Je vtipné, jak někteří vyčítají filmu, který se jmenuje "Patriot" přemíru patriotských řečí, scén a podobně. Já jsem s tím neměl výrazný problém, ty dvě a půl hodiny uplynuly jako voda a navíc, některé scény (první přestřelka v lese, závěrečná bitva) si budu pamatovat ještě dlouho. A během filmu mě nejednou napadlo, jestli tohle nebyla Emmerichova pocta za to, že mu dali vízum… :-) No, kdo ví… Vzhledem k tomu, že jsem se fakt bavil a taky k tomu, že dnes slavím 18ctku, tak dám čtyři hvězdičky.(14.8.2009)

Tenhle film má smůlu, že hlavní roli ztvárnil ten, jenž má pětioscarové statečné srdce. Díky tomu snímek dává méně, než se původně zdálo, že nabízí...(11.9.2002)

Existuje snad větší Američan než Němec Roland Emmerich? Co mu ti Američani dali, že jim tolik leze do zadku?(27.9.2007)

Tak jako si mě Mel získal ve Statečném srdci, tady tomu není jinak jen s tím rozdílem, že zde se mi v záchvatu breku nedělají bubliny u nosu! Téma válek, kde umírá tisíce lidí, i těch nevinných, mě dokáže vždycky chytit za srdce, že je mi všelijaký americký patos u prdele! Takže všechny srdcervoucí scény probrečím jak se patří a vůbec se za to nestydím, klidně i několikrát do roka :o)(10.9.2010)

• kinej

Tento film je natočený pro lidi, kteří jsou schopni zažalovat restauraci ve které se stravují za to, že jsou obézní.(10.11.2004)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 123. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Generál Cornwalis se ve skutečnosti bitvy o Cowpens neúčastnil. (cariada)

• - Narozdíl od svého fiktivního protějšku žil Tarleton až do roku 1833 a stal se členem britského parlamentu. (liquido26)