Obitajemyj ostrov. Schvatka

Tajomný ostrov 2

Inhabited Island: Fight, The

Fantasy / Sci-Fi

Rusko, 2009, 103 min

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $6,038,000(11.11.2009)

Dokončení prvního dílu jde v mnohém ve stopách svého mladšího bratříčka, ale i tak se zde člověk cítí nějak domácněji protože už částečně ví o co jde. Jak už název napovídá tenhle díl je o něco akčnější, ale vůbec to nevadí. Bohužel i u tohoto filmu není vysvětleno všechno a na závěr máte pocit, že jste byli o mnohé informace ošizeni (tak třeba co se stalo s otcem to nikdo nevysvětlil skoda). Přesto jsou to jenom vrásky na jinak docela solidním scifi u kterého mě ještě docela překvapil konec.(1.9.2009)

Druhý díl byl o poznání lépe natočený, efekty již nebyly tak velice béčkove, ale stoupli o dvě třídy výše. Herci hráli docela dobře, když vezmu že Rusko filmografii moc nepodporuje. Původně jsem chtěl dát druhému dílu tři, maximálně čtyři hvězdičky. Ale konec, konečná hudba, rozuzlení a vůbec celý konec si to zachránil, a za mě jako prvnímu dílu, plný počet.(6.12.2009)

Co novy Star Trek, druhy diel velkolepej bondarcukovsko strugatskej sci fi ma zaujimal viac a ocakvania splnene.(31.5.2009)

Dvojka je teda minimálně o třídu lepší než úděsně nastříhaná a chaoticky poslepovaná jednička. Hlavním vylepšením je přece jen plynulejší tok vyprávění, i když i tady se děj občas posouvá skokovitě, ale není to tak do očí bijící jako v první části. Samotný děj má daleko větší spád a obsahuje více akčních scén, které jsou docela působivé. Určitě povedený je i nečekaný a v podstatě nic neřešící závěr – ale přesně takové konce se mi líbí. Rád bych si přečetl i předlohovou knihu, protože ten příběh sílu má a v knižní podobě bude určitě zajímavější. Co se filmu týče, ten zaujme asi jen otrlé fanoušky sci-fi. „Běžného“ diváka to ale moc bavit nebude, i když... Massarakš!(12.3.2011)