Hvězdná brána

Stargate

• Francie

Stargate, la porte des étoiles

Hviezdna brána

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA / Francie, 1994, 121 min (SE: 128 min, Director's cut: 130 min)

Stejně jako Cival si myslím, že Hvězdná brána je Emmerichův nejlepší film (nevidělů jsem Den poté). Sice není ničím zajímavý, ale rozhodně není tak připitoměle debilní, jako jeho některé další filmy (V Godzille to bylo ještě únosné, v Dnu nezávislosti ne, Univerzální voják je někde úplně jinde). Především mě překvapily velmi hmotně vypadající efekty.(10.8.2007)

Zdá se mi, že námět je zdaleka nevyužitý. Totéž se v podstatě mohlo natočit bez Hvězdné brány. Ale ať už je tento film špatný nebo dobrý, dal vzniknout jednomu z nejúžasnějších seriálů, kde si s námětem dokonale vyhráli.(18.8.2002)

• MM_Ramone

Podpriemerný sci-fi film, ktorý na mňa svojim spracovaním, výpravou i hereckými výkonmi pôsobil ako keby ho robili ľudia z Hallmarku. Až mi dych vyrazilo, keď som zistil, že ho režíroval majster popkornovej kino zábavy Roland Emmerich. Od neho by som rozhodne očakával bombastickejšiu prácu. Čo sa týka hercov, tak to je tiež úplne na nič. Dozaista je to jedna z najhorších úloh Kurta Russella. Ešte aj ten jeho účes je blbý. No najviac mi hýbal žlčou James Spader. Z jeho hereckého prejavu mi bolo na zvracanie. A ani ten naivný scenár mi nesadol. Teória o tom, že staroveká egyptská kultúra bola len akýmsi mimozemským experimentom mi je smiešna. Musel by som sa strašne nudiť, aby som sa donútil pozrieť si tento film niekedy znova. **(16.6.2014)

Film, který započal vytvoření jednoho z nejlepších a nejkultovnějších seriálů všech dob, je sice pouze jen rozjezd, ale i tak svou originalitou a postavami ihned ohromí.(19.10.2008)

Je to blbé... Objektivně max. *** ... ale nevím proč, docela dobře se na to kouká i víckrát :-)(3.12.2006)