–Kuba? –Mexiko. Jaká škoda, že Rodriguez neměl koule natočit celý svůj mexploitation stejně humpolácky jako natočil übermuthafucka prolog… litoval jsem až do scény se střevem. Povrchová uhlazenost totiž jenom odvádí pozornost od sebevědomého (a sebe-uvědomělého, jak dokazuje zapojení necenzurovatelného internetu) pohrdání zdravým rozumem, dobrým vkusem a všemi myslitelnými druhy korektnosti. Je to taková exploatace pro multikina, což ale neznamená, že by v ní chyběly mačety, kulomety, prsa, gore, sexy sestřičky, vraždící jeptiška, jednooká mstitelka, Steven Seagal, Tom Savini a nasraný Mexikánec se strunovou sekačkou. Buď film ve vší jeho prostotě a namachrovanosti přijměte a užijte si bezohlednou zábavu, nebo se poohlédněte po komplikovanějším pohledu na svět. Ode mne protentokrát silné čtyři hvězdičky a přízemní otázka: proč věci pořád komplikovat? 85% Zajímavé komentáře: Bluntman, FlyBoy, ScarPoul, mcb, Trustme, F.W.Colqhoun(18.11.2013)

Grindhouse v Brutálním Vydání! Danny Trejo je Mega FRajer!! Kosí drtí Ničí vše, co se mu postaví do cesty.. Dokonce měl v posteli za jeden pouhý den Dvě Sexy Čičiny! Film jsem si užil, a Připadal jsem si, jako bych Jedl Trenčianský Párek s Fazolouu!(24.6.2012)

Sakra, a já se tolik těšil! Trejo je cool, akce (byť MNOHEM řidší než jsem čekal) taky, Michelle Rodriguez je uebersexy a... to je všechno. Ještě jednu šanci ale Machete dám.(23.9.2010)

"Expendables my ass," křičí El Roberto a já křičím opatrně s ním. Rodriguez si - na rozdíl od často ubuleného a rádoby seriózního Stallona - na nic nehraje a přesně ví, kde postávají žánrové mantinely. Stopáž je sice přepálená, slovní vata občas nekonečná, ale pokaždé, když Machete vytáhne náčiní (od mačety přes strunovou sekačku a křovinořez až po otvírák na víno), anebo je v obraze (stačí i hlava) nadsázkou prošpikovaný Stevie, zábava nebere konce, neboť Rodriguez má trash v malíku a s materiálem se doslova mazlí, uctívá ho a zároveň si z něj i utahuje. Když už nic jiného, Machete je důkaz, že Planeta Teror nebyla náhoda, Bobby De Niro není žádný páprda a Lindsay patří do bordelu. A Cheech Marin je... Ježíš! Tak se nechte zbavit hříchů a táhněte do kina.(10.9.2010)

Ten strašnej masakr je trochu rozmělněnej v těch 100 minutách, podle mě by tomu klidně víc slušelo jen 80 minut, každopádně po Planetě teror je to od Roberta Rodrigueze další pocta starým násilným béčkům a opět geniální záležitost. Danny Trejo tam zejména na začátku každýho síleně porcuje a kdo si nezamiloval mačetu kvůli Jasonovi Voorheesovi, tak kvůli Mačeťákovi si jí jistojistě zamiluje, nikdy by mě nenapadlo, že se daj useknout 3 hlavy jednim švihem. Navíc Mačeta neni jenom o Trejovi a jeho soukromých jatkách, ale skvělý jsou i Robert de Niro jako hajzlovskej politik nebo tradičně vyžranej Steven Seagal v roli drogovýho krále a nebo Cheech Marin jako nejhustší Padre v historii filmu, plus samozřejmě v tykovým béčku nesmí chybět krásný holky, což tu nádherně splňujou Jessica Alba a Michelle Rodriguez. Jediný co mě mrzí je, že Danny neukáže ten plášť plnej mačet a že finální duel se Seagalem je trochu odfláklej, ale to už bych chtěl asi moc.(23.9.2010)