poster

Potraviny, a.s.

 • USA

  Food, Inc.

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Režie:

Robert Kenner

Scénář:

Robert Kenner

Hudba:

Mark Adler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brouk
  ****

  Nářez, nářez a zase nářez.... Taková holá skutečnost naservírovaná na stříbrném podnose se jen tak nevidí...(15.6.2011)

 • Frajer42
  ***

  Příjemná výprava za původem pochoutek, které většina z nás zbožňuje, a na které téměř nedá dopustit. Dokument se mi docela líbil. Není nijak závratně extrémisticky zaměřen. Ať už ze strachu před soudními tahanicemi s nadnárodními korporacemi, či ze snahy o trošku té objektivity. Nezmění však ve způsobu stravování vůbec nic. Sice se více a více rozmáhá ten životní trend stravování se "zdravě", ale myslím si, že většina populace stále stejně raději sáhne po tom chemicky ošetřeném kousku masa, protože je zkrátka výrazně levnější a jeho opatření mnohem snazší. Já dokument vnímám jako ryze informativní záležitost. Snad kromě té aférky, kdy dítě zabil jeden hamburger, dokument v tomto směru netlačí na pilu prakticky vůbec, což osobně vítám.(21.9.2015)

 • Copacabana
  *****

  Jedlo by sme si mali vážiť. Nech to znie akokoľvek moralisticky mali by sme najprv rozmýšľať čo vkladáme do úst a nemali by sme ho „take it for granted“. To, o čom hovoria v tomto snímku nie je problém iba v USA, aj keď v trochu v inej podobe my sa tiež nemáme veľmi čím chváliť. Jedného dňa by som chcela mať DIY store, kde by som predávala potraviny od local farmers, a tým ich zároveň aj podporovala, aby sa im nedostávalo stále iba znevýhodňovania od štátu a ignorantsva ľudu..(27.7.2011)

 • enjoi
  *****

  No to je teda pěknej hnus. Doporučuji zhlédnout!(12.7.2012)

 • Hunt
  *****

  Jen více takových dokumentů, které otevírají oči a ukazují věci, které často nechceme vidět (či o nich vůbec nevíme).(5.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace