Hvězdná brána

Stargate

• Francie

Stargate, la porte des étoiles

Hviezdna brána

Stargate

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Francie, 1994, 121 min (SE: 128 min, Director's cut: 130 min)

Film dobrý, též literárně. Ale všechny seriály špatné.(10.9.2010)

V case premiery v kinach v roku 1994 by som dal urcite 100%, ale dnes po reprize uz to pochopitelne nebol ten isty zazitok, avsak stale to bolo zabavne. Len jedno ma nastvalo, ze cesky dabing na CT 1 akosi zabudol doplnit titulky v scene, v ktorej vypraval tym divnym hrubym hlasom Boh Ra a vysvetloval tie svoje vrazedne plany. Divak sa len dival, ako na cinsky film v povodnom zneni a vobec nechapal, o co tam ide, co velmi uskodilo filmu, pretoze v kine si presne pamätam, ze prave jeho plan, ktoremu som vtedy rozumel robil film omnoho napinavejsim. Reziser Roland Emmerich sa po akcnom UNIVERZALNOM VOJAKOVI (1992) rozhodol natocit dobrodruzny sci-fi film s vyssim rozpoctom a podla mna sa mu tento popcornovy film vydaril... 16.12.2010 ________ Kurt Russell - (Plukovník Jonathan ´Jack´ O´Neil) +++ James Spader - (Dr. Daniel Jackson) +++ Alexis Cruz - (Skaara) +++ Viveca Lindfors - (Catherine Langford) +++ Mili Avital - (Sha´uri) +++ John Diehl - (Poručík Kawalski) +++ Djimon Hounsou - (Horus) +++ Erick Avari - (Kasuf) +++ Jaye Davidson - (Ra) +++ Produkcia: Dean Devlin, Mario Kassar +++ Hudba: David Arnold +++(16.12.2010)

Je to blbé... Objektivně max. *** ... ale nevím proč, docela dobře se na to kouká i víckrát :-)(3.12.2006)

Stejně jako Cival si myslím, že Hvězdná brána je Emmerichův nejlepší film (nevidělů jsem Den poté). Sice není ničím zajímavý, ale rozhodně není tak připitoměle debilní, jako jeho některé další filmy (V Godzille to bylo ještě únosné, v Dnu nezávislosti ne, Univerzální voják je někde úplně jinde). Především mě překvapily velmi hmotně vypadající efekty.(10.8.2007)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $71,567,262Tržby Celosvetovo $196,567,262║ Tak toto Emmerichovi fakt vyšlo, videl som to po strašne dlhej dobe v HD kvalite na Blu-ray premietané cez Video projektor a má to úžasnú atmosféru, vizuál a trikovo veľmi dobre spracované s maličkými chybičkami ale tie sa dajú odpustiť, poctivé sci-fi. /95%/(20.7.2005)

• - Když Ra (Jaye Davidson) vyslíchá dva z mimozemšťanů, Horuš stojí na levé straně a druhý na straně pravé, avšak v dalším záběru, kdy si oba klekají na zem a Ra se chystá jednoho popravit, Horus klečí na straně pravé a druhý na straně levé. (Sign)

• - Při objevení Hvězdné brány říká starý archeolog norsky, “Můj Bože, co je to?“ a mladý mu švédsky odpovídá, "Rád bych to věděl“. (džanik)

• - V řadě davových scén byly použity figuríny. Byly prostě levnější než kompars. (džanik)