poster

Potraviny, a.s.

 • USA

  Food, Inc.

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Režie:

Robert Kenner

Scénář:

Robert Kenner

Hudba:

Mark Adler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  ****

  Žádná bio agitka! Ale výborný a především pravdivý dokument o nehorázné aroganci potravinářských firem, o nelidském zacházení s dobytkem, prasaty a drůbeží, o tom, co na vás číhá v ´´lahodných´´ hamburgrech z McDonnalds či jak ´´krásný´´ život mají kuřata než se z nich udělá třeba Twister v KFC. Líbily se mi komentáře odborníků a taky přehlednost dokumentu. Jen hlupáci a (=) někteří zdejší uživatelé si myslí, že neexistuje jiná varianta primárního průmyslu, avšak ten farmář přibližně uprostřed dokumentu ukázal, jak snadno a relativně levně chovat dobytek na krásných travnatých pastvinách. Jo z takovýho masíčka chutná steak úplně jinak. Podotýkám, že maso miluju, fast foodům se však vyhýbám, do Mc-sračkoidního-Donnaldu už dlouhá léta nechodím, jen občas (1-2x za rok) si skočím do KFC na nadopované kuře a poslední dobou mám pocit, že ten slavnej americkej kapitalismus je jaksi postavenej na hlavu. Za poměrně pomalé tempo strhávam hvězdičku.(27.7.2011)

 • SarumanKo
  ****

  Téma, ktorú tvorcovia dokumentu Food, Inc. precízne a odborne spracovali, je nepríjemná a krutá už sama o sebe, preto ma trochu sklamalo, že tie účelné a mrazivé zábery s nemalou výpovednou hodnotou sú mierne devalvované emocionálnym kalkulom obsiahnutom v ilustračných záberoch poškodených rodín a záverečnou agitkou, ktorá z diváka robí trochu hlupáka. Ale aspoň majú šancu pochopiť aj americkí diváci. Potravinárstvo je ďalším zo zásadných odvetví, ktorých úplná degenerácia predpovedá skoré zrútenie ľudskej spoločnosti ako ju poznáme... (8/10)(7.9.2012)

 • Hismael
  ***

  Velmi potřebný dokument, který doufám změnil aspoň část věcí v potravinářském průmyslu. Nejdivnější byla americká rodinka, která řešila záhadné dilema, jestli jíst levný fastfood který je zabíjí a díky tomu musí kupovat drahé léky, nebo kupovat zdravé o něco dražší potraviny a přestat jíst léky. Skoro to vypadalo, že to nemůžou myslet vážně. 3 hvězdy jsou za to že mě pár částí ne úplně bavilo, to ale neznamená že to bylo špatný.(26.2.2012)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(20.2.2010)

 • Dannysek4U
  ****

  Podmanivy a alespon pro me objevny - vzhledem k tomu, kolik by proletelo zalob, kdyby se tam lhalo, povazuju Food navic za pravdomluvny. Mno, smutny koukani. Skoda, ze tam nerozvedli linii s cukrovkou, ta mela dost koule.(18.6.2010)

 • - Filmári pracovali predovšetkým v 3 štátoch USA, a to Kentucky, Severná Karolína a Nebraska. Rovnako aj v hlavnom meste Washington D.C. (MikaelSVK)

 • - Vo filme God Bless America (2011) je možné v jednej zo scén, ktoré sa odohrávajú v kine, vidieť plagát odkazujúci na tento snímok. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace