). A historická akurátnost? Za tu by Roland zasloužil posadit na raketu Patriot a vypustit proti střele Scud..(6.6.2014)

 • sud
  ***

  "Patriot" celou dobu působí jako slabší odvar "Statečného srdce" a to nejen díky obsazení Mela Gibsona do hlavní role. Rolanda Emmericha příliš v lásce nemám, ale myslím si, že toto je jeho nejlepší film. Bojové scény jsou dobře ztvárněné, Mel Gibson standartně dobrý a Jason Isaack je perfektně slizký záporák. Spíše zábavnější, než historicky hodnotný, ale slušný snímek. Jen ta délka, myslím, nebyla nutná. 55%.(10.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace