Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

Mačky a psy 2: Pomsta Kitty Galore

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Austrálie, 2010, 79 min

Kitty je jméno kočky, která za své zohavení nenávidí psi a lidi a touží se jim giganticky pomstít. Svůj plán už má a zastavit ji můžou jen elitní agenti z řad mluvících psů a koček. Na cestě za vypátráním mrchy Kitty své síly spojí německý ovčák Diggs, který je tak trochu smolař a kočky nemůže ani cítit, elitní dvojice agentů pes Butch a kočka Catherine a popletený holub Seamus, který je informátor a aby nepadl do drápů nepřátel musí být chráněn. Nemusím být dětský divák, abych se u filmu bavil a z předchozího popisu děje je jasné, že infantilnost ani tentokrát nezná meze, ale pro tento typ filmu se s tím musí počítat. Technické zpracování je v takových intencích, že ještě stále v záběru bez problémů rozeznám digitální zvíře od skutečného a vyloženě nepodařené scény jsou ve filmu jen dvě. Dvojka má v zásobě docela dost nápadů, které sice mají větší potenciál než jak je to divákovi naservírováno, ale aby se ani dospělý divák nenudil, tak tady nechybí parodie na Psycho a ve vězení v Alcatrazu střetneme kočičího Hannibala Lectera. Finále v lunaparku jsem si představoval bombastičtější a hon na prohnanou Kitty mohl mít větší dynamiku a větší počet gagů. Obstojná zábava, kterou ocení především dětské publikum. Mně to přišlo trochu trapné.(2.11.2010)

Titulky stylizivané do legendárního Jamese Bonda byly hodně povedené. Opravdu mě navnadily a musím říct, že nezůstalo pouze u návnady, protože jsem se bavila. Kitty byla kočičí psychopat jak se patří.(29.11.2010)

Takže nový kočko-psí-ptačí bondovka? Moc se mi libilo jak to napodobuje bondovky hlavně ty začáteční titulky. Soundtrack by byl dobrej kdyby byl original a né nagdákanej od někoho jinýho viz Born to be Wild a Why Can´t we be friend...asi na original neměli prachy..co se týče příběhu? Zase ten typ hlavní hrdina musí zastavit šilenou micinu co chce ovládnout svět je to sice už ochozené ale stejně je to pro děti tak co..nic jsem nečekal ale ono to bylo i nakonec dobrý pár vtipných scén a Chris O´donnel kterýho jsem bez batmana nepoznaval...pruměr(15.3.2011)

Mně to bavilo a až na pár ukecaných pasáží to mělo šmrnc. Animace není vždy skvělá, ale o to tady snad ani nejde. Naprosto souhlasím s komentářem gr8 escap. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/jako-kocky-a-psi-pomsta-prohnane-kitty.html(31.10.2010)

Film má podtitul Pomsta prohnané Kitty. CITÁT : Haf !!!! Nejlepší z koček a psů 2 je ten ukecanej holub. Ten se povedl. CITÁT : Tímto tedy přestávám být nejtupějším zvířetem. V tomto snímku si tvůrci vypůjčují různě postavy ze známých i méně známých filmů. Třeba kočka zvaná Zvoneček je až moc podobná tomu, koho ztvárňuje. A to konkrétně Hannibalu Lectrovi. Nejlepší scéna je ta na výletní lodi. V bonusu na dvd je krátká groteska od Warner Bros s názvem Coyote Fall's. CITÁT : Píííííppipíííííp..................................................................(19.2.2011)

• - Jméno kočky Kitty Galore je připomínkou "bondovky" Goldfinger (1962), kde se bondgirl jmenovala Pussy Galore (Honor Blackman). Šéf kočičí tajné služby se jmenuje Lazenby po představiteli agenta 007 Georgi Lazenbym. (superbond007)

• - Spoiler: Veliká kočka jménem Tlapa "Paws",je díky své roli a kovovým zubům (jedinou viditelnou kovou částí, než se prozradí, že je robot) parodií na padoucha Zuba "Jaws" (Richard Kiel) z filmů o agentovi 007 Jamesi Bondovi (Špion, který mě miloval (1977) a Moonraker (1979)). Oba jsou vysocí a zavalití s kovovými zuby stejného tvaru. (PECHY15)

• - Chris O'Donnell (Shane) a Sean Hayes (Mr. Tinkles) sa obaja narodili 26.6.1970. (Niles)