poster

Potraviny, a.s.

 • USA

  Food, Inc.

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Režie:

Robert Kenner

Scénář:

Robert Kenner

Hudba:

Mark Adler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Attta
  ****

  Slušný dokument o situaci potravinového průmyslu v USA. Tohle všechno mi opět potvrzuje jak moc velký odpad světa USA je. Nikdo mi tu zemi nevynachválí. Doufám, že alespoň některé tento dokument popostrčil k tomu aby si četli etikety na výrobcích v bochodě. Tady v EU sice taková situace není, ale číst si složení výrobku není na škodu i když části produktu pocházejí z třeba z eko farmy. Člověk si nemusí za každou cenu odepírat dobré jídlo aby jedl alespoň trochu zdravě a nejedl totální hnus. Tímto jsem trochu odbočil od hodnocení dokumentu, ale v podstatě tady tím vším se on zabývá a téma je to velice příjemné. Určitě doporučuju všem, co se zabývají trochu výživou, ale i těm co o výživě neví vůbec nic. 4 hvězdy jsem dal proto, že jsem měl pocit že chvílema je to trochu přitažené za vlasy. PS: Pro ty co tvrdí že v tom nevidí nic špatného a pletou do toho to, že maso potřebujeme jsou totálně od věci. Já maso miluju, ale rozdíl je v tom, že nechci jíst něco z čeho budu mít rakovinu, nebo jiné hnusy. V USA mají problém, tady tento problém naštěstí ještě nenastal a u nás se dá řešit kupováním masa v menších řeznictví, kde berou mastné výrobky od menších řezníků (teda alespoň u nás ve městě to tak funguje). Na konec jen říct -> zvědněte své tlusté prdele a nebuďte zdechlí si koupit kvalitní maso, které stojí kolikrát stejně jako ze supermarketů ať se nedostanem do situace ve které jsou teď oni.(2.4.2012)

 • Pedestrian
  *

  Pfuj! Nezdravě hnusná bio agitka. Závěrečné titulky mi spolehlivě sesadily i tu druhou hvězdu, kterou jsem tam měl připravenou. Kdyby to aspoň mělo Mooreovy koule, ale tvůrci nebyli schopný dostat se ani do zatemnělých kurníků či získat rozhovory s někým z povolaných hlav velkých společností, takže se každou chvíli na obrazovce objevují zprávy typu: "Tyson odmítl pro tento film poskytnout rozhovor, protože jsme se málo snažili a udělali jsme to pro to velké hovno." Food, Nic.(6.2.2010)

 • heyda
  ****

  Žádná bio agitka! Ale výborný a především pravdivý dokument o nehorázné aroganci potravinářských firem, o nelidském zacházení s dobytkem, prasaty a drůbeží, o tom, co na vás číhá v ´´lahodných´´ hamburgrech z McDonnalds či jak ´´krásný´´ život mají kuřata než se z nich udělá třeba Twister v KFC. Líbily se mi komentáře odborníků a taky přehlednost dokumentu. Jen hlupáci a (=) někteří zdejší uživatelé si myslí, že neexistuje jiná varianta primárního průmyslu, avšak ten farmář přibližně uprostřed dokumentu ukázal, jak snadno a relativně levně chovat dobytek na krásných travnatých pastvinách. Jo z takovýho masíčka chutná steak úplně jinak. Podotýkám, že maso miluju, fast foodům se však vyhýbám, do Mc-sračkoidního-Donnaldu už dlouhá léta nechodím, jen občas (1-2x za rok) si skočím do KFC na nadopované kuře a poslední dobou mám pocit, že ten slavnej americkej kapitalismus je jaksi postavenej na hlavu. Za poměrně pomalé tempo strhávam hvězdičku.(27.7.2011)

 • swamp
  ****

  Sečtení a podtržení stavu a výroby potravin v US. U nás se to tomu asi blíží a tenhle dokument rozhodně vede k zamyšlení.(8.1.2012)

 • Hunt
  *****

  Jen více takových dokumentů, které otevírají oči a ukazují věci, které často nechceme vidět (či o nich vůbec nevíme).(5.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace