–Kuba? –Mexiko. Jaká škoda, že Rodriguez neměl koule natočit celý svůj mexploitation stejně humpolácky jako natočil übermuthafucka prolog… litoval jsem až do scény se střevem. Povrchová uhlazenost totiž jenom odvádí pozornost od sebevědomého (a sebe-uvědomělého, jak dokazuje zapojení necenzurovatelného internetu) pohrdání zdravým rozumem, dobrým vkusem a všemi myslitelnými druhy korektnosti. Je to taková exploatace pro multikina, což ale neznamená, že by v ní chyběly mačety, kulomety, prsa, gore, sexy sestřičky, vraždící jeptiška, jednooká mstitelka, Steven Seagal, Tom Savini a nasraný Mexikánec se strunovou sekačkou. Buď film ve vší jeho prostotě a namachrovanosti přijměte a užijte si bezohlednou zábavu, nebo se poohlédněte po komplikovanějším pohledu na svět. Ode mne protentokrát silné čtyři hvězdičky a přízemní otázka: proč věci pořád komplikovat? 85% Zajímavé komentáře: Bluntman, FlyBoy, ScarPoul, mcb, Trustme, F.W.Colqhoun(18.11.2013)

Grindhouse v Brutálním Vydání! Danny Trejo je Mega FRajer!! Kosí drtí Ničí vše, co se mu postaví do cesty.. Dokonce měl v posteli za jeden pouhý den Dvě Sexy Čičiny! Film jsem si užil, a Připadal jsem si, jako bych Jedl Trenčianský Párek s Fazolouu!(24.6.2012)

[imdb: 7.4/10] | me: Toto je otázka jedinečného vkusu,... Je to film premakaný do detailov, má svoje nezameniteľné črty, výborné obsadenie a hlavne špecifický charakter. Samozrejme, že sa na tento kus nedá pozerať ako na film ako taký, pretože to (ako) taký film nie je ;). Toto je film, ktorý v sebe kĺbi výnimočnosť (ako hereckú, tak aj dejovú) filmov typu From Dusk Till Dawn, Desperado, Planet Terror, Death Proof, atd. Takých tu nemáme veľa, ale keď už príde, tak stojí za to. ...Machete will return in Machete Kills and Machete Kills Again. I absolve you of all your sins. Now get the fuck out.(18.10.2010)

Machete don't text!(20.9.2010)

• StarsFan

Prvních pět minut jsem si říkala, co mě vlastně donutilo na tenhle film zajít, a teprve stylové úvodní titulky a jméno mého oblíbence Boba De Nira mi prozradily, proč mě v jakémsi slabém okamžiku mé existence napadlo, že tohle je přesně ten film, který musím vidět v kině. Škoda, že se ale tohle procitnutí znovu vytratilo už o několik minut později. Rodriguezově orgasmu nad usekanými částmi lidského těla nerozumím, tedy rozuměla bych mu mnohem více, kdyby Machete měla styl jako Sin City, působila více jako černá komedie nebo aspoň využila svého označení "přístupné od 18 let" i v jiných oblastech než jen v prezentaci délky lidských střev. Nepopírám, že si Machete najde své příznivce (ČSFD je toho důkazem), ale nějak tipuji, že se budou nacházet především v pánské populaci, jelikož šestadevadesáti procentní ženy pravděpodobně nebudou slintat nad Jessicou Albou a Lindsay Lohan a už vůbec ne nad Dannym Trejem. Podobně jako Grindhouse, i Machete pro mě zkrátka zůstane filmem, který možná úplně nezapomenu, ale při jeho sledování si se užírám nudou a říkám si, co v tom kině sakra vůbec dělám.(1.12.2010)

• - Scénář napsal Robert Rodriguez v roce 1993 hned poté, co dokončil psaní scénáře pro snímek Desperado (1995). (Ahurmen)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herečka ve vedlejší roli - Jessica Alba. (Pepinec)

• - Mačeta zabil ve filmu celkem 31 lidí. (Ruuzha)