,,Vyber si zbraň!“.....,,Dobrá, jestli s toho chceš udělat brutální jatka“….. Druhá kategorie ,,béčkovejch“ akčních herců, R. de Niro, sexy kočky, dědek Trejo a ,,áčkovej“ režisér, kterej ví, že jeho publikum má nejradši, když je všude hodně mrtvol, krve, končetin a nedělaj se rozdíly, jestli bílej nebo tmavej či těhotná nebo nahá. Tohle funguje na jedničku! Bohužel DESPERADO 2 se nekoná. D.Trejo pro mne (bohužel) nemá tolik charisma, aby utáhl celej film. Naštěstí to často přebíraj jiní a proto je to super akční zábava s dobrejma kecama, který ale chybí něco ,,VÍC“. Něco, co by chytlo za ,,pumpu“ (a nemyslím infarkt!). Něco, o čem by člověk mohl vyprávět vedle ležícím Mexikáncům (nebo kdo to je..). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč by měl být ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny Robert de Niro. 2.) Hledám zbraň, kterou bych ustřelil moskytovi pinďoura na míli daleko. 3.) Chci vidět bungee jumping na lidským střevu. 4.) Stále nechápu, proč lidi choděj nakupovat do Mountfieldu . PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(25.10.2010)

Super jízda plná adrenalinu při které totálně vypnete mozek a budete si jen užívat napětí a cool hlášky. 80%(9.10.2010)

Dobrých 70%. Prvních 80 minut to jede naprosto bez přestávky a Rodriguez z toho tahá všechno co jde, v závěru ale zaškobrtne a naservíruje svůj typicky přepísklý styl, ve kterém je finále až možná příliš epické, neseriózní (ne že by zbytek byl "seriózní", ale řekněme že v rámci žánru sedí při zemi) a bohužel místy i "komické", což mi obecně přijde jako Rodriguezova nejslabší stránka. Souhlasím s názory, že ze závěrečné šarvátky Trejo vs. Seagal se dalo vytěžit víc. Ale abych nepůsobil přiliš negativně - bavil jsem se celou dobu, je to dobře obsazené a Danny Trejo a kupa buchet udělali svoje.(13.12.2010)

Rodriguez natočil ďalšiu mexickú, akčnú, brutálnu jednohubku, ktorej atmosféru a našľapanú parodickosť som si naposledy vychutnával pred rokom vo filme Black Dynamite. 85%.(26.9.2010)

Mělo se zůstat u fake traileru. Servíruje to nápaditou akci i hlášky v každé druhé scéně, ale celé je to tak nějak… sterilní. A nudné k tomu. Mezi těmi gejzíry stylovosti se ztrácí děj, který by vás víc vtáhnul a dal nahlédnout i více k postavám. Vím, všechno to jede podle trošku jiných žánrových i inteligenčních pravidel, ale i když vám v hlavní roli pobíhá jeden z nejošklivějších typů, kteří se mezi Hollywoodem a Mexikem potloukají, čekáte tu zábavu trošku serióznější, nebo naopak ještě střelenější. Třeba jako Planet Terror.(29.9.2010)