Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

Mačky a Psi 2: Pomsta Kitty Galore

Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA / Austrálie, 2010, 79 min

Kitty je jméno kočky, která za své zohavení nenávidí psi a lidi a touží se jim giganticky pomstít. Svůj plán už má a zastavit ji můžou jen elitní agenti z řad mluvících psů a koček. Na cestě za vypátráním mrchy Kitty své síly spojí německý ovčák Diggs, který je tak trochu smolař a kočky nemůže ani cítit, elitní dvojice agentů pes Butch a kočka Catherine a popletený holub Seamus, který je informátor a aby nepadl do drápů nepřátel musí být chráněn. Nemusím být dětský divák, abych se u filmu bavil a z předchozího popisu děje je jasné, že infantilnost ani tentokrát nezná meze, ale pro tento typ filmu se s tím musí počítat. Technické zpracování je v takových intencích, že ještě stále v záběru bez problémů rozeznám digitální zvíře od skutečného a vyloženě nepodařené scény jsou ve filmu jen dvě. Dvojka má v zásobě docela dost nápadů, které sice mají větší potenciál než jak je to divákovi naservírováno, ale aby se ani dospělý divák nenudil, tak tady nechybí parodie na Psycho a ve vězení v Alcatrazu střetneme kočičího Hannibala Lectera. Finále v lunaparku jsem si představoval bombastičtější a hon na prohnanou Kitty mohl mít větší dynamiku a větší počet gagů. Obstojná zábava, kterou ocení především dětské publikum. Mně to přišlo trochu trapné.(2.11.2010)

Takže nový kočko-psí-ptačí bondovka? Moc se mi libilo jak to napodobuje bondovky hlavně ty začáteční titulky. Soundtrack by byl dobrej kdyby byl original a né nagdákanej od někoho jinýho viz Born to be Wild a Why Can´t we be friend...asi na original neměli prachy..co se týče příběhu? Zase ten typ hlavní hrdina musí zastavit šilenou micinu co chce ovládnout svět je to sice už ochozené ale stejně je to pro děti tak co..nic jsem nečekal ale ono to bylo i nakonec dobrý pár vtipných scén a Chris O´donnel kterýho jsem bez batmana nepoznaval...pruměr(15.3.2011)

• ABLABLABLA

Zdá se mi to nebo je druhý díl opravdu lepší než první? Ne nezdá, což je velmi divné. Každopádně film, co se týče technické úrovně, se posunul na jiný level (konečně ty zvířata nepůsobí tak strašidelně), a i námětově se mi to líbilo více než první díl. Spolupráce psů, koček, myší a ptáků? Proč ne:)(22.3.2012)

"Tak hele, na tu hru na hodnýho a zlýho čokla vám neskočím !!" ;)(4.1.2015)

Měl jsem dlouhá léta psa než zemřel, dnes mám kočku. Je mezi nimi tolik rozdílů, ale jedna shoda. Milovali, či milují svého dvounohého přítele. A tom je vlastně celá zápletka filmu. Jelikož jde o lidi, musí se psi a kočky spojit poprvé v historii aby porazili mstící se prohnanou kočku Kitty.... Už jen tato zápletka nabízí celou řadu vtipných třecích ploch mezi jednotlivými ,,agenty". Děti (i dospělé) jistě potěší vtipná a povedená animace všech zvířecích hrdinů a filmoví fandové zde najdou nejeden odkaz na jiná díla ze škatulky filmů akčních, špionážních, či thrillerů, slavného 007 nevyjímaje.... Dabing super a ten kdo dělal překlad si hodně pohrál s možnostmi češtiny a posunul snímek ještě o stupeň výš, průpovídky hrdinů byly vtipné a na úrovni díky čemuž se celá rodina dobře bavila - ač film byl pořízen primárně pro syna. Tohle očekávám od rodinného snímku. Velmi milé překvapení! Dávám plné 4 hvězdy! * * * *(27.11.2011)