Když Robert Rodriguez nenatáčí filmy pro své děťátka, tak podívaná stojí opravdu zato... Naservíroval nám přehnanou kulervoucí akční bažinu, která má mnoho úžasných mininápadů a je velká škoda, že si to neudrželo konstantní tempo (hlavně střed zakolísal). Herecké obsazení je parádní a překvapivě každá vedlejší postava dostala mnoho prostoru… žádný z herců zde nebyl navíc. Tento film má vše co správný akčňák potřebuje, mé hodnocení 4 hvězdičky…(24.9.2010)

Rodriguezovo mexploitation videocvičení, ve kterém je humoru (zjevného i potutelného) i na slabých 96 minut proklatě málo. Kamennými ksichty, obrovskými gejzíry krve nebo otřesnými vizuálními efekty se to zachránit nedá ani když máte Stevena Seagala v evidentně velmi dobré náladě. Rodriguez jen vrší jeden absurdní žánrový obrázek na druhý, a na to, aby mě to dokázalo zabavit a pobavit, jsem příliš malý videogeek. Takže vidím jen naschvál co nejamatérštěji splácanou asi parodii na dementní videofilmy, tentokrát o "jak prdel drsných" Mexikánech. A u téhle někdo přecenil svoje síly. 50%(10.8.2013)

Nejvíc se mě líbilo jak tam soudruh Mačeta sklátil každou budovatelku, co mu přešla přes cestu. Na to, jak byl hnusnej fakt slušný skore. Celkově by filmu prospěl hlavně jiný režisér, třeba fight Trejo - Seagal by šel natočit mnohem líp. Vzpomínáte třeba na Kill Bill závěr první části a fight nevěsty a O-Ren Ishii, tak něco podobnýho, kdyby bylo i tady, dlouhý závěry, hudba a vychutnávat si každej pohyb. Jo, Tarantule ten měl udělat mačetu a ne Rodriguez, ten mě v poslední době akorát tak těžce nasírá. Zmínil jsem Seagala. Fakt by stálo za pokus zhubnout a zkusit se spojit s režisérem Andrew Davisem. Ten mu jako akčnímu herci rozuměl asi nejlíp a Seagal tady dokázal že pořád to svoje umí, ale nesmí vypadat jak těhotnej dinosaurus . Zmínil jsem Tréja. Ten báječně navázal na svou postavu z reklamy pro Mountfield a využívá zahradnický potřeby, takovým způsobem, že jeho soupeřům nepomůže ani kolo štěstí. Nezmínil jsem Michellku Rodriguezovou a to si nelaoufnu, protože tuhle holku neskutečně žeru, jak její roli tady, tak to napadení fízlů v realu a to už vůbec nemluvím o její prdelce. Když už jsem zmínil Michelle, bylo by ode mě sprostý nezmínit slečnu Albu. Tahle holčina na to, že není přímo můj typ se mě tady docela líbila, když pominu fakt, že občas působila spíš legračně než charismaticky. S De Nira bylo cítit s jakým nadhledem si svou postavu doslova užívá. Ostatně on se celý film nebere příliš vážně a asi proto mě chutnal.(19.10.2010)

Rodriguez natočil ďalšiu mexickú, akčnú, brutálnu jednohubku, ktorej atmosféru a našľapanú parodickosť som si naposledy vychutnával pred rokom vo filme Black Dynamite. 85%.(26.9.2010)

–Kuba? –Mexiko. Jaká škoda, že Rodriguez neměl koule natočit celý svůj mexploitation stejně humpolácky jako natočil übermuthafucka prolog… litoval jsem až do scény se střevem. Povrchová uhlazenost totiž jenom odvádí pozornost od sebevědomého (a sebe-uvědomělého, jak dokazuje zapojení necenzurovatelného internetu) pohrdání zdravým rozumem, dobrým vkusem a všemi myslitelnými druhy korektnosti. Je to taková exploatace pro multikina, což ale neznamená, že by v ní chyběly mačety, kulomety, prsa, gore, sexy sestřičky, vraždící jeptiška, jednooká mstitelka, Steven Seagal, Tom Savini a nasraný Mexikánec se strunovou sekačkou. Buď film ve vší jeho prostotě a namachrovanosti přijměte a užijte si bezohlednou zábavu, nebo se poohlédněte po komplikovanějším pohledu na svět. Ode mne protentokrát silné čtyři hvězdičky a přízemní otázka: proč věci pořád komplikovat? 85% Zajímavé komentáře: Bluntman, FlyBoy, ScarPoul, mcb, Trustme, F.W.Colqhoun(18.11.2013)

• - Keď si Sartana (Jessica Alba) prezerá Mačetovu zložku na notebooku, je možné okrem iného vidieť aj dátum jeho narodenia. Ten sa zhoduje s dátumom narodenia Dannyho Treja. (m.a.t.o.)

• - Cheech Marin (Padre) a Don Johnson (por. Stillman) si spolu zahráli v populárním seriálu stanice CBS Detektiv Nash Bridges (1996), stejně jako ve filmu Kevina Costnera Zelený svět (1996). Toto je poprvé po deseti letech, co se spolu objevují na place od konce Detektiva Nashe Bridgese v sezóně 2000/2001. (Caszidy)

• - Tetovanie ženy, ktoré má Danny Trejo vo filme na hrudi, je pravé. (ash99)