Český mír

Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

Tito šikovní dokumentaristé opět udělali z Čechů totální hovada. To by jim šlo, ale dále se k tématu bohužel nevyjadřují a defacto jen shromáždili veškeré to publicistické dění okolo tématu. Člověk by měk po shlédnutí dokumentu podle mého zaujmout nějaký názor a debatovat o něm,....po shlédnutí tohoto dokumentu prostě pokrčíte rameny. život de dál. 60%(10.11.2010)

Ach ta '' vtipná '' realita :-) 90% [FNR 2010].(11.8.2010)

Fascinovalo mě slovo "přesvědčit," které bylo ve filmu několikrát použité, vypadalo to, jako že ho někteří považují za synonymum k "donutit." Autorské duo tentokrát svět, zobrazený ve filmu, v podstatě nevytváří a je to na intenzitě dopadu na diváka znát. Jinak pro celou tuhle situaci u nás je typická scéna, kdy poněkud unavenému Ivanu Martinovi Jirousovi povídá jeden člověk z hnutí Stop základnám: "Vy jste určitě protestoval proti ruskejm raketám?" Načež ho začnou poučovat o demokracii...a pak si nezkuste přemýšlet o tom Magorovým výroku TENTO NÁROD JE Z OSMDESÁTI PĚTI PROCENT BLBEJ JAK HOVNO. 70%.(3.1.2011)

Na příkladech těch směšných vidláckých individuí film pěkně popisuje jeden současný (a nikoli jen současný) český nešvar, totiž mít názor na všechno. Každý si o všem něco myslí a halasně o tom mluví, ačkoli ve skutečnosti ... ví prd. Český mír velice sympaticky dává prostor k zesměšnění těm, kteří si jej zaslouží, bohužel jako jeho divák jsem si tou koncentrovanou blbostí spíše zkazil odpoledne. Každopádně povšimnutí hodný kousek.(18.2.2011)

Idioti jsou na obou stranách. Nejvýstižnější věta jednoho z místních uživatelů. A Klusák s Remundou si ty idioty našli a poskládali ze střípků krásnou mozaiku, jehož ústředním bodem mohla klidně být výroba sandálů a nikoliv radar. O ten až tak nejde. Pro ty, kteří se v kauze postavit / nepostavit neangažovali (já, dobrý den), či ji úplně nepochopili (dobrý den) je to perfektní. Minimálně uvidíte, že jste dobře udělali a poděkujete autorům, že vám téma tak krásně přinesli na talíři až pod nos. Je to chytré a křupavé. Čekám na další snímky obou velmi netrpělivě. Jirous je Jirous, žeru ho.(23.11.2010)

• - Natáčení dokumentu začalo již 1. 7. 2007. Premiéra byla původně plánována na podzim 2008, avšak protáhla se až do roku 2010. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vedle aktivistů a odpůrců radaru musel čelit zásahu vojenské policie i štáb. (hippyman)

• - Téma písně "Rozvíjej se poupátko" bylo zvoleno jako metafora "pohádky" o radaru. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)