No neni to neprerusovana brutalni jizda, kde by neustale pobihal Trejo a usekaval hlavy, ale to jsem ani necekal. Nicmene v ramci zanru se podarilo Rodriguezovi naservirovat solidni pribeh, narvat tam spoustu postav, ktery skutecne zaujmou (a ze se podarilo Rodriguezovi ukecat fakt zajimavy herce, cekal bych, ze spek Seagal bude mit nakej stek a on je hned za drogovyho bosse, De Niroa bych tady uz vubec necekal a takle bych moh pokracovat) a neni to jen nejaky hovado v davu, takze nakonec vubec nevadi, ze tu jsou i klidnejsi pasaze. Ty totiz nijak nezdrzujou, jsou docela svizny a zajimavy a aspon vzdy pripravi pudu pro masakr, kterej si clovek o to vic uzije. Trejo tady totiz dostal zivotni roli a tak radi opravdu ve velkym a mrtvoly jdou do desitek. To vse navic pekne brutalni a krvavy, ale nechybi ani hlasky a sem tam nejakej uchylnej humor. Proste 100 minutova krvava jizda s paradni hudbou a vizualni strankou, skvele vybranejma hercema, ktera rozhodne nesedne kazdymu, ale ja si ji maximalne uzil.(28.9.2010)

• StarsFan

Prvních pět minut jsem si říkala, co mě vlastně donutilo na tenhle film zajít, a teprve stylové úvodní titulky a jméno mého oblíbence Boba De Nira mi prozradily, proč mě v jakémsi slabém okamžiku mé existence napadlo, že tohle je přesně ten film, který musím vidět v kině. Škoda, že se ale tohle procitnutí znovu vytratilo už o několik minut později. Rodriguezově orgasmu nad usekanými částmi lidského těla nerozumím, tedy rozuměla bych mu mnohem více, kdyby Machete měla styl jako Sin City, působila více jako černá komedie nebo aspoň využila svého označení "přístupné od 18 let" i v jiných oblastech než jen v prezentaci délky lidských střev. Nepopírám, že si Machete najde své příznivce (ČSFD je toho důkazem), ale nějak tipuji, že se budou nacházet především v pánské populaci, jelikož šestadevadesáti procentní ženy pravděpodobně nebudou slintat nad Jessicou Albou a Lindsay Lohan a už vůbec ne nad Dannym Trejem. Podobně jako Grindhouse, i Machete pro mě zkrátka zůstane filmem, který možná úplně nezapomenu, ale při jeho sledování si se užírám nudou a říkám si, co v tom kině sakra vůbec dělám.(1.12.2010)

Nejvíc se mě líbilo jak tam soudruh Mačeta sklátil každou budovatelku, co mu přešla přes cestu. Na to, jak byl hnusnej fakt slušný skore. Celkově by filmu prospěl hlavně jiný režisér, třeba fight Trejo - Seagal by šel natočit mnohem líp. Vzpomínáte třeba na Kill Bill závěr první části a fight nevěsty a O-Ren Ishii, tak něco podobnýho, kdyby bylo i tady, dlouhý závěry, hudba a vychutnávat si každej pohyb. Jo, Tarantule ten měl udělat mačetu a ne Rodriguez, ten mě v poslední době akorát tak těžce nasírá. Zmínil jsem Seagala. Fakt by stálo za pokus zhubnout a zkusit se spojit s režisérem Andrew Davisem. Ten mu jako akčnímu herci rozuměl asi nejlíp a Seagal tady dokázal že pořád to svoje umí, ale nesmí vypadat jak těhotnej dinosaurus . Zmínil jsem Tréja. Ten báječně navázal na svou postavu z reklamy pro Mountfield a využívá zahradnický potřeby, takovým způsobem, že jeho soupeřům nepomůže ani kolo štěstí. Nezmínil jsem Michellku Rodriguezovou a to si nelaoufnu, protože tuhle holku neskutečně žeru, jak její roli tady, tak to napadení fízlů v realu a to už vůbec nemluvím o její prdelce. Když už jsem zmínil Michelle, bylo by ode mě sprostý nezmínit slečnu Albu. Tahle holčina na to, že není přímo můj typ se mě tady docela líbila, když pominu fakt, že občas působila spíš legračně než charismaticky. S De Nira bylo cítit s jakým nadhledem si svou postavu doslova užívá. Ostatně on se celý film nebere příliš vážně a asi proto mě chutnal.(19.10.2010)

Film postavený na obsadení a absurdných bojových scénach, na ktorých sa nedá nesmiať. Scenár prostý a rovnako absurdný ako film samotný, no napriek tomu dobrý. Trejo hovoriaci o sebe v tretej osobe ako tarzan... dokonca sa tam v jednej scéne aj húpe na liane ^^ Pre mňa výborná komédia... od žánrov krimi a thriller to má však ďaleko :D(25.4.2011)

Hviezdou Machete nie je Danny Trejo – Mačeta, a dokonca ani Danny Trejo – záhradník :-) Ten týpek, hoci naňho čoby skultovnenú hereckú legendu jedného subžánru nedám dopustiť, proste nevie hrať – vie sa iba xichtiť. Hviezdou Machete je početná skupinka prďácky obsadených záporákov, medzi ktorými si každý divák nájde toho „svojho“ bad-ass-mother-fuckera. Pre mňa je ním za veľkými slnečnými okuliarmi sa skrývajúci Don Johnson. Hoci i Seagal si svoj part vychutnáva každým dúškom. Rok 2010 je holt filmovým rokom starých dobrých, dnes už zašlých akčných hrdinov... Rodriguez pojal jeho „flick“ Machete orgasticky štýlovo a pravdepodobne si z neho zapamätáte viacej scénok než z Planéty Teror. Ale chýbajú mu dialógové perly s potenciálom skultovnenia a chýba mu tiež prítomnosť ďalšej pošahanej postavičky s tvárou pána veľkého, Q. T..(2.10.2010)