Britská televizní show vysílaná televizí ITV. Soutěží zde zpěváci, tanečníci, komici a další umělci, kteří předvádějí různé úkony a snaží se získat podporu diváků a poroty. Vítěz dostane 100.000 liber a má příležitost se ukázat na akci "Royal Variety Performance" před členy královské rodiny včetně královny. (dEst28)

novoten

Kráska Amanda Holden, legendární dvojice vtipálků Ant+Dec nebo snad polobůh sarkasmu Simon Cowell? Vybrat si osobnost, na kterou se budete těšit, je ta nejpříjemnější povinnost. Když připočtu lavinu úžasných soutěžících a bez přehánění dokonalou audio-vizuální stránku (lepší soundtrack prostě vybrat nelze!), vychází mi nejlepší reality show, jakou jsem kdy viděl. ()

StarsFan

Po sledování dvou řad britské verze a zhlédnutém úvodním dílu českého formátu na Primě se neubráním srovnání; a z něj Britové vychází jednoznačně vítězně. Moderátorská dvojice Ant a Dec patřila mezi špičku už dávno před vysíláním a tady to svými kousky v zákulisí krásně dokazuje. Soutěžící jsou minimálně o třídu výš, schválně zkuste porovnat našeho mladého tanečníka Jakuba Resslera s o dva roky mladším Aidenem Davisem nebo taneční skupinu BDS Academy s Flawless. A to jsem se ještě nedostala k porotě, kterou Britové snad lépe vybrat nemohli. Herečka Amanda Holden je vždy příjemná a povzbudivá, bývalý bulvární novinář Piers Morgan působí po letech strávených ničením životů celebrit poprvé velmi sympaticky a racionálně a když se odváže, je velmi zábavné ho sledovat (viz moment, kdy se stal čtvrtým členem vystupující kapely Air-O-Smith, když se pokusil o trochu gymnastiky během vystoupení Alexandrie Craig nebo kdy tančil během příšerné, ale zvláštně chytlavé písně DJ Talenta), a producent Simon Cowell je prostě Simon Cowell. Po většinu času sarkastický a kritický, ale v dobách, kdy se na pódiu objeví někdo skutečně zajímavý naopak velmi povzbudivý. A při tom všem jsou jeho zásahy a rady zároveň velmi konstruktivní (jako příklad se dá uvést hezký moment, kdy přerušil Shaheena Jafargholiho), což je kombinace, kterou nenacházím u žádného českého porotce. Připočtěte si k tomu špičkový střih, kameru a použitou hudbu a uvědomíte si, že před vámi stojí nejlepší reality show současnosti. Dodatek 13. května 2012: Po slabší páté řadě, kdy se příliš nevyvedli ani soutěžící, ani porota (Simon a Piers kvůli jiným závazkům museli odejít), přišla úžasná šestá řada, která jednoznačně aspiruje na mou doposud nejoblíbenější sezónu talentu. Auditions byly zábavné, každé semifinále nabídlo škálu talentovaných vystupujících a finále se nakonec ukázalo být tak vyrovnaným, že jsem nejen nedokázala odhadnout, kdo to vyhraje, ale také jsem si říkala, že ať už těch 500,000 liber získá kdokoliv, bude důstojným reprezentantem celé soutěže. (Mé sympatie nicméně patřily mladé operní dvojici Jonathan and Charlotte, případně sympatické londýnské skupině Loveable Rogues zpívající vlastní písně.) A porota... porota snad ještě nikdy nebyla lepší. Simon Cowell je zpátky a z Davida Walliamse se díky jeho ochotě udělat téměř cokoliv, aby pobavil diváky, stal člověk, kterého chci v Talentu vidět i příští rok. Se Simonem má skvělou chemii a jeho vystoupení se Showbears bylo geniální. ()

JohnnyD

Toto je moje najneobjektívnejšie hodnotenie. Nevidel som jediný celý diel, no asi stovky scénok a videí. Britain's Got Talent je unikátna show. Je to zároveň profesionálne urobená zábava (ako trebárs American Idol), no má to niečo naviac, čo väčšina takýchto estrád a reality shows nemá. Britain's Got Talent nie je o trápnych vystúpeniach, hádkach a výsmechu ani o produkovaní umelých showbiznisových bábok (ako spomínaná American Idol), i keď nevydarené až smiešne trápne vystúpenia sa nachádzajú aj tu (no sú nadávkované maximálne vkusne). Pointou celej show je v tom, že je o ľuďoch, čo majú skutočný talent. Či skvelo tancujú, spievajú, alebo dokážu prehĺtať žiarovky, či sú skvelí gymnasti, chlapec mažoretka, alebo bábka opice imitujúca Michaela Jacksona. Je to o originalite, kreativite a talente. V súčasnej záplave prízemných bulvárnych relácií je Britain's Got Talent jedna z mála skutočne pozitívnych a krásnych show, ktorá človeku neraz dokáže zlepšiť náladu. PS: A neoddeliteľnou súčasťou toho sú skvelí porotcovia! Či je to sympatický Pierce, roztomilá Amanda alebo nekompromisný no pravdivý a ľudský Simon! ()

MikeCool

TV-pořad (Soutěž / Reality show). Nejlepší talentová soutěž na světě, dle mého názoru. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 75% (3*) | ()

nascendi

Tento program mi pripomína rovnicu, v ktorej je jedna známa (porotcovia a uvádzači) a mnoho neznámych (účinkujúci). A pretože neznámi sú starostlivo vyberaní, poskytujú výnimočné zážitky a dvíhajú program na úroveň, na ktorú sa ani náročný divák nemôže sťažovať. ()

heyda

Perfektní Simon Cowell i ostatní čelnové poroty. Moderátoři taky super. Prostě super zábava někdy s doopravdy neuvěřitelnými výkony. ()

Handle

Atmosféra této soutěže je prostě NEUVĚŘITELNÁ, mnohdy mám až husí kůži. Krom toho na některé talenty se koukám s otevřenou pusou a porota se mi také hodně zamlouvá.. ()

BoPo

Za mňa jediná show končiaca na slovo talent, ktorú sa oplatí sledovať. Tunajšie auditions majú všetko v čo dúfate. Ojedinelé výkony, zaujímavé predstavenia, humor a aj nejaký ten bizárek. ()

jahol

Nemám rád reality show, zvláště poté, co zhovadilost těch nejvíce uváděných (Vyvolení) narostla do obludných rozměrů. A totálně, zoufale, naprosto, ujíždím na klipech z BGT. Ze tří důvodů - skvělí soutěžící, úžasní moderátoři a porota a vynikající střih britské televize ITV. Všechno dohromady působí nesmírně skutečně a často vyráží dech. A někdy je zajímavé sledovat i celospolečenské dopady - jako veřejnou debatu v roce 2012, kdy k hrůze konzervativní Anglie vyhrál ... pes... a porazil duo brilantně zpívající operní árie a stotřicetihlavý skvělý sbor welškých mladíků. U nás by asi vyhrál taky, ale ve finále by měl stoprocentně jiné soupeře. Pár odkazů, ve kterých nejde zdaleka jen o soutěžící, ale o všechno dohromady...https://www.youtube.com/watch?v=ob5UJS2WwQ8 , https://www.youtube.com/watch?v=ZsNlcr4frs4 , https://www.youtube.com/watch?v=rkQVNDrF0pY , https://www.youtube.com/watch?v=a4Fv98jttYA , , ,https://www.youtube.com/watch?v=AARrVAHnkdY, https://www.youtube.com/watch?v=hjHnWz3EyHs. Dodatek: Ne, s hodnocením ani v roce 2015 dolů nepůjdu, protože vše je skorem tak dobré jako dříve a jedna série nemůže shodit hodnocení předchozích osmi, přestože ji mám čerstvě v paměti. Ale to, co předvedli angličtí televizní diváci ve finále, nebylo nic jiného, než hrozný sen a ztráta iluzí o staré dobré aristokratické důstojné férové Anglii. Před dvěma lety vyhrál pes a dalo se to unést. Letos vyhrál pes znovu a přijde mi, že se všichni zbláznili.... Ještě že tam byla ta irská Jesse Mc Parland... omfg: https://www.youtube.com/watch?v=aEjGQB9BKWA ()

zdepapepa

Doufám, že tento formát k nám dorazí. Ačkoliv bych po všech těch Pop Idolech a Super Stars radši víc diskriminoval zpěváky. Televarieté naprosto nářezové. ()

Hannibal92

Moc rád se dívám na ostatní lidi, jak ze sebe dělají pitomce před celým světěm. Jenže na druhou stranu, když už něco umím opravdu dobře, proč to neukázat ostatním? Občas mi zůstává rozum stát nad tím, kde ti lidé nechali svou důstojnost a občas se koukám s pusou otevřenou jako vrata a řikám si jestli je to vůbec možné. ()