poster

Český mír

 • anglický

  Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaluž
  ****

  Z tohoto dokumentu se dozvíme dvě zásadní skutečnosti. George W. Bush chce na fotografiích vypadat dobře a spousta lidí neví, co by roupama dělali. A tak třeba zakládají v lese nový stát, neobratně stříhají ostnatý drát nebo točí hudební klip k písni, která oslavuje kus vojenské techniky. Pánové Klusák a Remunda opět bez komentáře a většinou s nadhledem (občas jim to uklouzne do protiradarového nádechu) zdůraznili lidskou hloupost. Je to možná místy smutné, ale pořád je zábavné se na to koukat.(28.12.2010)

 • Bachy
  ***

  Idioti jsou na obou stranách. Nejvýstižnější věta jednoho z místních uživatelů. A Klusák s Remundou si ty idioty našli a poskládali ze střípků krásnou mozaiku, jehož ústředním bodem mohla klidně být výroba sandálů a nikoliv radar. O ten až tak nejde. Pro ty, kteří se v kauze postavit / nepostavit neangažovali (já, dobrý den), či ji úplně nepochopili (dobrý den) je to perfektní. Minimálně uvidíte, že jste dobře udělali a poděkujete autorům, že vám téma tak krásně přinesli na talíři až pod nos. Je to chytré a křupavé. Čekám na další snímky obou velmi netrpělivě. Jirous je Jirous, žeru ho.(23.11.2010)

 • xxmartinxx
  ***

  Jako ukázka českého buranství (na stranách jak pro tak proti) dokonalé, jinak ale nevím, co tento dokument o zcela zveličeném a nesmyslném (ne)problému má sdělit.(6.1.2011)

 • Cimr
  ****

  Opravdu spíš komedie, než dokument. Na celou problematiku vyslechneme jen málo zasvěcených názorů, většinu tvoří ,,lidé z davu", lidé, kteří čím méně vědí, o čem mluví, tím víc křičí a tím víc se vztekají. Režiséři tentokrát s realitou moc nemanipulují, jen staví zapnutou kameru před lidi a spoléhají na to, že se ztrapní sami. A vychází jim to perfektně. Z pestré plejády české trapnosti (lecos by snad ani Forman nevymyslel) vybírám jen to, co mě pobavilo (a vytočilo) nejvíc: Muž při krájení špeku: ,,Joo, až bude radar, takhle dobře se mít nebudeme!", ,,Greenpeace jsou dobrý lidi, bojujou proti velrybám.", ,,Amí gó homé - ty americký filmy, to je jako když kráva sere do vody a dělá to plesk plesk plesk. To řikali u nás na vsi!", ,,Tady je Peaceland, tady se nikdo nemusí legitimovat!"(18.6.2010)

 • dopitak
  ***

  Jediné, co divák opravdu nepozná, je co z toho je zinscenované a co dokument. Což je docela podstatný hendikep, se kterým ovšem u dokumentární komedie nutno počítat. Z celého filmu si nejvíc budu pamatovat vulgarismy magora Jirouse (s malým m), které bych být tvůrci rozhodně vystřihl.(30.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace