Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

Mačky a psy 2: Pomsta Kitty Galore

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Austrálie, 2010, 79 min

Myslím, že nemálo lidí, kterým se líbil první díl se dost těšili na tento druhý s očekáváním, že bude aspoň tak stejně dobrý... Bohužel u mne tento snímek opravdu nedosahuje kvalit prvního dílu... Zápletku bych ještě bral, ta celkem i šla... Nicméně to ostatní již už moc nešlo... Stokrát otřepané klišé a dokola ty samé vtípky, srandičky atd. byli vtipné v prním díle, ale když je vidím pořád a pořád, tak upřímně mne to začne nudit... Málokdy jsem se zasmál a to na dobrou komedii je špatné... Už raději nějak ani nezmiňuji skoro až přehnanost některých věcí, ale to bych ještě snesl... Celkově takové, já nevím, nezáživné... Škoda, čekal jsem od toho opravdu daleko více... Nicméně myška Mlsík byla skvělá...(23.11.2010)

První Jako kočky a psi jsem viděl a líbili se mi za čtyři hvězdy. Stejně tomu tak je u jejich pokračování, které se nese v naprosto stejným duchu. Ale pokud máte rádi zvířata a máte chuť se odreagovat, odpočinout a příjemně pobavit, tak proč ne. Narážky na hromadu Hollywoodských borců si vždycky zaslouží pozornost. A když je to natočené mile, tak není co řešit.(29.12.2011)

Film je samozřejmě spíše určený pro špunty, ale já jsem se upřímně zasmál více, než jsem čekal a to především díky vtipným odkazům na některé filmové trháky, takže pro mě takový zlatý střed 5/10.(5.6.2012)

Od filmu jsem vůbec nic nečekal, první díl jsem kdysi viděl na Nově a byla to dost průměrná záležitost. Takže pro mne bylo nesmírným překvapením, jak skvěle jsem se bavil (a haranti evidentně taky nechrněli). Příběh není nijak extra složitý a už vůbec není nutná znalost předchozího dílu, avšak to co film povyšuje nad průměr, jsou všemožné intertextuální (není to rajcovní pseudointelektuálské slovo?) odkazy na bondovky (plus další filmy jako Batman, atd.), hlavně úvodní scéna s titulky je absolutně dokonalá. Snímek je uváděn v kvalitním českém dabingu a potěšilo angažování Pavla Soukupa na postavu "Hanibala" Zvonečka, ssss.(6.3.2011)

Ak je toto určené hlavne pre deti, tak musím vytknúť miestami dosť divoké dialógové tempo i nezrozumiteľnosť, ale mal som pocit, že to bude skôr chyba českého dabingu, kde v hlasnejších pasážach dialógy zanikali. Pobavia hlavne odkazy na známe filmové hity a "bad-cat", ktorá bez srsti vyzerá fakt hnusne. Slabšie tri. 50%.(25.1.2012)

• - Jméno kočky Kitty Galore je připomínkou "bondovky" Goldfinger (1962), kde se bondgirl jmenovala Pussy Galore (Honor Blackman). Šéf kočičí tajné služby se jmenuje Lazenby po představiteli agenta 007 Georgi Lazenbym. (superbond007)

• - Spoiler: Veliká kočka jménem Tlapa "Paws",je díky své roli a kovovým zubům (jedinou viditelnou kovou částí, než se prozradí, že je robot) parodií na padoucha Zuba "Jaws" (Richard Kiel) z filmů o agentovi 007 Jamesi Bondovi (Špion, který mě miloval (1977) a Moonraker (1979)). Oba jsou vysocí a zavalití s kovovými zuby stejného tvaru. (PECHY15)

• - Chris O'Donnell (Shane) a Sean Hayes (Mr. Tinkles) sa obaja narodili 26.6.1970. (Niles)