Patriot

• Německo

Mel Gibson - Der Patriot

Patriot

Akční / Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 165 min (SE: 175 min)

Jeden z kvalitnejsich snimku roku 2000 - Mel Gibson tradicne vytecny, bojove sceny jsou propracovane a skvele predvedene a scenar take dobre zvladnuty. Patriot nenadchne, ale rozhodne si zaslouzi misto ve filmotece a svym patriotismem mi je blizsi, nez posledni dobou hodne caste ceske paskvily a radobyumelecke filmy, typu pupendo. Ona trocha ty narodni hrdosti a sentimentu v zivote neuskodi, pani cechacci.(4.9.2003)

Emmerich vnesl a znovuobjevil spolu s jiným Němcem Wolfgangem Petersenem do americké kinematografie zejména v devadesátých letech minulého století divácké jistoty v akčním/dobrodružném žánru, který zdůrazňoval americký patriotismus. To, že nejameričtější filmy umí nejlépe cizinci, se tak prokázalo hned několikrát. A diváci na jejich vábení dokonale slyšeli. Tu a tam to ale byla křeč, Patriot nakonec zůstal někdy na půli cesty, ale zarputilý otec-farmář-hrdina je toho tu a tam ideálním příkladem.(30.5.2012)

Plákla jsem si .. :)(25.5.2008)

Oscar 3 nominace: Kamera, Hudba, Zvuk(19.3.2004)

Popcorn na pohled lepší než ten po domácku dělaný. Jenže po ochutnání zjistíte, že pod nadýchanou a máslem pokapanou krustičkou je spálený. Neznamená to, že by byl nepoživatelný. Jen není tak dobrý, abyste si ho dávali pravidelně a s chutí.(29.2.2008)