Hvězdná brána

Stargate

• Francie

Stargate, la porte des étoiles

Hviezdna brána

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Francie, 1994, 121 min (SE: 128 min, Director's cut: 130 min)

Z daného námětu se dalo určitě vytěžit víc. Nevím, jestli se scénárista šetřil, nebo to Emmerich zprznil, ale zůstal ve mě pocit, že to bylo dobrý, ale mohlo to být mnohem lepší. 50%.(3.3.2003)

• MM_Ramone

Podpriemerný sci-fi film, ktorý na mňa svojim spracovaním, výpravou i hereckými výkonmi pôsobil ako keby ho robili ľudia z Hallmarku. Až mi dych vyrazilo, keď som zistil, že ho režíroval majster popkornovej kino zábavy Roland Emmerich. Od neho by som rozhodne očakával bombastickejšiu prácu. Čo sa týka hercov, tak to je tiež úplne na nič. Dozaista je to jedna z najhorších úloh Kurta Russella. Ešte aj ten jeho účes je blbý. No najviac mi hýbal žlčou James Spader. Z jeho hereckého prejavu mi bolo na zvracanie. A ani ten naivný scenár mi nesadol. Teória o tom, že staroveká egyptská kultúra bola len akýmsi mimozemským experimentom mi je smiešna. Musel by som sa strašne nudiť, aby som sa donútil pozrieť si tento film niekedy znova. **(16.6.2014)

Pozdravuj krále Tutanchámona, blbečku!..... Dakedy vedel aj Emmerich natočiť rozumný a kvalitný film s KULTovým statusom. Dobré a originálne Sci-Fi z atraktívneho prostredia a s vydarenými efektami.(9.9.2011)

Jak jinak si vysvětlíme, že egypťané postavili pyramidy (( ::(27.11.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $196,567,262(23.3.2006)