poster

Český mír

 • anglický

  Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Klusák a Remunda dovedou být mnohem přesvědčivější než notorický manipulátor Moore, bohužel i oni občas citelně podléhají zaujatosti a ztrácejí ten hřejivý nadhled, z nějž vylézají všichni zúčastnění jako zoufalí demagogové, pitomci a komedianti... kromě Magora samozřejmě, ten má jako vždy pravdu. Parádní materiál pro kritiku ideologie - tou je totiž ten prázdný kus země doslova nasáklý, ať už na něm blábolí vojenská policie nebo skotačí lesní elfové z Greedpeace. A Magorova sociologická evaluace českého národa... tu tesat.(31.1.2011)

 • L-V
  ***

  Na rozdíl od Českého snu, ve kterém Klusák s Remundou vystupovali jako iniciátoři děje, je v Českém míru jejich dokumentaristická role omezena jen na pouhý záznam událostí a mediálního obrazu této kauzy. Právě ta jejich jistá urputnost ve snaze o vlastní neangažovanost v celé věci mě v průběhu sledování dost iritovala, protože se tvůrci (celkem očekávaně) nedokázali zcela zbavit vlastního pohledu na věc a v některých pasážích je to dost znát. Každopádně jako připomínka budoucím generacím, aby věděly, čím se česká společnost zabývala v druhé půli 1. desetiletí 21. století, tento dokument poslouží dobře a já jen doufám, že budoucí generace tu koncentrovanou trapnost a maloměšťáctví ustojí, neboť já sám jsem měl zhruba od poloviny filmu neodbytnou tendenci sledování předčasně ukončit...(17.1.2011)

 • Zeck
  **

  Nadhodnocené, jak prase. Tento dokument je možná svižným, ale pouze střihem, obsahem je prázdný, točen náhodně a pak poslepován. Tvůrci jsou evidentně proti radaru a je to vidět. Svojí polárnost se snaží skrýt za to, že v dokumentu neřeknou ani slovo a úsudek "nechají" na divákovi, ale záběry, které mu předhazují mu ani jiný, než jejich nabídnout nemůže. "Proti radaru": klasický dobrák z vesnice, který je poctivý, má rodinu, spoustu aktivit. "Pro radar": hajzl, co je podplacenej tupoun, vlezdoprdelka, nebo podnikatel s vedlejšími zájmy. Aby se neřeklo, že tvůrci někomu uškodili, přidalo se pár záběrů důchodců s rozvinutou schizofrenií, co řvou "Ami go home". Není to ani vtipné a po skončení jsem si řekl, že dementní jsou obě strany. Je legrační, jak jednoduchý tento národ je, imaginární malicherností, jako je radar se nechají vyprovokovat masy, ale pokud by sem zítra vtrhlo cizí vojsko, nikde neuvidíte ani nohu. 40% 07.11. 2010(7.11.2010)

 • Tuxedo
  ****

  Svižně, zábavně a nenuceně jednostranný záznam nejen průběhu jednání o americkém radaru a neutuchajícího odporu ze strany 70% Čechů, ale především pestré škály lidských charakterů v čele s humornými figurkami politiků, tiskových mluvčí vojenské policie a dalších žalostných představitelů vysokých funkcí. Škoda, že tvůrci ještě víc nepřitlačili na pilu a v intencích osvojeného mooreovského počínání (např. syrově nasnímané „partyzánské“ akce několika odvážlivců z Brd, aktivistů a štábu s atmosférickou hudbou čím dál slovutnější skupiny Midi Lidi) neoplývá film nadsázkou ve všech bodech (např. část závěrečného sumírování o síle a nutnosti lidské vytrvalosti by slušel kýčovitější či extrémnější, méně chápavý postoj) či naopak z konceptu na chvíli nevybočí a nepodrobí vyvstávající otazníky podrobnější analýze. Český mír s Českým snem sdílí úroveň i styl zábavy a schopnost hbitě informovat, v menší míře celkovou vyladěnost a kompaktnost konceptu. 7/10 (23. Finále Plzeň - 18.4.10)(29.4.2010)

 • Vodnářka
  ****

  Zábavný, svižný, velmi dobře natočený dokument, jehož jedinou chybou je v podstatě to, že zobrazuje jen ty největší extrémy a absurdity obou stran, takže divák je tím vším spíš znechucen, než aby chtěl přemýšlet o svém vlastním postoji. [MDFD Jihlava 2010](30.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace