poster

Český mír

 • anglický

  Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bachy
  ***

  Idioti jsou na obou stranách. Nejvýstižnější věta jednoho z místních uživatelů. A Klusák s Remundou si ty idioty našli a poskládali ze střípků krásnou mozaiku, jehož ústředním bodem mohla klidně být výroba sandálů a nikoliv radar. O ten až tak nejde. Pro ty, kteří se v kauze postavit / nepostavit neangažovali (já, dobrý den), či ji úplně nepochopili (dobrý den) je to perfektní. Minimálně uvidíte, že jste dobře udělali a poděkujete autorům, že vám téma tak krásně přinesli na talíři až pod nos. Je to chytré a křupavé. Čekám na další snímky obou velmi netrpělivě. Jirous je Jirous, žeru ho.(23.11.2010)

 • YURAyura
  ****

  8/10 Jo tak toto rozhodne ano. Ac podano misty docela tendencne a jednostranne, tak ukazalo i prerod nezavisleho starosty bez politickych ambici do spravneho socana. Muj osobni nazor na radar ci potazmo vojenskou pritomnost zde je stale docela nevyhraneny - kazda varianta ma sve pro i proti.(26.1.2011)

 • Skip
  **

  Dokument, který zmapoval odpor proti americkému radaru v Brdech, ale nepřinesl prakticky vůbec nic, co už by divák dávno nevěděl z různých médií. Podle mě takový skoro až zbytečný počin.(26.10.2011)

 • Cimr
  ****

  Opravdu spíš komedie, než dokument. Na celou problematiku vyslechneme jen málo zasvěcených názorů, většinu tvoří ,,lidé z davu", lidé, kteří čím méně vědí, o čem mluví, tím víc křičí a tím víc se vztekají. Režiséři tentokrát s realitou moc nemanipulují, jen staví zapnutou kameru před lidi a spoléhají na to, že se ztrapní sami. A vychází jim to perfektně. Z pestré plejády české trapnosti (lecos by snad ani Forman nevymyslel) vybírám jen to, co mě pobavilo (a vytočilo) nejvíc: Muž při krájení špeku: ,,Joo, až bude radar, takhle dobře se mít nebudeme!", ,,Greenpeace jsou dobrý lidi, bojujou proti velrybám.", ,,Amí gó homé - ty americký filmy, to je jako když kráva sere do vody a dělá to plesk plesk plesk. To řikali u nás na vsi!", ,,Tady je Peaceland, tady se nikdo nemusí legitimovat!"(18.6.2010)

 • Slarque
  ****

  Na jednu stranu jsem byl ideálním divákem filmu. Celá kauza šla dokonale mimo mě a neměl jsem na ni předem žádný názor. Na druhou stranu se mnou tvůrci nepočítali, protože předpokládali, že každý ví, kdo je nějaký Bursík, případně další politici. Což já nevím a chvíli mi trvalo, než jsem se v tom zorientoval. Sympatické je, že se autoři poctivě snažili dávat prostor oběma stranám. Že z toho jedni vyšli jako blbci, už není jejich chyba. Někteří aktéři vypadali inteligentně, jiní působili směšně a Ivan Martin Jirous předvedl čirou idiocii. Ale film je to zajímavý a kupodivu i zábavný.(23.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace