Český mír

Czech Peace

Dokumentární / Komedie

Česko, 2010, 108 min

• igi B.

Hm, Jarda s Fildou na píssu... Řekl bych to slovy starých dobrých Dg307 - "Hrdinové s páskou, hrdinové s maskou..." . . . A jaký je teda vy klucí konceptualistický VÁŠ NÁZOR? . . . Já vím, zase hovno z hovna vzešlo a nezachyceno ni radary ni chachary na úrodnou půdu jak vidno dopadlo. Ale tak aspoň jsme se zase jednou bobavili na cizí účet... Tak za to je ta jedna hvězda... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 21.6.2011 na >českém prostoru< , hodnocení 1159., komentář zde jako stotřicátýšestý - 21.6.2011)(21.6.2011)

Vcelku zajímavá masáž, o něco slabší než Český sen, ale i tak opět velmi poučné... 7/10(1.3.2011)

• Skip

Dokument, který zmapoval odpor proti americkému radaru v Brdech, ale nepřinesl prakticky vůbec nic, co už by divák dávno nevěděl z různých médií. Podle mě takový skoro až zbytečný počin.(26.10.2011)

tak to remunda s klusákom znova rozbalili, veľa humoru, nadsázky, provkácie, dobrej muziky, dobrej dokumentaristiky a hromada absurdít made in politika. veľmi vydarený dokument - páni autori mali po Českom sne narazenú latku vysoko a pred sebou neľahký údel potvrdíť či vyvrátiť povesť talentovaných a hlavne drzých (no hravo drzých) provoktérov/filmárov - po Českom míre však už niet pochýb a ja sa teším na ďalší počin z tejto stajne . . .(9.11.2010)

Dokument se nakonec ukázal býti mnohem lepším, než jak ho popisují jeho odpůrci. Prostor dostaly obě strany sporu, včetně pošuků z obou nesmiřitelných táborů. Přitom šlo o prachobyčejný kšeft s obvyklým následným vrtěním psem. Firmy spřízněné s Bushevikem potřebovaly prachy a proto bylo rozhodnuto o jakémsi protiraketovém systému. Šíření demokracie, obrana proti terorismu, závazky vůči NATO...jasně a mouchy serou. Bohužel milý Bushevik přivedl Ámu totálně na buben a chicagský mulat jedině správně usoudil, že další ztráty nyní věru nejsou žádoucí. Role Topolánka, Parkanové, Klvani a dalších tragikomických loutek nebyla v celé kauze snad ani kosmetická. Znovu chválím autory projektu, zejména za bravurní odhad při dávkování satiry a demagogie.(19.6.2011)

• - Hudbu k filmu vytvořila kapela Midi Lidi. (POMO)

• - Americká docu-pop-star, Michael Moore, který v New Yorku v roce 2005 uváděl premiéru Českého snu, přislíbil, že pakliže s propagací svého nového filmu dorazí i do České republiky, tak film Český mír mediálně podpoří. Zároveň hodlá filmu pomoci s distribucí v USA. [zdroj: Arts Marketing] (POMO)

• - Prvním podnětem pro natočení dokumentu byla návštěva G. W. Bushe v Praze v květnu 2006. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)