2Bobule

2Grapes

Komedie / Romantický

Česko, 2009, 94 min

Z reakcí na čsfd jsem měl obavy, ale naštěstí se nevyplnily. Já osobně jsem se bavil většinu filmu a plný sál také. Samozřejmě, že druhý díl nedosahuje kvalit jedničky, ale vzhledem ktomu jak to u pokračování bývá jsem spokojen. Tenhle film pochopí pravděpodobně pochopí jen Moraváci a ne Pražáci.(28.10.2009)

• Tetsuo

Film trpící únavovým syndromem. Nejzbytečnější hodina a půl, kterou jsem letos strávil v kinech. Jestli jednička bylo "navoněné nic", které v hodně vstřícných divácích navodí nějakou letní pohodu, tak dvojka je absolutní nic umocněno na druhou (a la "Vědomosti vaší dcery se rovnají nule. Pro postup do dalšího ročníku je třeba, aby je minimálně zdvojnásobila".). Nepředpokládám, že libovolný ze zúčastněných tvůrců mohl mít dojem, že dělá dobrý film. Nad scénářem muselo být každému jasné, že jde jen o rozředění původního konceptu "uděláme český Dobrý ročník, víc pro teenagery". A naředěno je to tak, že už tam nezbylo cokoli atraktivního. Jestli letošním nejhorším filmům - Operaci Dunaj a Ulovit miliardáře - aspoň šlo o to něco sdělit, tak u 2slow 2tedious 2Bobulí šlo všem akorát o to shrábnout honorář a potlačit stud, že v tom účinkují.(20.10.2009)

• Webb

Zatímco jednička šmakovala na úrovni laciné české klasiky krabicového vína Poezie červená s nevýraznou chutí a karamelovým zápachem, dvojka je už jenom hnusný krabicový víno značky Vino de Mesa, ve kterém se skrývá pravé nefalšované koncentrované zlo. Degustace tohoto "vína" mi trvala asi nejdéle, a to z jednoho prostého důvodu. Smrad z tohoto patoku mi dlouho bránil otevřít ústa a svlažit jím už tak dost ztrápenou dutinu ústní. Jestli chcete vědět, jak chutná peklo, tohle bude ta nejlepší volba. Absolutně nejhorší z nejhorších s chutí nefalšovaného hovna zabaleného v použitý gumě.(2.5.2010)

• Renton

Scénář: Jan Holeček .. Necelé dva roky starší Bobule považuji kvalitativně za, vinařským žargonem řečeno, "pozdní sběr s osobitým buketem" ovšem 2Bobule jsou spíše "stolním, jakostním až nevýrazným samotokem." Degustace byla tím pádem velice povrchní a ex post vypláchnutí čistou vodou není od věci. ___ Rozjetí příběhu povážlivě drhne. Nová zápletka je strohá, aranžmá připomíná to horší z naší kinematografie (kostlivci Kameňáku lezou ze skříní) a do toho ubíjející "akční" práce s obrazem, jeho rychlostí a střihem. Naštěstí, to nejslabší je odbyto hned v začátcích a přesun do Moravských reálií, kde jsem jako doma, postupně zvyšuje úroveň do snesitelného průměru, který tak neuráží. Sice se nedaří tvořit tak pohodovou atmosféru, jako v předchozím filmu, ani příběh není tahounem, naštěstí vtipy se občas nejen daří, ale vybudí i lehký ovšem zasloužený smích. Hluchým míst se ani v tuto chvíli nejde ubránit, ale do finále už se snímek dohrká bez nějakých záseků. Přínos změny režiséra však nevidím žádný, nové postavy jsou obsazeny tzv. divácky vděčně, naštěstí původní trojice si drží svůj standard. _ 2Bobule jsou zkrátka přesněji ½ Bobule. ___ Víno se bez lásky dělat nedá - filmy o nich jakbysmet a láska k snadnému výdělku na tom nic nezmění. Nepochybuji totiž, že půjde opět o divácký hit, ale střízlivění dá tentokrát všem více zabrat.(22.10.2009)

• viperblade

První díl mám rád, i když to byla nenáročná podívaná. Ale tohle… Napadá mě jediná věc - pokračování, které nebylo nutné. Takhle by se daly 2Bobule charakterizovat. Některé scény (a není jich zrovna málo) hraničí až s parodií, Langmajer, který byl v prvním díle sympaťák a (pro mě) zastínil i Hádka v hlavní roli, se zde chová jako debil (scénáristé si zřejmě řekli, proč jeho charakter nějak vyvíjet, ať se raději pořád chová jako blbec a ještě 10krát více). Naopak Hádek je zde zklidněnější, stejně jako Terka. Krampol mi zde absolutně neseděl a jediné scény, u kterých jsem se fakt smál, byly ty s Kornem. Shrnuto podtrženo - tenhle film nemusel (a neměl) vzniknout, ale vznikl. A stejně jako v literatuře se používá výraz "zbytečný člověk" (zrovna jsem odmaturoval, proto ta "chytrá" poznámka :-)), tak tohle je zbytečný film. 40 % a to jsem ještě v hodně dobré náladě.(9.6.2011)

• - Jeden záběr natočili filmaři v Rakousku. (Taninaca)

• - Rozpočet filmu 2Bobule je 25 milionů korun. (POMO)

• - Na plakátu k filmu pózuje modelka Dominika Mesárošová. (zawa)