Pohádka co má koule a spád ;_))(15.10.2010)

Machete není až takovou zběsilou jízdou, jak by se ze začátku mohlo zdát, přesto je více než důstojnou tečkou za plejádou letošních action-movies ve stylu 80-tek (The Losers, A-Team, Expendables). Danny Trejo tu rozsekává většinu sráčů, co si to zaslouží, pár z nich zase nechá žít, jelikož si useknutí hlavy až tolik nezaslouží, a naopak úplně všechny kočičky tu pěkně z fleku vojede. Rodriguezová a Alba nejsou výjimkou! De Niro nezklamal, Seagal překvapil, Savini potěšil. A hudba mi tam skvěle sedla, Rodriguez se nezapře! Je pouze docela škoda, že si ten úvodní krvavej masakr neudržel až do konce.(11.10.2010)

Je to takové podivné. A Seagalova smrt je té podivnosti vrchol.(18.10.2010)

Dobrých 70%. Prvních 80 minut to jede naprosto bez přestávky a Rodriguez z toho tahá všechno co jde, v závěru ale zaškobrtne a naservíruje svůj typicky přepísklý styl, ve kterém je finále až možná příliš epické, neseriózní (ne že by zbytek byl "seriózní", ale řekněme že v rámci žánru sedí při zemi) a bohužel místy i "komické", což mi obecně přijde jako Rodriguezova nejslabší stránka. Souhlasím s názory, že ze závěrečné šarvátky Trejo vs. Seagal se dalo vytěžit víc. Ale abych nepůsobil přiliš negativně - bavil jsem se celou dobu, je to dobře obsazené a Danny Trejo a kupa buchet udělali svoje.(13.12.2010)

Přesně to, co má exploatace být - okatě laciná divoká jízda s vyhraněným postojem. Film grandiózně kumuluje prvky mexické identity (od pověr přes domácí kuchyni po mačety i lowridery) a přináší politickými postoji sálající alegorii na současnou situaci mexické diaspory v USA a otázku ilegální imigrace. A vedle toho skýtá nevázanou zábavu, jejíž přímočarost je stejně trefná a bezelstná jako zdejší ideologie.(19.11.2010)