Český mír

Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

Jako ukázka českého buranství (na stranách jak pro tak proti) dokonalé, jinak ale nevím, co tento dokument o zcela zveličeném a nesmyslném (ne)problému má sdělit.(6.1.2011)

Klusák a Remunda dovedou být mnohem přesvědčivější než notorický manipulátor Moore, bohužel i oni občas citelně podléhají zaujatosti a ztrácejí ten hřejivý nadhled, z nějž vylézají všichni zúčastnění jako zoufalí demagogové, pitomci a komedianti... kromě Magora samozřejmě, ten má jako vždy pravdu. Parádní materiál pro kritiku ideologie - tou je totiž ten prázdný kus země doslova nasáklý, ať už na něm blábolí vojenská policie nebo skotačí lesní elfové z Greedpeace. A Magorova sociologická evaluace českého národa... tu tesat.(31.1.2011)

Dokonalá ukázka blbosti tohoto národa. Někdy se za lidi stydím, ale aby to trvalo téměř celý film, to se mi asi ještě nestalo. Doufám, že nikoho nenapadne dělat v budoucnu referendum o čemkoli.(18.7.2011)

Koncepce: Vít Klusák, Filip Remunda .. Dnes (2011) už mi to celé působí dojmem „s křížkem po funuse“ a nějaký hodnotně informační dojem to nezanechá. Jen potvrzení, že exotů je u nás stále dostatek... _ Tak jen dodám, že jsem byl zastáncem radaru v ČR. Dodávat detaily by bylo na dlouhou a asi už zbytečnou diskuzi (do doby než nám nějaká raketa proletí nad hlavou..).(27.2.2011)

8/10 Jo tak toto rozhodne ano. Ac podano misty docela tendencne a jednostranne, tak ukazalo i prerod nezavisleho starosty bez politickych ambici do spravneho socana. Muj osobni nazor na radar ci potazmo vojenskou pritomnost zde je stale docela nevyhraneny - kazda varianta ma sve pro i proti.(26.1.2011)